TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebelianci" na konwentach [UPDATE]

2017-09-02 19:37:06 Rózne

W ten weekend odbywają się aż dwa spore konwenty: Dragon Con w Atlancie i Fan Expo Canada w Toronto. Ta druga impreza ma nieco większą skalę, no i to właśnie ten kierunek obrał Dave Filoni, także zacznijmy od niej. Najważniejsza informacja to oczywiście data premiery, która odbędzie się 16. października - czyli powracamy do poniedziałkowych emisji.

Panel prowadził Chris Blauvelt, a dołączyli do niego: Filoni, Marshall i Gray. Pogadanka rozpoczęła się od swobodnej rozmowy na temat Ahsoki. Dave zażartował, że karty Toops i sceny z mediów społecznościowych (prace fanów?) to idealny sposób na czerpanie inspiracji do chwil, które nigdy nie pojawią się w serialu. Wyjaśnił, że Tano stała się sławna wśród innych padawanów, bo została uczennicą Anakina - dlatego też Kanan ją kojarzył. Filoni odniósł się też do krążącej już od dłuższego czasu teorii o sowie/convorze - owszem, „sowa coś znaczy”, no i jeśli widzimy, że reżyser coś wrzuca na Twittera czy czyni jakieś aluzje, to nie jest to bezpodstawne. Ale nie chciał powiedzieć nic więcej, a zapytany o imię sowy, odparł jedynie, że to ptak.Vanessa powiedziała, że wzmianka o Herze w „Łotrze” dobrze wróży jej przetrwaniu, ale to akurat nie jest nowością. Taylor dodał, że w tym sezonie na bohaterów czekają największe przeszkody, ale Ezra bardzo dorośnie. O Mandalorianach nie powiedziano wiele, poza wzmianką, że dowiemy się, co Bo-Katan myślała o rządach Maula. Filoni jest zaskoczony, jak popularny się stał #HotKallus i powiedział o tym Davidowi Oyelowo (który zasadniczo unika mediów społecznościowych), co mocno zaskoczyło aktora. Skoro o Kallusie mowa, to pokazano klip, w którym Hera przekazała jemu i Reksowi kontrolę nad „Ghostem”.

Kolejnym tematem był Thrawn. Admirał będzie toczył wojnę nie tylko z rebeliantami, lecz także z samym Imperium, bo nie będzie zgodności pomiędzy nim a resztą oficerów w jaki sposób należy toczyć walkę. Zobaczymy wiele machinacji pomiędzy nim a Pryce. Filoni powiedział, że udział Zahna był niezbędny, bo to jego postać. Kolejny fragment przedstawiał, zacytujmy, „karokolnie wielką flotę niszczycieli” dowodzonych przez Chissa i atak X-wingów. Następny prezentował pocałunek Hery i Kanana... no prawie, bo przeszkodził im Ryder Azadi. Dave zaczął żartować, że to trolling z shipperów „Kanery”. Filmik możecie zobaczyć poniżej.

https://stillthewordgirl.tumblr.com/post/164898866526/i-didnt-get-the-full-clip-but-be-prepared-to


Rozmowa zeszła na tematykę Mocy i tajemniczego białego wilka z Lothalu. A właściwie wilków, bo będzie ich więcej i nie wszystkie będą białe. Przypominają nieco Bendu, bo są połączone z siłami natury planety. A poza tym Dave przyrównał je do Mocy, bo tak jak ona posiadają dobrą stronę, jako na przykład przewodnicy, oraz złą, jako drapieżnicy. Zależy jak na nie spojrzeć. Taylor wtrącił, że dzięki Mocy można się łączyć z żywymi istotami, więc pewnie zobaczymy jak Ezra wykorzysta swe umiejętności.

