Gry komputerowe

Lenovo uruchamia projekt Jedi challenges

Rynek wirtualnej rzeczywistości mimo dość powolnego startu wydaje się rozrastać. Najwięksi gracze wciąż rozwijają swoje produkty, a nowe marki powoli zdobywają teren. Jedną z nich jest firma Lenovo, która robi to z użyciem licencji na Gwiezdne Wojny.
Właśnie wystartowała oficjalna strona projektu Jedi Challenge, w którym Lenovo zachęca użytkowników swoich gogli do zmierzenia się z kosmicznym wyzwaniem. W grze (lub raczej doświadczeniu VR) będzie można spróbować walki na miecze świetlne, holoszachów i sprawdzić się w nieskomplikowanej grze strategicznej jako dowódca wojsk Rebelii.
Ci, którzy chcą spróbować swoich sił, muszą zaopatrzyć się w google od Lenovo, system śledzenia lokalizacji, a także w kontroler miecza świetlnego.
Całość można zakupić jako zestaw, w skład którego wchodzą:
Zestaw okularów do rzeczywistości rozszerzonej Lenovo Mirage AR, kontroler miecza świetlnego, system śledzenia lokalizacji, podstawka pod telefon, przewód micro-USB ze złączem lightning, kabel USB-C do mikro-USB, kabel micro-USB do mikro-USB, bateria AA x2, ładowarka ścienna 5V/1A, kabel zasilający, podręcznik szybkiego startu.

Tanio nie będzie - zestaw w brytyjskich sklepach jest teraz wyceniany na około 250 funtów, co przy obecnym kursie daje około 1250 złotych, choć trzeba się liczyć z tym, że w naszym kraju będzie to jednak nieco więcej. No i cena nie uwzględnia telefonu zdolnego obsłużyć zestaw.Tagi: Jedi Challenges (6) Lenovo (5) Wirtualna Rzeczywistość (6)

Komentarze (5)

Obecne VR w grach nie sprawdza się, szczególnie na długich posiedzeniach, jakoś niesamowicie. Efekt jest, ale poziom "zachwytu wgniatającego w fotel" nie jest jakoś mocno powszechny. Na dodatek sprzęt pozwalający na mega doznania VR (tj. nie tylko uczucie głębi przy korzystaniu z jakichś aplikacji) jest raczej poza zasięgiem szarego użytkownika. Tak jak wspomniał Mossar, VR używane powszechnie dzisiaj ma sens głównie w np. muzeach, w których jest jakaś ekspozycja z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości.
Niemniej kibicuję zestawowi, który został przedstawiony w newsie. Jego cena jest dobra jak na oferowane możliwości.

Taka moja durna uwaga do twórców SW. Weście i wymyślcie w końcu coś kreatywnego (nie to co wy uznacie tylko co fani uznają).

Siedzę poniekąd w tworzeniu aplikacji AR/VR, robimy te aplikacje już od ok. 3 lat i szczerze mówiąc na dłuższą metę w grach słabo się to sprawdza. O wiele lepiej wypada to w zastosowaniach tj. muzea, jakieś odtwarzanie budynków, rozszerzenie realnego świata.

Wygląda jak popierdółka w którą pogra się parę godzin i nigdy do niej nie wróci :P. Oczywiście całość będzie wyglądać o wiele gorzej niż jest to przedstawione w ww. materiale, ale dla kogoś kto już ma gogle może się to okazać całkiem fajne. Jednak kupić gogle tylko dla takiego czegoś? Moim zdaniem nie warto.

Telefon, twój brat. Mesa like it, powiedział Jar Jar Binks.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.