TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

„Rebels” #59-60 w USA

2017-11-05 16:47:55 Rózne

Jutro na stacji Disney XD w USA zadebiutują dwa kolejne odcinki serialu „Star Wars: Rebelianci”, czyli „Kindred” i „Crawler Commanders”. Poniżej opisy i fragmenty, a obrazki można pooglądać tu i tutaj.

„Kindred” - Po tym, jak rebelianci zostają wyśledzeni w drodze do ukrytej bazy przez tajemniczego imperialnego agenta, muszą zaufać rzekomo niebezpiecznym stworzeniom, za którymi kryje się coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

„Crawler Commanders” - Załoga "Ghosta" desperacko stara się skontaktować z dowództwem rebelii i z tego powodu przejmuje pojazd górniczy wyposażony w system komunikacji długodystansowej. Imperium jednakże pojawia się, by ruszyć za nimi w pościg.

Poniższy klip pochodzi z Nerdista. Artykuł zdradza też, że w tym epizodzie usłyszymy Setha Greena (grał droida Toda 360 w TCW, jest też jednym z twórców anulowanego serialu „Detours”), którego głosem przemówi trandoshański kapitan Seevor.

W „Reconie” Taylor Gray zdradza, że zobaczymy do czego zdolny jest Lothal i jak glob łączy się z Mocą. Na planecie panuje obecnie stan wojenny, a każdy obywatel jest zobowiązany do pracy na rzecz projektu Thrawna. Ludzie zaczynają w końcu dostrzegać, że Imperium wcale nie przyniosło pokoju i stabilizacji. Jednym ze skutków ubocznych jego bytności jest katastrofa naturalna - Plunkett mówi, że fajnie czyta się fanowskie teorie po zwiastunach, bo wszyscy myśleli, że ta planeta to nie Lothal (my też), a jednak. Dla wszystkich członków załogi to miejsce reprezentuje coś bardzo ważnego, nawet jeśli nie jest ono ich ojczyzną.

Nowy TIE Defender Elite ma przewagę nad innymi maszynami przede wszystkim dzięki szybkości i polom. Zdaniem Keitha Kellogga wojna potoczyłaby się inaczej, gdyby Imperium zamiast w Gwiazdę Śmierci zainwestowało w te myśliwce. Thrawn jest bowiem reprezentantem innej filozofii niż Imperator, Tarkin czy Krennic: nie chce zniszczyć wroga, pragnie go jedynie zmusić do poddania się. Kellog opowiada też o wilkach - to samo, co było tutaj. Filoni dodaje, że jeszcze nie odkryliśmy o nich wszystkiego - na pewno mają związek z czymś mistycznym, z równowagą natury Lothalu.

Rywalizacji pomiędzy R3 a Chopperem ciąg dalszy, a Andi spieszy z pytaniami do Hidalga. Pierwsze: czemu szturmowcy śmierci mówią w basicu, skoro w „Łotrze” słyszymy tylko mamrotanie? Odpowiedź jest prosta: my, widzowie, musimy rozumieć ich mowę, ale można to również wytłumaczyć tak, że gdy żołnierze rozmawiali między sobą, to ich hełmy wydawały jedynie niezrozumiałe odgłosy. Drugie pytanie (od osoby z polsko brzmiącym nazwiskiem) to: dlaczego deathtrooperzy nie mają czegoś, co pozwalałoby im na widzenie przez zasłonę dymną? Bo prawdopodobnie Sabine dodała do swoich granatów coś, co zakłóca pracę sensorów. Na koniec jak zwykle mamy zajawkę.

