TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

„Rebels” #61 w USA

2017-11-12 13:18:07 Rózne

Jutro na stacji Disney XD w USA zadebiutuje ostatni odcinek pierwszej połowy czwartego sezonu serialu „Star Wars: Rebelianci”, czyli „Rebel Assault”. Poniżej opisy i fragmenty, a obrazki można pooglądać na SWNN.

To ostatni epizod w tym roku. Nowe pojawią się w styczniu 2018 („Niedługo po świętach”, jak napisała Cannobbio) i wedle Fernsehserien trzy z nich będą nosiły tytuły „Allegiance” („Wierność”, „Posłuszeństwo”), „One Giant Step Ahead” („Jeden wielki krok naprzód”) i „Call of the Spectre” („Wezwanie Widma”).

Hera dowodzi atakiem przeciwko siłom Wielkiego Admirała Thrawna, ale kiedy sytuacja rozwija się nie po jej myśli, zmuszona jest uciekać, jeśli chce przeżyć.

W kolejnym „Reconie” dowiadujemy się, że wprowadzenie do serialu postaci Thrawna było niejako pierwszym klockiem w domino i pociągnęło za sobą szereg zmian. Dzięki temu, gdy pojawiła się potrzeba wprowadzenia kolejnego czarnego charakteru, który nie byłby wrażliwy na Moc, wybór padł na Rukha. Ciężko było przedstawić go na ekranie, bo w legendarnych źródłach ma wiele iteracji. Początkowo w serialu był bardziej zielony i wyglądał jak T-rex, ale Filoni zdecydował, że powinien być bardziej obrzydliwy i kościsty. Kelloggowi sen z powiek spędzał sposób poruszania się Noghriego, aż w końcu podjęto decyzję, by chodził jak goryl. We wczesnej wersji jego nos był jasny, co w połączeniu z okrągłym kształtem nadawało mu słodziutki wygląd. Wystarczyło jednak przyciemnić go, by uzyskać lepszy efekt. Hidalgo dodał parę słów o rasie: Noghri są bardzo honorowi i mimo że są wzrostu Jawów, to nadrabiają zwinnością i niesamowitym węchem - w Legendach potrafili wyczuć nawet czyiś przodków tylko i wyłącznie po zapachu. Wcielający się w Rukha Warwick Davis gra nie tylko głosem, lecz także ciałem, co bardzo pomogło animatorom.

W drugim epizodzie Zeb nareszcie wszedł na scenę i miał bardzo brutalną walkę. Steve Blum zdradza, że jego pierwsza rola polegała na nagrywaniu nieartykułowanych okrzyków potwora, a kluczem do dobrego nagrania odgłosów podczas bitwy jest chęć wyglądania brzydko. Pojawiająca się w odcinku Gildia Górnicza jest jedną z niewielu spółek, której Imperium nie znacjonalizowało. Została sprowadzona na Lothal, aby ogołocić planetę do cna. Korporacja nie widzi w tym nic złego, po prostu zarabia pieniądze. Plunkett opowiada również o kapitanie Seevorze: gdy już się pozbędzie myśli, że każdy Trandoshanin musi być kopią Bosska, można zrobić z tą rasą naprawdę wiele w kwestii wyglądu. Zresztą to samo można powiedzieć o każdym gatunku w Sadze: artyści potrafią zaprojektować bardzo wiele różnych postaci, które są inne od wzorca, lecz jednocześnie „nie łamią zasad”.

I wreszcie po tylu latach czekania dostaliśmy pocałunek pomiędzy Kananem a Herą. Czemu nie wcześniej? Hera była zbyt skupiona na rebelii i zdaniem Vanessy w innych czasach ich romans rozwijałby się intensywniej. Choć teraz, gdy rośnie stawka, wzrasta też ich wzajemne przywiązanie. Filoni dodaje, że nie chciał, aby romans wchodził w drogę rozwojowi postaci - były sugestie tu i tam, ale nic poważniejszego aż do tej pory. Mamy się przekonać co w przyszłości z tego wyniknie.

R3 podrywa pracownicę Lucasfilmu, ku ogromnej zazdrości Choppera, a Andi ma kolejne pytania do Pabla. Pierwsze: skoro Yavin IV był starożytnym światem Sithów, to czy Imperium nie miałoby na niego oka? Owszem, było tak, ale w Legendach. W lucasowskiej wersji historii ten wątek nie jest za bardzo eksplorowany, także w chwili obecnej nie wiemy za bardzo czy to kanon, czy nie. Drugie: Co się stało z dwoma gigantycznymi kryształami, które zniszczyli rebelianci? Cóż, wybuchły i to bardzo. Na koniec kolejna zajawka.

