Komiksy

Co nas czeka w Legendach w przyszłym roku?

Egmont Polska

Odbywająca się w ten weekend w Łodzi 28 edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier niesie ze sobą wiele atrakcji, również dla fanów gwiezdnej sagi. Jedną z nich było spotkanie z Jackiem Drewnowskim, tłumaczem komiksów oraz redaktorem magazynu Star Wars Komiks w wydawnictwie Egmont. Uczestnicy przysłuchujący się rozmowie z Jackiem mogli dowiedzieć się m.in. jakie pozycje pojawią się w przyszłym roku w ramach komiksowego cyklu Legend. Plan na pierwsze cztery tomy wygląda następująco:

Styczeń 2018
Star Wars Legendy #17
- Star Wars: Dziewczyna z Rebelii, Zdławiona nadzieja (Star Wars #13-14: Five Days of Sith #1-2, Star Wars #15-18: Rebel Girl #1-4, Star Wars #19-20)

Marzec 2018
Star Wars Legendy #18
- Darth Vader i dziewiąty zamachowiec (Darth Vader and the Ninth Assassin #1-5)

Maj 2018
Star Wars Legendy #19
- Inwazja: Uchodźcy (Invasion #0-5: Refugees)

Lipiec 2018
Star Wars Legendy #20
- Yaviński artefakt (Underworld: The Yavin Vassilika #1-5)

Warto zwrócić uwagę, że styczniowy tom Legend będzie miał zwiększoną objętość (ponad 170 stron) w związku z publikacją wszystkich zeszytów kończących serię Star Wars wydaną oryginalnie przez Dark Horse'a. Wielu czytelników na pewno ucieszy pierwsza część cyklu "Inwazja", której temat powracał od czasu do czasu przy okazji pytań o plany wydawnicze czy spotkań z Egmontem. Dopełnieniem będzie kolejna opowieść skupiona na postaci Dartha Vadera oraz licząca sobie już dobrych kilkanaście lat historia "Underworld: The Yavin Vassilika".

Fani czekający na wieści związane z magazynem Star Wars Komiks będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Oficjalnych planów jeszcze nie ma. Jednak w najbliższych tygodniach w wydawnictwie Egmont odbędzie się spotkanie, na którym zapadną decyzje związane z zawartością komiksowego periodyku. Z dzisiejszej rozmowy z Jackiem Drewnowskim można wywnioskować, że prawdopodobnie ujrzymy kontynuację serii Star Wars oraz Poe Dameron, a także start nowych pozycji takich jak Doctor Aphra i drugi cykl o Vaderze. Poinformowano również, że na chwilę obecną nie ma planów związanych ze zwiększeniem częstotliwości dwumiesięcznika oraz sięgnięciem po miniserie. Kolejne nowinki być może poznamy na odbywającym się w październiku zlocie fanów Star Force.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (578) Jacek Drewnowski (82) Legendy (komiksowa kolekcja) (47) Plan wydawniczy (81) Star Wars Komiks (208) zapowiedzi komiksowe (57)

Komentarze (10)

ja to bym nie chciał drugiego Vadera a jakąś miniserie np. Mace Windu a co do Aphry , Poe Dameron i Star Wars jestem za

Ale jaja, i Inwazja, i Underworld wydawane jednocześnie przez 2 wydawnictwa. xD Zapewne to drugie dlatego, że Boba. Szkoda tylko, że TOTJi nie ciągną dalej.

Odnośnie ostatniej pozycji z listy, pan Jacek powiedział, że plan wydawniczy ustalili jeszcze zanim dowiedzieli się o kolekcji DeAgostini i że tam też planowany jest ten tom. Oczywiście swój plan i kolejne tomy Legend będą musieli odtąd trochę dostosować do kolekcji DeA, jeżeli ta rzeczywiście wystartuje.
Dodał też, że jego zdaniem na rynku jest miejsce i na kolekcję Legend i DeA, a SWK jest niezagrożone (jest 2x tańsze od tomu kolekcji).

DeAgostini wysłało zapytania do Egmontu o tłumaczenia tomów wydanych przez nich wcześniej (m.in. Mroczne czasy, Dziedzictwo), ale pan Jacek nie zajmuje się szczegółami tego procesu. Natomiast konsultuje merytorycznie zgodność tłumaczeń, bo tłumacze tam zatrudnieni są nowi.

Piękny dobór komiksów, każdy ciekawy. Ja tam wale DeAgostini, jadę z Egmontem i Jackiem. <3

@Adakus
Popieram w 100%

Nic nie znam, nie czytałem, więc czekam.

A najważniejsze, że po prostu kontynuują.

Się wszyscy rzucili na Underworld: The Yavin Vassilika :D Najpierw DeAgostini, teraz Egmont :D

Czytałem o tej historii jakiś czas temu i uznałem, że jej założenie jest co najmniej dziwne - 3 drużyny złożone z filmowych postaci ścigają się po skarb dla trzech Huttów (w tym Jabby). Założenie dziwnego wyścigu oraz upchnięcie samych postaci filmowych nasunęło mi skojarzenia z kreskówką Wacky Races :P
I przyznam, że mnie to zaintrygowało aczkolwiek nie sądziłem, że poza mną zaintrygowało kogoś jeszcze.

A tu proszę - aż 2 wydawnictwa się zaintrygowały tym dość osobliwym pomysłem. Kupię więc lipcowe Legendy!

Dobrze byłoby gdyby w dwumiesięcznym SWK ukazywały się ongoingi, i dodatkowo dwa razy do roku wydania specjalne w których ukazywałyby się serie limitowane.

Brawa dla pana Jacka.

O! Inwazja, jak miło, że dwie firmy wydawnicze lecą z Juzkami. ~;)
I jak ktoś w tej Łodzi będzie, to niech powie, aby olali Poe sikiem prostym koherentnym i zabrali się za Kanana.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.