TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

"Fellini: I'm a Born Liar" - dokument o Federico Fellinim

2002-08-15 12:32:00 Stopklatka

"Fellini: I'm a Born Liar" ("Fellini: Jestem urodzonym kłamcą") - tak brzmi tytuł dokumentalnego filmu poświęconego twórcy "La Strady" Federico Felliniemu.
Na film mówiący o życiu i twórczości jednego z największych włoskich reżyserów, a także mistrzów światowego kina - Federico Felliniego ("Słodkie życie", "Amarcord", "Osiem i pół", "Miasto kobiet") - składają się wywiady - zarówno z samym artystą (przeprowadzone przez innego reżysera - Damiana Pettigrewa), jak i jego przyjaciółmi, aktorami bądź innymi ludźmi, którzy mieli z nim kiedykolwiek jakiś kontakt. Wśród rozmówców znajdują się m.in. aktorzy Roberto Benigni, Donald Sutherland oraz Terence Stamp, a także pisarz - Italo Calvino. W dokumencie znajdują się także nieznane dotąd zdjęcia i fragmenty z dzieł artysty.
"Fellini: I'm a Born Liar" trafi do dystrybucji kinowej w krajach Ameryki Północnej w czasie najbliższej zimy. Wiosną 2003 ukaże się także na kasetach wideo i płytach DVD. Rozpowszechnianiem zajmie się firma First Look Pictures.
TAGI: Terence Stamp (20)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..