Klasyczna Trylogia

Weekend 40-lecia – „Imperium kontratakuje”: PlakatyRóżnorodność plakatów „Imperium kontratakuje” może nie była tak wielka jak w przypadku „Nowej nadziei”, ale wciąż jest z czego wybierać.

Pierwszy był oczywiście plakat zajawkowy, z 1979. Faktem jest, że on także miał potem swoje wersje i wariacje, ale to norma.Pierwszy oficjalny plakat, stworzył Roger Kastel. Był on określany mianem „Przeminęło z wiatrem”, bowiem był inspirowany na plakacie Toma Junga stworzoną do tego klasycznego filmu w 1967.Swoją drogą to właśnie Tom Jung stworzył plakat w wersji B.Plakat ten stał się podstawą wariacji z 1981. Tam po raz pierwszy do promocji filmu użyto Yodę.Pojawił się też plakat w wersji C, przypominający trochę stylistycznie jedną z wersji plakatu „Nowej nadziei”.Oczywiście pojawiały się też wersje narodowe. Noriyoshi Ohrai, który zwykł tworzyć japońskie wersje, przygotował też tym razem australijską.Brytyjczycy używali tak zwanej wersji „Double Crown”. Czyli zdjęć z filmu z tłem w narodowych barwach.No i oczywiście polskie wersje. O plakatach Mirosława Łakomskiego pisaliśmy tutaj. Drugi plakat jest autorstwa Jakuba Erola.Plakat z okazji 10-lecia V Epizodu.A także do „Wersji Specjalnej”.Zaś wszystkie atrakcje weekendu znajdziecie tutaj.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (506) Plakat (215) Tom Jung (6) Weekend 40-lecia (45) Wersja Specjalna Trylogii (Special Edition) (24)

Komentarze (13)

Poslkie plakaty miszczofskie.

Oryginał najlepszy.:)

Czy ja wiem, ten pierwszy plakat TLJ pokazany na Celebration jest artystycznie przepiekny.

Te pierwsze, oryginalne plakaty, to małe dzieła sztuki jak dla mnie. Szkoda, że dziś już takich się nie robi.

Elendil >> Widzisz, niektórzy myślą, że Paint był zawsze, ale Imperium jest starsze niż Paint ;)

Ciekawa sprawa, byłem na Imperium w kinie w 1985, ale w ogóle nie pamiętam, żeby kina wywieszały wtedy plakaty. Być może nie wszystkie dostawały plakaty. Inna rzecz, że reprodukcję tego z Yodą i walkerem wypatrzyłem w jakiejś gazecie (prawdopodobnie FILM), w malutkiej, kolorowej wersji. Tak mi się spodobał, że go wyciąłem... OMG co za czasy to były.

On już wiedział że w 7 bedzie Hux :D

Zastanawiam. xD

Zawsze jak widzę drugi polski plakat to się zastanawiał co brał autor jak go tworzył.

Brytyjskie tragiczne, jakby ktoś po piwku zasiadł do painta

Irvin Wershner xD

Ten 1 polski dosyć ciekawy ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.