Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi” prawie skończony

Rian Johnson był niedawno w Japonii na konferencji prasowej z fanami. Zdradził tam kilka ciekawostek na temat „Ostatniego Jedi”. Po pierwsze film jest już prawie skończony, właściwie to jest skończony, ale przez najbliższe dni będą nanoszone na niego pewne poprawki.

Po drugie w filmie usłyszymy Josepha Gordona-Levitta, w małej rólce. To akurat zaskakujące nie jest, bo Johnson obsadza swego przyjaciela praktycznie we wszystkich swoich filmach. Zresztą o tym, że Levitt najprawdopodobniej będzie w jakiś sposób zaangażowany w projekt pisaliśmy już w 2014, wkrótce po tym jak Johnson zabrał się za film. Levitt podłoży głos pod jednego z obcych.

Rian mówił także o reakcji Marka Hamilla i Daisy Ridley na niektóre rzeczy, które przeczytali w scenariuszu. Podobno byli lekko zszokowani. Dla Johnsona to ważne, bo oni byli pierwszymi odbiorcami gotowego scenariusza, takimi testerami, a jednocześnie dobrze znają swoje postaci. Dla reżysera i scenarzysty ważne jest jednak nie to, by zszokować widownię na siłę, bo to łatwo zrobić, ale by z szokiem były powiązane pewne emocje, a także by miało to ręce i nogi w scenariuszu. Johnsonowi zależało na tym, by dojście do tych istotnych rewelacji było naturalne. Nie chciał się ścigać z „Imperium kontratakuje” i „Jestem twoim ojcem”.

Rian mówił także, że w zwiastunie zajawkowym najważniejszy według niego fragment dotyczący filmu to wypowiedź Luke’a, że czas Jedi dobiegł końca. Ona wynika mocno z pytań, które sobie zadawał pisząc scenariusz.

Johnson chwalił też Kylo Rena, a dokładniej to, w jaki sposób J.J. Abrams przedstawił go w „Przebudzeniu Mocy”. Nie jako kopię Vadera, ale kogoś, kto podejmuje dopiero pewne kroki, kogoś, kto ma rozbudowaną osobowość. Rena bardzo dobrze się pisało Rianowi.

Johnson także mówił, że koncentruje się na Epizodzie VIII, nie IX. Było to jeszcze przed wczorajszym ogłoszeniem J.J. Abramsa jako reżysera IX części.

Reżyser chwalił też występy Kelly Marie Tran i Carrie Fisher. Cały panel możecie zobaczyć tutaj:Tagi: Carrie Fisher (289) Daisy Ridley (172) Epizod IX (110) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (748) Epizod VIII: Ostatni Jedi (395) J. J. Abrams (384) Kelly Marie Tran (30) Mark Hamill (292) Rian Johnson (217)

Komentarze (33)

J.J. zrobi 9tke... czyli mamy spore ryzyko, ze bedzie kalka ROTJ... Niestety.

Jak w październiku ruszy promocja to TLJ bedzie wyskakiwał z każdego miejsca na ziemi. Zobaczycie. Disney chce zarobic i to jest ich glowny cel wiec jak ktos sadzi ze nie beda reklamowac TLJ to jest glupi.

@YodaZgredek I don`t know you anymore. You`re breaking my heart. You`re going down a path I can`t follow.

Rycerze Ren.. Pewnie znając życie pokażą się, a zabawek nie wydają żeby była niespodzianka. Po filmie bachory rzucą się na ich figurki. Pewnie rozwiną jakoś ten wątek.

Joylindo
Też jestem tego zdania :)

Może by rzucili jakiś trailer wreszcie...

Super, prawie skończone i tylko 90 dni do premiery. Ciekawe, czy pobiję rekord, czy dopiero przy EIX?

Widzę, że Luke S nadal nie nauczył się czytać ze zrozumieniem. Jak niby TFA ma być zachętą dla ludzi, którym się nie podobał? Nie chcę skreślać tego filmu, ale na razie swoją postawą sprawiają, że mam ten film gdzieś, a nie czekam z niecierpliwością.

