Komiksy

Marvel wyda dwa one-shoty powiązane z Ostatnim Jedi

Bleeding Cool

Ostatni Jedi już niedługo wejdzie na ekrany kin na całym świecie. Wydawnictwo Marvel wyraźnie dało znać, że nie przejdzie obojętnie obok takiej okazji do wydania nowych komiksów. W grudniu i styczniu ukażą się dwa one-shoty powiązane z ósmym epizodem.

Pierwszym z nich będzie The Last Jedi: Storms of Crait #1, który do sklepów komiksowych trafi 27. grudnia. Za scenariusz będzie odpowiedzialna para twórców Ben Acker i Ben Blacker, którzy już zaistnieli jako twórcy nowego kanonu poprzez napisanie serii książek dla dzieci pt. Join the Resistance. Komiks narysuje Mike Mayhew. Tego rysownika raczej nie trzeba przedstawiać - ma na swoim koncie takie komiksy jak The Star Wars (Dark Horse), czy historie o Benie Kenobim ukazujące się na łamach serii Star Wars Jasona Aarona. Poniższą okładkę stworzył Marco Checchetto. Wydarzenia w Storms of Crait mają się dziać jeszcze w trakcie Galaktycznej Wojny Domowej (między IV a V epizodem), gdy Luke Skywalker i Leia Organa udają się na pokrytą solą planetę Crait w poszukiwaniu nowej bazy dla Rebelii. Jordan D. White, redaktor Marvela tak wypowiedział się na temat tego komiksu: Bardzo się cieszymy, że możemy opowiedzieć tę historię, która nieco mocniej połączy nowe filmy z erą klasycznej trylogii.


Drugim one-shotem jest The Last Jedi: DJ #1, który skupi się na tajemniczej tytułowej postaci granej w filmie przez Benicio del Toro. Na razie niestety bardzo mało wiadomo na temat samego bohatera. Wiadomo, że spotka się z Ruchem Oporu na planecie Canto Bight i nie będzie jednoznacznie ani dobrą, ani złą postacią. Wydarzenia z komiksu mają się dziać przed tymi z Ostatniego Jedi. Za scenariusz odpowiedzialni będą ponownie Ben Acker i Ben Blacker, a szatę graficzną stworzy Kev Walker (Doctor Aphra). Komiks ukaże się w styczniu 2018 roku.Tagi: Ben Acker (19) Ben Blacker (18) Benicio Del Toro (48) Jordan D. White (1) Kev Walker (17) Marco Checchetto (22) Marvel Comics (367) Mike Mayhew (35) The Last Jedi: DJ (2018) (3) The Last Jedi: Storms of Crait (2017) (4)

Komentarze (6)

Oby tylko nie okazało się, że Hoth to tak naprawdę Crait, ale pod inną, "tajną" nazwą. ;p
@vilkala , co? :o Nie czytałem komiksu, o którym mówisz, więc ciekawi mnie co tam się stało.

W wyciętej scenie na Hoth, Luke do Lei: "A mówiłem, żeby Han wypełnił ładownie solą z Crait!".

Może z tego pierwszego coś będzie ciekawego.

Tylko nie Acker i Blacker. Ich się nie da czytać. Ich teksty przypominają gęstą zupę zacierkową pełną tych... wstrętnych rzeczy, które w niej pływają, a których nie da się zjeść.

Ale postacią DJ-a jestem zainteresowana.

Po wtopie z, proszę o wybaczenie, pierdzeniem na ślubie w RO, mój kredyt zaufania do panów Ackera i Blackera stopniał do zera. I trochę mnie martwi, że to oni odpowiadają za te komiksy.

Fajnie, że wyjdzie komiks o DJ, ale póki nie obejrzę TLJ, to wszelkie informacje o komiksie omijam szerokim łukiem, także treści newsa nie doczytałem do końca :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.