Gry komputerowe

Wraca tryb multi w Empire at WarTego tytułu fanom Gwiezdnych Wojen nie trzeba chyba zbyt dokładnie przedstawiać. Wiekowy RTS przez wielu uznawany jest za najlepszą strategię w naszym uniwersum i nie bez powodu stał się kultowy. Dla porządku dodajmy jednak kilka słów wprowadzenia dla fanów młodszych stażem:
„Star Wars: Empire at War” to gra strategiczna stworzona w 2006 roku przez studio Petroglyph, pozwalająca na poprowadzenie do boju wojsk Republiki bądź Imperium w starciach na powierzchniach planet a także w przestrzeni kosmicznej. Tytuł odniósł spory sukces i dorobił się dodatku „Forces of Corruption” wprowadzającego do konfliktu przemytników. Niestety w 2014 roku po zamknięciu usługi gamespy fani rozgrywek sieciowych musięli obejść się smakiem. Aż do teraz!
Od kilku dni w Empire at War można znowu zagrać po sieci korzystając z serwerów Steam, na które udało się migrować grę na mocy porozumienia odpowiednich organów. Dodatkowo zestaw Empire at War + Forces of Corruption dostępny jest teraz w Steam Workshop ze sporą zniżką wynoszącą aż 50%.
Dla fanów ważne jest też zapewne wsparcie dla modów jakie oferuje teraz gra w wersji ze Steam-a.
Do zobaczenia na polach bitew.Tagi: Empire at War (39)

Komentarze (15)

News spóźniony i to dosyć mocno co do zniżki - była zniżka 50% na Empire at War Gold Pack ( było po 9.99 ) ale wczoraj się skończyła - sam kupiłem jeszcze w czasie promocji i są problemy z synchronizacją

Może nawet zakupie.:D

o, dobry news :)

Dla osób posiadających wersje pudełkową polecam sprawdzić aplikacje "Gameranger". Można tam spokojnie znaleźć kogoś do gry. Ping też jest ok.

Najwyraźniej nie tylko ja przypomniałem sobie ostatnio o tej grze. Magia Huncwota Jednego.

@Darth Ponda To tak nie działa :P. Trzeba kupić wersję Steamową, nie ma innego wyjścia.

@KMWB
Nie wiem czy nie zadziałałoby dodanie gry do biblioteki na Steamie.

No to kto chętny do gry ?

Bardzo dobra wiadomość.

W newsie jednak widzę błąd: "Dodatkowo zestaw Empire at War + Forces of Corruption dostępny jest teraz w Steam Workshop ze sporą zniżką wynoszącą aż 50%." -> zniżka -50% jest, ale nie tylko na Star Wars: Empire at War Gold Pack, ale na Star Wars Complete Collection, która jest droższa od samego Empire at War, bo też stanowi pakiet zawierający wiele gier z uniwersum Star Wars. Dodatkowo Steam Workshop to platforma modderska na Steamie. Gry kupuje się w Sklepie Steam. :)

@KWMB - kwestia jak rozumie się sieć/Sieć. ~;)
GameSpy kojarzył ludzi i to teraz robi Steam, tym samym można grać w Sieci bez konieczności jakiegoś dogadywania się z obcymi.
Jeśli jednak dogadasz się z innymi, to powinno dać się grać korzystając z Lobby w grze. W każdym razie testowałem sobie w LANie i działało. A Sieć bazująca na TCP/IP, to w końcu "tylko" duży LAN. Z pewnego punktu widzenia. ~;)
Dwie rzeczy, które trzeba było zrobić, to zainstalować poprawki, w tym "2GB RAM & MP Lobby update" i wyłączyć dodatkowe, ale zbędne, karty sieciowe. Sprawdzałem w 7, 8, 8.1 i 10. Wersje pudełkowe i z GOG. Steamu nie używam.
Aha, ponieważ testowałem w LANie, to nie musiałem grzebać w firewallach.

Grało się jakieś 10 lat temu, niemniej większy sentyment mam do SW Galactic Battlegrounds :)

No cóż biznes się kręci. Jak ktoś kupił wersję pudełkową to w sieci bez Steam nie pogra?

No, wiadomość bardzo dobra.

Nie grałem.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.