Co wy przecież Bastionowi hejterzy najbardziej wyczekiwują tego filmu. Z samego rana pierwsi śledzą każdy news. Takich zachęcać nie trzeba. Zresztą to mała grupka osob.

A masom wystarczy że puszcza dlugi zwiastun w październiku i spoty w tv.

@prorok77 nie chodzi o to że się nie podobają... Ale nie będę łykać wszystkiego co pod nos wcisną... Bo jak płacę to też wymagam chociaż podstawy staranności a disney robi se jaja... Tak słabej promocji nie miała nawet saga zmierzch tuż to po prostu sztuka

Rzodkiewka - albo rozczarowanie :D

@Luke S
Mylisz się, za 15 zł di$n€¥ jest w stanie zrobić wszystko, jeśli nie będzie to dla nich oznaczać straty większej sumy. Złotówek niby nie potrzebują?

Nie rozumiem pewnych osób. Skoro nowe filmy wam się nie podobają to co za problem macie z ich promocją?

@Luke S czym niby było? :p już reklama trudnych spraw zachęca niż promo nowego filmu Star Wars

Lubsok, niczym nie będą zachęcać podobnej Tobie garstki ludzi - mają gdzieś Twoje 15zł. Tego filmu nie trzeba reklamować, TFA było najlepszą reklamą żeby iść na kolejną część.

Obejrzę 2 razy w kinie bo zrobił to się dla mnie standard i tak będę zadowolony. Liczę na to że dostaniemy twista fabularnego w postaci: kylo zabija luke w 8 i rani rey, w 9 zabija rey i zabiera jej miecz i po tym wydarzeniu ren tworzy zakon niezbalansowanych rycerzy których znakiem są dwa miecze o róznych kolorach(czerwony i niebieski)

@Lubsok właśnie nwm... Jeśli tak będzie dalej to chyba ten film obejrzę na internecie i tyle... Tera chyba czekam na blade runner oby ten film był dobry chociaż. No w końcu dobry reżyser go robi więc

A co mają pisać? Ujawnić kluczowe elementy fabuły? ; )
Im mniej mówią tym lepiej, będzie większa niespodzianka.

Dokładnie Yoda, mam wrażenie, że każdy news dotyczący tego filmu jest o tym samym. Nie wiem jak oni chcą w ogóle zachęcić, by osoby sceptycznie nastawione do nowej trylogii na ten film się wybrały.

WoW prawie skończony... Znowu monotonny bez konkretów news

Kurcze wdepnąłem w gniazdo trolli :D

A pochwalił coś jeszcze? Bo o tej "rozbudowanej osobowości", którą wymienił, ja już sobie dywagowałem w przedszkolu. Poważnie Rian jest na etapie dochodzenia do wniosku, że ludzie są niejednoznaczni? Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, wszak już nie takie ochy i achy padały przy "Przebudzeniu Mocy".

Niech przestaną tylko gadać i się chwalić, a wreszcie coś pokażą z tego filmu.

Kiedy nam ogłoszą, że w grudniu do kin wejdzie TESB 2?

może nagłówek nie miał na myśli produkcji filmu, a jego reputacji? xD
Ostatni Jedi prawie skończony, a będzie skończony, gdy zostanie pokazany publicznie xD
taki sobie żarcik ;)

Jeszcze nie skończony? Uff, jest nadzieja, że coś może porządnie pierdyknąć i filmu nie będzie.

Zastanawiam się co w ogóle z Rycerzami Ren? Kompletnie pomisięci w jakichkolwiek materiałach promocyjnych jak i zabawkach Hasbro. Czyżby zrezygnowali z rozwijania tego motywu?

Kopia Vadera by nie przeszła. Ale też nie przejdzie tzw nagłe nawrócenie. Trzeba jakoś logicznie rozwiązać ten wątek.

Aha, fajnie :)

I dobrze, że nie chce się ścigać. Po co miałby zrobić np. większe AT-AT?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.