TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

Wyciekła fabuła Hantologii

2017-10-08 21:13:26 AlbertChessa

W przyszłym roku odbędzie się premiera Hantologii, drugiego spinoffa z Gwiezdnych Wojen, wprowadzającego do wydarzeń Epizodu IV Nowej Nadziei. Do sieci wyciekła fabuła filmu o Hanie Solo. (Spoiler):

Han Solo (Alden Ehrenreich) wraz z przywódcą Beckettem (którego Han traktuje jak ojca) żyją na Corelii, gdzie na codzień uczestniczą w nielegalnych lokalnych wyścigach ścigaczy/swoopów/podracerów.
W skład ich zespołu należy kilka osób, a wśród nich Kira (Emilie Clarke). Kiedy film się rozpoczyna, Han Solo jest już niemal w pełni uformowanym bohaterem, jakiego znamy z klasycznej trylogii. Historia nie opowie ani o dzieciństwie, ani o tym jak Han odkrywa samego siebie. Postać Hana opisywana jest w filmie jako: szelmowski, porywczy, arogancki o złotym sercu, co ugruntowało Solo jako pilota/asa wyścigów.
W trakcie jednego z wyścigów przybywa lokalna policja, która aresztuje Becketta i Hana (Han stwierdzi, że wygrałby wyścig gdyby nie zjawiły się gliny). Zostają zaprowadzeni na przesłuchanie, gdzie okaże się, że nie jest to zwyczajna łapanka na ulicy w trakcie wyścigów. Zostali tu sprowadzeni w poważniejszej sprawie. Oficer, w którego podobno ma wcielić się Paul Bettany, wyjaśni, że krążą plotki na temat inwazji Imperium i okupacji planety. W związku z tym władze Corelii poszukują doświadczonych pilotów aby dołączyli do straży miasta by przygotować się na to co niedługo nastąpi.
Han i Beckett (w swoim szelmowskim stylu) wyjaśnią, że nie wierzą w bratanie się z żadną władzą oraz, że Corellia jest tylko ich domem, a nie ojczyzną. Oficer stwierdzi, że nie ważne czy z nimi czy z Imperium, kiedy nastąpi inwazja, postawa lokalnych pilotów będzie musiała się zmienić. Han i Beckett zlekceważą zdanie oficera policji.
Następnie akcja przenosi się o kilka lat do przodu. Han i Beckett jako żołnierze imperialni (co wyjaśni braterstwo Hana do Finna w Przebudzeniu Mocy - Solo należał do tyranii Imperium). Solo preferuje buty imperialnych żołnierzy. Han zostaje przydzielony na służbę jako pilot fregaty ładunkowej. W trakcie zwykłego dnia na służbie w miejskiej straży imperialnej na Korelii, Han i Beckett zostaną zmuszeni do wykonania nieludzkiego rozkazu, zleconego przez samego Lorda Vadera (poza ekranem). Przed całym plutonem żołnierzy będą musieli zabić rodzinę szpiega rebelianta. Obaj odmówią wykonania rozkazu. Zostaną za to zesłani do kopalni na Kessel.
Na Kessel panuje surowe życie. Odwaga i sarkazm Hana zostają poddane próbie. To właśnie tutaj Solo dowiaduje się, że znaczna część siły roboczej w kopalniach stanowią rodziny Wookiee`ch.
Han i Beckett ustalają plan ucieczki. Jednak Solo spiera się z Beckettem odnośnie Wookieech. Beckett stwierdza, że dotąd troszczyli się tylko o siebie i jak na razie tylko to utrzymuje ich przy życiu. Dochodzi do bójki między dwoma przyjaciółmi. Beckett zostaje pokonany przez Hana na oczach Chewbaccy i jego rodziny. Okazuje się, że Beckett specjalnie zgrywał samoluba i sprowokował kłótnię z Hanem po to aby przyjaciel wraz z Chewiem i jego rodziną mogli uciec.
Han spogląda za siebie, widzi jak Beckett szelmowsko się uśmiecha, po czym zostaje zabity przez szturmowców na oczach pracowników kopalni. Spowoduje to zamieszki, dzięki czemu Han i Chewie będą mogli uciec. Wszyscy dostaną się na pokład fregaty koreliańskiej YT z niebieskimi znacznikami i odlecą do oddalonego portu kosmicznego.
W porcie spotkają Lando (Donal Glover), który okażę się administratorem placówki. Od razu rozwinie się przyjaźń i rywalizacja między Hanem i Lando. Calrissian stwierdzi, że Solo posiada niezłe umiejętności pilotażu, jednak znajduje się na jego placówce i nie jest tutaj upoważnionym gościem. Dodatkowo wspomni, że statek którym przyleciał wraz z całym sprzętem na Kessel należą do niego. Wywiąże się kłótnia między Hanem i Lando, w której Lobot powstrzyma Solo przed zaatakowaniem Calrissiana.
Han przeprosi Chewiego i jego rodzinę za wyjście z jednego więzienia i wejścia w kolejne. Han w trakcie zesłania w kopalniach na Kessel, poznał dialekt Wookieech. Dzięki czemu zrozumie co odpowie Chewie. Wookie oddaje mu dług życia, niezależnie od tego w ilu więzieniach skończą razem. Han przysięga, że kiedy to wszystko się skończy, osobiście przetransportuje rodzinę Chewiego na ich planetę.
Han będzie chciał pomówić z Lando. Solo powie, że jeśli Carlissian wynegocjuje w kopalniach aby uwolniono Wookiech, będzie mógł zabrać jego statek. Lando odmówi i zadecyduje, że jeśli wygra z nim w Sabacca, czyli tradycyjną metodą negocjacji w takich sytuacjach, rozważy jego propozycję.
Niespodziewanie pojawi się Kira, której zaczęło się powodzić od czasu inwazji Imperium na Korellię. Stała się partnerem biznesowym Lando, w pewnym sensie ma na niego wpływ.
Han wygra z Lando, zatrzyma sokoła, i z pomocą Wookieech (oraz Kiry) "grzecznie poproszą" Lando o pomóc w realizacji jego planu.
Sokół zostaje naprawiony w szybkim tempie, a Lando skuszony obietnicami wykorzystania całej wydobytej rudy Kessel i rozpoczęcia czystego biznesu - wydobycia gazu Tibanna. Lando zobowiązuje się oddać wszystkie swoje statki transportowe w planie Hana, celem uwolnienia Wookieech/zniszczenia kopalni/pomszczenia Becketta.
Sokół wśród statków transportowych, przemyka między statkami. Scena kończy się pokonaniem trasy na Kessel w mniej niż 12 parseków. Han uwalnia Wookiech, sprowadza wszystkich na rodzinną planetę Kashyyyk. Chewie nazywa oficjalnie statek Sokołem Tysiąclecia, na podstawie lokalnej legendy Kashyyku, w której proroczy Sokół pojawia się tylko raz na tysiąc lat, aby ocalić Wookieech przed pewną zagładą.
Następuje ceremonia, gdzie Han staje się członkiem honorowym Wookieech. Finałowa scena, w której Chewie żegna się z rodziną na Kashyyku i odlatuje z Hanem Sokołem.
(Koniec Spoilera)