Pod koniec pogadanki Filoni zaczął opowiadać o końcówce serialu: jest już skończony, zresztą cały sezon ma być „lepiej połączony” niż reszta - mamy dostać właściwie jeden długi film. Pierwsze odcinki mają pozamykać niedomknięte sprawy, a od piątego zacznie się domykanie historii Ezry. Nad ostatnimi scenami czuwa jedynie on i dwójka animatorów, by zachować wszystko w sekrecie. Następnie pokazano poniższy trailer, a potem puszczono odcinek „Heroes of Mandalore” - tym razem w całości, więc niedługo powinny pojawić się spoilery z drugiej połowy.Na Dragon Conie pojawili się z kolei Timonthy Zahn i Henry Gilroy i tutaj z pomocą przychodzi Reddit i różni użytkownicy Twittera. Jak można się domyśleć, jednym z głównych poruszanych tematów był Thrawn, który będzie ogrywał znacznie większą rolę w życiu naszych bohaterów. Twórcy postaci admirała podoba się zarówno sam serial, jak i to w jaki sposób podszedł on do Chissa. Zapytano go o to, jak oficer zareagował na konfrontację z Bendu i odparł, że jedynym, co może Thrawna pokonać, jest to, czego on nie rozumie lub nie kontroluje. Gilroy dodał, że admirał ma problem z Mocą, bo nie da się jej ani zmierzyć, ani przeanalizować. Wedle Timonthy'ego Rukh też wyszedł całkiem fajnie i obaj goście konwentu chcieliby zobaczyć jego walkę z Zebem, także może ją dostaniemy.

W sezonie czwartym dostrzeżemy jeszcze więcej aluzji do „Łotra”, a niektóre wydarzenia mają wskazywać na specyficzny punkt w czasie. Saw i Kallus mogą się spotkać, jednakże Zahn powiedział, że nie spieszyłby się zbytnio z ufaniem byłemu agentowi Imperium - rebelianci będą podejrzewać, że jest szpiegiem Thrawna. Zresztą, tymczasowa muzyka umieszczana w scenach z Kallusem podczas storyboardingu to utwory Kanye Westa, no bo #HotKallus. Henry sceptycznie odniósł się do teorii jakoby miałby on być Madine'em. Raczej nie ma szans na spotkanie Vadera z Reksem, zresztą kapitan nie ma powodu, by podejrzeć, że mroczny lord jest jego znajomym. Nie zobaczymy też ani Palpatine'a (mimo plotki), ani jego gwardzistów, bo zdaniem Gilroya nie pasują swym rozmachem do serialu i byliby zbyt potężni dla naszych bohaterów. Niestety, raczej nie dowiemy się więcej o inkwizytorach z serialu - w tym celu będziemy musieli sięgnąć po marvelowskiego „Vadera”. Nie wiadomo też na sto procent, czy Hera i Chopper świętowali zniszczenie Gwiazdy Śmierci na Endorze, jak to pokazano we „Freemakerach”. Ale wiemy, że Syndulla pokaże się w jednym z odcinków „Sił przeznaczenia” dziejącym się właśnie na tym księżycu, więc nic nie jest wykluczone. Henry nie chce nic powiedzieć o Ahsoce, tłumacząc to faktem, że Filoni jest lordem Sithów.

Pozostało jeszcze parę plotek z ostatnich dni. Fani Thrawna nie powinni być zawiedzeni, zapowiada serwis Syfy. Admirał pojawi się o wiele częściej w czwartym sezonie, a Rukh „będzie odgrywał główną rolę w dążeniu Thrawna do zniszczenia rebelii”. Artykuł ma tez parę innych ciekawostek na jego temat: Zahnowi bardzo podoba się jego twarz, bo jest niby ludzka, ale jednak ma inną strukturę. Gdy tworzono styl walki admirała, starano się mieszać różne szkoły, między innymi tą reprezentowaną przez Jasona Bourne'a. Rukh z kolei ma się poruszać „jak zwierzę”, czego niezły przykład widać choćby w analizie zwiastuna.

Dzięki premierze trzeciego sezonu na blu-rayu, do Sieci trafiło trochę nowych obrazków z sezonu czwartego. Możemy między innymi zobaczyć jak będzie wyglądał tato Sabine i która postać z dawnych odcinków powróci.No i na koniec jeszcze jedna plotka, a właściwie spekulacje. Nowy serial animowany z pewnością powstaje, jak ogłosił sam Filoni na Celebration. Niedawno niejaki John Campea, były dziennikarz Collidera, twierdził w ich serii „Collider Jedi Council”, że zna szczegóły na jego temat, ale nie może ich zdradzić. Jeden z fanów zadał mu pytanie, czy jego zdaniem nowa serial mogłaby się dziać po „Powrocie Jedi”. Campea przyznał, że to okres, który jest jeszcze mało wyeksploatowany, ale on chciałby, by akcja serii działa się po „Imperium”. Tutaj możliwości byłyby chyba mniejsze, ale to wszystko na razie gdybanie.UPDATE - 03.09.17