Zastanawiacie się już jak skończy się serial? Filoni rozmawiał o tym z CNN. To, że „Rebelianci” się już kończą, nie jest kwestią coraz bardziej zatłoczonej historii w tym okresie, lecz po prostu „naturalnej śmierci” serialu. Jego zdaniem cztery lata to i tak długo. No to co z tym ostatnim odcinkiem? Technicznie rzecz biorąc seria skończy się, gdy Imperium będzie w pełni sił, ale Dave korzystał z nauk Lucasa i zdradził, że zakończenie będzie pełne nadziei. Znów powtórzył to, co ostatnio: że z nowym serialem chcą „pójść w różne obszary i opowiadać różne historie”.A co z aluzjami do „Solo”? Nie spodziewajcie się. W serialu jest już Lando, a Filoni boi się syndromu małej galaktyki. Z drugiej strony przyznaje, że pewna twi'lekańska pilotka zapewne znała przemytnika z Korelii - z „Sił przeznaczenia” wiemy, że faktycznie się spotkali na Endorze, ale z kontekstu wynika, że nie widzieli się po raz pierwszy. Kto wie, może Syndullę zobaczymy choć w tle filmu Rona Howarda?

„Ostatni Jedi” tuż-tuż, więc Comicbook zapytał się co ze słynną teorią „Ezra to Snoke”. Filoni oczywiście niczego zdradzić nie chciał - powiedział tylko, że lubi czytać fanowskie teorie i nie zaprzecza, że mogłaby być ona prawdziwa, ale po prostu taka nie jest.

Zapraszamy do dyskusji na forum o „Kindred” i „Crawler Commanders”.
TAGI: Andi Gutierrez (186) Dave Filoni (554) Epizod VIII: Ostatni Jedi (524) George Lucas (1107) Han Solo (spin-off) (402) Keith Kellogg (20) Kilian Plunkett (45) Pablo Hidalgo (321) Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (152) Seth Green (47) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Taylor Gray (41)

KOMENTARZE (9)

 • Ozze2017-11-06 10:16:04

  Trailer mid-season za tydzien? Ja obstawiam na styczeń/koniec grudnia

 • Nestor2017-11-06 08:52:16

  Udał im się ten powerót na Lothal, powiem szczerze - brakowało mi tej planety w tym serialu! Czekam na te 2 odcinki, bardzo bardzo bardzo.

 • Finster Vater2017-11-05 23:14:19

  gdy już przestanę się turlać ze śmiechu, wypiszę złotymi literkami na ścianie w salonie, MZLP zrozumie.

  Każdy zrozumie :D

  In matter of facts, Galaktyka jest rzeczywiście mała ;)

 • nedz1232017-11-05 22:07:29

  Jak skończyć serial?

  Banalne pytanie i jeszcze prostsza odpowiedź zabić Ezre.

 • ShaakTi11382017-11-05 20:45:13

  No ja liczę, że mid season trailer będzie w przyszłym tygodniu.

  Yep, co by mówić o Filonim, jest hipokrytą.

 • enjoy1g2017-11-05 19:44:22

  @Joylinda_Hawks Bo ten trailer składa się tylko, ze scen z pierwszych 8 odcinków, dlatego później mamy coś takiego jak mid season trailer :)

 • SW-Yogurt2017-11-05 19:26:58

  Połączenie Lothalu z Mocą (i Ezrą na powierzchni) - poproszę przy pomocy Gwiazdy Śmierci, w ramach demonstracji Tarkina Thrawnowi, że jednak jest w błędzie.

  Filoni boi się syndromu małej galaktyki, gdy już przestanę się turlać ze śmiechu, wypiszę złotymi literkami na ścianie w salonie, MZLP zrozumie.

 • Joylinda_Hawks2017-11-05 17:33:47

  Wydaje mi się że nie w tym odcinku Rukh będzie polował na Herę - oprócz tych dwóch odcinków zostaje nam jeszcze tylko jeden przed końcem roku i będziemy czekać na trailer drugiej części sezonu. Wydaje mi się - ale mogę się mylić że wykorzystali prawiewszystkie sceny w pokazanych trailerach. Zostały tylko te z atakiem X-wingów - tak więc obstawiam że będzie to ostatni odcinek z otwartym zakończeniem - chociaż i w tym wypadku moje założenia mogą rozmijać się z prawdą.

 • ShaakTi11382017-11-05 16:50:30

  1. Ugh... jakby komuś znowu nie chodziły filmy z Nerdista, to sprawdzajcie link. Wcześniej działał.

  2. Adam Kruszyński, przyznawać się kto to :P.

  3. Jakby była Hera w "Solo", to... łał.

  4. Jak nie Ezra, to Chopper.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..