Powyższe informację należy traktować z rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.
TAGI: Han Solo (spin-off) (402)

KOMENTARZE (31)

 • HAL 90002017-10-10 00:37:17

  Będzie sukces - będzie TRYLOGIA! :D

 • imperatorX2017-10-10 00:26:22

  Co wy macie z tą -logią. Hantologią?
  Ma powstać 1, słownie: JEDEN, film więc o czym piszecie? O waszych imaginacjach?

 • Jacek1122017-10-09 18:27:59

  Kurde, nie rozumiem tych co chcą wszystko mieć wyjaśnione w jednym filmie. Przecież to tylko 2-3 godziny, jak wy tam chcecie zmieścić jeszcze Jabbę?! Co do fabuły zgadzam się z Krogulcem, wydaje się być niezła, tylko trzeba nieco zmienić, nieco poprawić i będzie dobry film. I jeszcze o tym Vaderze, to akurat jest do wymiany, wciskanie go na siłę nie jest dobrym pomysłem.

 • Daakman2017-10-09 14:31:17

  Nie ma nic o Jabbie, bo skoro planują spin-off o Bobie Fecie cały wątek (również powiązania Hana z Jabbą) można zawrzeć tam.

 • bartoszcze2017-10-09 14:04:52

  NIE CZYTAM.

 • karolaczek2017-10-09 13:07:32

  Tomu Hanksowi już się po prostu nie chciało i było to widać. Ale samo Inferno przyjemnie się oglądało. Kod DaVinci najlepszy ;) a jeżeli chodzi o ten "przeciek" nawet jeżeli jest prawdziwy, to nie jest to cały film.

 • darth_sowa2017-10-09 10:47:17

  @Nestor mnie ostatnio Ron Howard mocno zawiódł przy Inferno. Kiepsko poprowadzeni aktorzy (a przecież to byli znakomici aktorzy jak Tom Hanks czy Felicity Jones), zmieniony scenariusz w stosunku do książki w takim sposób, że wyrzucone wszystko co interesujące było w książce, a do tego tempo i sceny akcji nie przykuwały zbytnio uwagi, ale fakt Ron Howard to świetny reżyser i też pokładam w nim nadzieję, że pomimo tematyki filmu, która nie wydaje się zbytnio intrygując zrobi na prawdę fajny film ze świata SW :)

 • Nestor2017-10-09 09:04:20

  Ja tam wierzę w Howarda, nie zawiodłem się żadnym jego filmem, który oglądałem. Dlaczego miałoby być inaczej teraz?