W sieci ukazało się nagranie całego panelu wraz z klipami. Ten z Kallusem i Reksem jest około 18:55, z X-wingami 24:55, a pełna wersja „Kanery” 29:50.Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Dave Filoni (564) David Oyelowo (24) Henry Gilroy (75) LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów (LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures) (51) Łotr 1 (spin-off) (531) Marvel Comics (396) Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (152) Siły przeznaczenia (Forces of Destiny) (60) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (609) Taylor Gray (41) Timothy Zahn (245) Vanessa Marshall (35) Zwiastun (350)

KOMENTARZE (36)

 • Finster Vater2017-09-06 12:57:18

  @Joylindo, to tylko taki "śmieszek" był ;) A tak na serio to mam nadzieję że pod koniec "4" wyjaśni się kto to był ten "there is another" i że to nie pan Mostowiak. Lista pozostałych kandydatów jest krótka [aczkolwiek, skoro nie widzieliśmy ciał Jassa, Quinlana czy K`Kruhka to równie dobrze może być ich więcej]

 • Joylinda_Hawks2017-09-06 06:19:13

  @Finster Vater - nie byłam precyzyjna - powinno być: żadnych innych Jedi oprócz tych którzy wystąpili w OT. Cóż mój błąd - to jest tak jak pisze się na komórce, bo bateria w tablecie padła i nie widzi się całego tekstu. Co do Ezry podpisuje się wszystkimi kończynami by skończył na wysypisku historii SW definitywnie.

 • Darth GROM2017-09-06 00:34:23

  Muzyka na koniec trailera genialna, czekam na serial z niecierpliwością, będzie się działo.

 • Finster Vater2017-09-05 20:46:40

  Joylindo, a Yoda, Obi? :) I pamiętaj, "there is another" :D [proszę, niech to nie będzie Ezrasz]

 • Joylinda_Hawks2017-09-05 16:28:35

  Zapowiada się całkiem, całkiem dobry sezon, widać ze dostali trochę więcej kasy na ten serial. Mam nadzieje ze nie skopią zakończenia i nie dostaniemy słodko-łzawego zakończenia. Powinno być mocne i konkretne - żadnych Jedi przed epizodem IV.

 • Darth Starkiller2017-09-05 02:27:48

  Te klipy z relacji dodanej w ramach update`a robią wrażenie, zwłaszcza te imperialne okręty. :)

 • Qel Asim2017-09-04 13:15:11

  4 sezon = ostatni sezon?

  No more Ezra (I hope)! :D :D :D

  Może jednak dokończę, w sumie to zobaczę ten trzeci sezon :D
  Przed chwilą nadrobiłem oba trailery sezonu 4 - nawet są całkiem niezłe

 • ShaakTi11382017-09-03 16:29:20

  Lubsok->
  Jakie szczęście, że to ja decyduję, który news ma być pomarańczowy.

 • Power of the Light Side2017-09-03 15:11:33

  W końcu będą chmary TIE-ów.

 • Gunfan2017-09-03 13:51:44

  Vil: tak, teraz zauważyłem właśnie. Wolę moją wersję ;)
  Finster: Akurat Cortez bardzo pozytywnie kojarzy mi się z jednego konwentu sprzed ~10 lat (ale za długo by kontekst opowiadać), może to wpłynęło na fakt, że mi to pasuje xD

 • Finster Vater2017-09-03 13:40:07

  Hernan brzmi jak Hernan Cortes jednak. Kanera lepsza.

 • vilkala2017-09-03 13:22:44

  @Gunfan ale w całym fandomie funkcjonuje Kanera od sezonu 1 i jakoś tak automatycznie wchodzi (i jest rozpoznawane przez twórców). Choć Hernan brzmi uroczo XD

 • karolaczek2017-09-03 10:43:45

  Lord Bard człowieku jaki Ty jesteś chory piszesz ze ktoś jest rakiem czego. Pomysł zanim coś napiszesz

 • Gunfan2017-09-03 09:34:09

  Shaak: nie Kanera, tylko Henan lub Hernan :) Brzmi wg mnie naturalniej :)
  Co do trailera - jak nadrobię drugie pół sezonu 2 i cały trzeci, to pogadamy :D

 • Darth Fire2017-09-03 09:33:41

  Ja się nie mogę doczekać.

