Bitewniaki

„Star Wars: Legion” od Fantasy Flight Games

Fantasy Flight Games

Podczas tegorocznego Genconu firma Fantasy Flight Games, która obecnie posiada licencję na wydawnaie gier bitewnych, towarzyskich i karcianych w świecie Gwiezdnych Wojen zapowiedziało nowy tytuł. Jest to Star Wars: Legion, czyli klasyczna gra bitewna osadzona w odległej galaktyce podczas Galaktycznej Wojny Domowej.

W porównaniu do X-winga czy Armady figurki do gry będą niepomalowane. Zestaw startowy ma kosztować 89,95 dolarów i można go zamówić w oryginalnej (angielskiej) wersji w tym miejscu, a do sprzedaży trafi na początku 2018 roku.Opis gry:

„Wojenne rzemiosło jest niezaprzeczalną częścią wszechświata Gwiezdnych Wojen, od porażki Sojuszu Rebelii w bitwie o Hoth, aż po małą grupę uderzeniową walczącą z oddziałem szturmowców na lesitym księżycu Endora. Możesz wykorzystać swoją szansę, aby zdobyć teren i poprowadzić swoje wojska do zwycięstwa w Star Wars: Legion, fascynującej miniaturowej grze bitewnej w świecie Gwiezdnych Wojen!

Star Wars: Legion zaprasza Cię do wejścia na teren bitew Galaktycznej Wojny Domowej jako dowódca wyjątkowej miniaturowej armii pełnej żołnierzy, potężnych pojazdów naziemnych oraz ikonicznych postaci jak Darth Vader czy Luke Skywalker.

Innowacyjna mechanika dowodzenia i kontroli symulują mgłę wojny oraz bitewny chaos. Niepomalowane oraz łatwe w składaniu figurki sprawiają, że możesz stworzyć armię jaką tylko chcesz, którą zawsze chciałeś poprowadzić podczas bitwy z Sojuszem Rebeliantów czy z Galaktycznym Imperium.”


Poniżej kilka przykładowych zdjęć rozgrywki i figurek:


Temat na forumTagi: Fantasy Flight Games (71) Star Wars: Legion (2)

Komentarze (6)

Nawet piąta - po X-wingu, Armadzie, Rebelii i Imperium atakuje. Ciekaw jestem, czy zagrozi Warhammerowi 40k, bo trochę tu mało frakcji... Na pewno konkurencja dla Games Workshop graczom nie zaskodzi

Która to już gierka od FFG? 4?

@adam1210leg - przecież niepomalowane figurki to nic dziwnego w bitewniaku, Games Workshop wydaje prawie tylko "gołe" modele do malowania i klejenia. W porównaniu do poprzednich gier jest to przynajmniej jakaś odmiana. Zresztą, zbieranie gotowych miniaturek jest nudne. A cena też nie jest tragiczna, już Warhammerowe startery z mniejszą ilością modeli (niepomalowanych :O) są droższe.

Są niepomalowane wcale nie dlatego, że FFG chce rozwijać naszą wenę twórczą, tylko dlatego, że próbują wcisnąć jak najmniej za jak najwięcej, "bo fani i tak kupią".

Ładne modele.

Nie jestem fanem gier tego typu, ale bardzo fajnie to wygląda.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bitewniaki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.