 • Darth Zabrak2017-10-09 08:53:42

  Mi się podoba, ale brakuje tu kilku rzeczy, ponieważ taka fabuła nie odpowiada na wszystkie pytania zadane w OT, przede wszystkim nie ma nic o Jabbie i rozpoczęciu u niego przemytniczego fachu przez Hana, liczę przy tym również na przynajmniej jakieś cameo Boby Fetta, pokazanie początków niechęci między nim a Hanem, chociaż to akurat byłoby bardziej nawiązaniem do starego EU. Druga sprawa to Vader, w RO jego obecność była w pełni uzasadniona, ale w Hantologii? No nie, moim zdaniem Vadera powinni odpuścić. A reszta mi się podoba, choć wątpię by 100% zawartości spoilera znalazło się w ukończonym filmie.

 • darth_sowa2017-10-09 08:01:46

  Szału nie ma, ale może być. Mi tam jednak brakuje Jabby i pokazania sceny za którą później będzie żądał głowy Solo :)

 • Krogulec2017-10-09 01:21:50

  Akurat ta fabuła nie brzmi wcale tak strasznie, gdyby ją nieco podreperować i dobrze zrealizować.

 • Darth Starkiller2017-10-09 01:18:21

  Brzmi nadzwyczaj dobrze! Ale czy ostatecznie tak będzie wyglądała fabuła filmu...? "Łotr 1" też nie był wolny od rzekomych przecieków fabuły, a podejrzewam, że ostateczna wersja filmu w kinach pozytywnie zaskoczyła wielu widzów.

 • disclaimer2017-10-08 23:43:42

  @General Rennobi
  Ciiiiicho xD pozwól mi w to wierzyć ;3

 • General Rennobi2017-10-08 23:01:04

  Jakby była zbyt wystrzałowa, to byście nie uwierzyli, nie oceniajcie tylko po jakimś fakowym skrypcie, będzie film, mówcie co chcecie

 • Bazy2017-10-08 22:52:21

  Lol, Batman vs Superman miał ciekawszą fabułę...

 • Elendil2017-10-08 22:47:42

  Dla mnie ok, może być

 • Mister S.2017-10-08 22:32:44

  Brzmi prawdopodobnie i to jest najgorsze :/
  I czemu wszystkie postacie źeńskie w scenariuszach Disneya mają na imię Kira? :P

 • disclaimer2017-10-08 22:20:44

  Będzie Itchy? Musi być!

 • General Rennobi2017-10-08 22:15:11

  Lubsok, możesz przeczytać, i tak nie obejrzysz, a przynajmniej będziesz miał co hejtować i pisać komentarze tak jak lubisz! A nie czekaj... Ohhh...xD

 • General Rennobi2017-10-08 22:13:46

  Skończcie z tym "Tysiącleciem"" xD już któryś raz to słyszę...uszy mi krwawią! ;P Nie lepiej nazwać w tym dialogu Sokoła "Statkiem milenijnym", co by Polacy zrozumieli?

 • HAL 90002017-10-08 21:48:07

  Będą potwory? Muszą być!

 • SW-Yogurt2017-10-08 21:37:55

  Jak z innymi wyciekami - chrzanić to! Zobaczę w kinie. Pewnie w maju, choć wolałbym w grudniu.

 • szyszuPL2017-10-08 21:26:46

  no właśnie aż za wiarygodnie

 • Kidus2017-10-08 21:26:29

  mysle ze bedzie jednak male cameo Vadera

 • Gracu9992017-10-08 21:26:23

  + tak sobie wyobrażałem mniej więcej fabule tego filmu

 • Gracu9992017-10-08 21:25:48

  Jak dla mnie brzmi okej i prawdopodobnie + nawiązania do starego EU odnośnie Hana w szeregach Imperium. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale conajmniej 50% tego powyżej znajdzie się w tej lub innej formie w filmie.

 • nedz1232017-10-08 21:23:29

  Jakoś tego nie widzę.

 • Princess Fantaghiro2017-10-08 21:22:11

  Jeśli tak będzie to słabiuteńko, dokładnie jak się spodziewałam.

 • Adakus2017-10-08 21:21:54

  Rewelacji się nie spodziewam, byle film pasował do uniwersum.

 • Darth HaRdCoRe2017-10-08 21:20:04

  Osz... Przeczytałem. I brzmi wiarygodnie.

 • lukaszzz2017-10-08 21:19:21

  Meh.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..