 • Rayena2017-09-03 08:39:30

  Jak nie będzie dobrze to się najwyżej zrobi własne zakończenie :D

 • Finster Vater2017-09-03 01:33:53

  Miejmy nadzieję, że dokończą to co im Ryder przerwał. I że Filoni zna Republici - niech zrobi "zżynkę" z "Hidden Enemy" ;)

 • vilkala2017-09-03 00:56:20

  Sama Zielona to tylko pół radości. Pod tym względem dobrze wcale a wcale może nie być :P

 • Finster Vater2017-09-03 00:24:22

  Fajnie, że w dodatkach na płycie były jeszcze inne sceny, niewiele powielili.

  Vil - będzie dobrze (chyba...)

  Ma być odcinek FoD z Zieloną, Hanem i Leią na Endorze ;)

  I tylko niech pan w kapeluszu pamięta, że do Scariff nie ma ŻADNEGO zwycięstwa Rebelii

 • Darth Starkiller2017-09-02 23:58:59

  Ryder, coś Ty narobił?! xD

 • Lord Bart2017-09-02 23:49:34

  ja myślę, że Filoni nie żartował... ten człowiek jest rakiem SW. Był taki po staremu, teraz przerzuty doszły z Di$neyem.

 • vilkala2017-09-02 23:22:58

  aaaaaaaa
  nie wiem co myśleć, może dlatego, że chwilowo w ogóle nie myślę.
  aaaaaaaaaaaaaaaa

 • Mister S.2017-09-02 23:01:11

  Dziwi Cię pomarańczowy tytul na trailer drugiego aktualnie najbardziej promowanego przez Lucasfilm produktu po TLJ? Serio?

 • Lubsok2017-09-02 22:52:44

  Ale żeby od razu pomarańczowy news robić?

 • nedz1232017-09-02 22:47:25

  R.I.P Lothal.

  A po za tym trailer był co najmniej ze 100 razy lepszy od zwiastuna TLJ.:P

 • Ozze2017-09-02 22:46:04

  wilkory spoko :P

 • Nestor2017-09-02 21:33:04

  To uczucie kiedy trailer podrzednego serialu animowanego uznawanego przez wieksząść za badziew robi na tobie większe wrażenie niż mroczny teaser E8.

  Ku chwale wyrobników. :)

 • B.K.95i02017-09-02 21:16:21

  *cieszę,

  *koniec, końców z 4 sezonem Rebeliantów ruszyło.

 • pitrek982017-09-02 21:01:00

  Zwiastun nr. 2. Nie mogę dokończyć, bo jeszcze nie wstałem

 • Darth HaRdCoRe2017-09-02 20:56:56

  Coraz bliżej "Łotra", coraz bliżej "Łotra", parafrazując piosenkę z pewnej reklamy. ;) Zapowiada się bardzo ciekawie i klimatycznie!

 • B.K.95i02017-09-02 20:45:18

  Zwiastun nr. 2 Nie wbił Mnie w fotel, ale ciesze się, że coś ruszyło w końcu w sprawie 4 sezonu. Ciągle liczę na pojawienie się Cassiana, oraz K2S0. To by było coś! <3

 • Mister S.2017-09-02 20:42:14

  Sporo tu fanserwisu, ale kij z tym, jest Krennic! <3

 • GRINGER20012017-09-02 20:10:35

  Zapowiada się super a wy jak myślicie ?

 • karolaczek2017-09-02 19:57:27

  Kurczę bajka a ma klimat

 • szymon32582017-09-02 19:53:23

  Zapraszam do lektury artykułu" najlepszych momentów z trailera 4. sezonu Star Wars Rebels" wybranych przez ekipę StarWars.com!

  http://swiatstarwars.blogspot.com/2017/09/5-najlepszych-momentow-z-trailera-star-wars-rebels.html

 • ShaakTi11382017-09-02 19:46:24

  Te filmiki jeszcze pewnie przez jakiś czas będą wyskakiwać...

  Mam nadzieję, że właśnie byliśmy świadkami końca Lothalu. Alzo, KANERA!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..