W tym tygodniu nie działo się za wiele poza rysunkami Filoniego i redditowym czatem z Grayem. Oto najciekawsze informacje od aktora:
 • Jego ulubiony epizod to „Nowa nadzieja”, a odcinek serialu - finał drugiego sezonu oraz ten, który będzie niedługo wyświetlany. Pisał to tydzień temu, więc może chodziło mu właśnie o „Rebel Assault”. Natomiast najlepsza scena też ma miejsce w sezonie czwartym - nagrywali ją wiele razy i za każdym razem zmieniali coś drobnego. Osobiście jest zadowolony jak kończy się historia Ezry, choć nie wie jak ludzie zareagują „na różne momenty sezonu czwartego”.

 • Chłopak nadal czuje i będzie czuł pociąg do ciemnej strony. Po prostu uważa ją za dobry zasób do wykorzystania.

 • Rex odegra dużą rolę w rebelii w przyszłości.

 • Bridger zbudował swój zielony miecz pomiędzy sezonami, bo niebieski zniszczył mu Vader. Taylor uważa jedna, że pierwsza broń chłopaka była lepsza, bo wszechstronniejsza.

 • Nie jest całkiem pewien, czy Ezra umie pływać, ale Jedi powinni, więc zakłada, że tak.

 • Chciałby, by Bridger znów nosił długie włosy.

 • Gdyby jego bohater zaadoptowałby kota lothalskiego, nazwałby go Imperator.

 • Ezra najbardziej lubi lody o smaku meiloorunowym.

 • Gdyby mógł, to zagrałby swojego bohatera w wersji aktorskiej (dla niego nawet przefarbowałby włosy), ale oddałby też rolę Johnny'emu Deppowi. Pragnie też wcielić się w niego w „Battlefroncie II”, jeśli tylko EA zrobi serialowe DLC.

 • Filoni i w ogóle ludzie z Lucasfilmu uwielbiają oglądać starwarsowe memy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Andi Gutierrez (186) Battlefront II (2017) (98) Dave Filoni (554) George Lucas (1107) Joel Aron (27) Keith Kellogg (20) Kilian Plunkett (45) Pablo Hidalgo (321) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Steve Blum (27) Taylor Gray (41) Tracy Cannobio (39) Vanessa Marshall (35) Warwick Davis (90)

KOMENTARZE (17)

 • DarthMati2017-11-13 15:12:39

  Czekam aż uśmiercą tego dzieciaka.

 • Slavek_82017-11-13 09:29:46

  Lipa, że Pablo nie potwierdził Sithów na Yavinie. Mogę skreślić moje marzenia o Exar Kunie w Rebelsach. xD

  @ShaakTi - Drugi kryształ który wybuchli był w "Breaking Ranks" w pierwszym sezonie, chyba o to chodzi. :D

 • Darth Lord Vader pl2017-11-12 23:57:09

  @Ringwraith Mi się tam bardzo podoba póki co ten sezon. Pierwsze dwa były dość slabe, ale potem jest już dużo lepiej. Przypadła mi do gustu taka bardziej powiązana forma i wypuszanie dwóch odcinkow na raz też trochę dało.

 • Darth Starkiller2017-11-12 23:13:52

  @Ringwraith , uuu nie brzmi to zbyt dobrze, bo to w końcu finałowy sezon... Z zapowiedzi przedsezonowych jakoś nie byłem mocno zadowolony, stąd postanowiłem, że sobie póki co pierwszą połowę sezonu odpuszczę. Prędzej czy później zabiorę się za oglądanie tych odcinków, jednak jako bądź co bądź fan "Rebeliantów" nie zostałem dostatecznie zachęcony. Chociaż trailer był fajny. :P

 • nedz1232017-11-12 22:39:05

  Chyba mam dziwne przeczucie, ze główna ekipa twórców przygotowuje nas na pożegnanie się z Kananem.

 • Ringwraith2017-11-12 20:05:59

  Darth Starkiller, generalnie gorsza od poprzednich sezonów.

 • Lubsok2017-11-12 19:43:53

  A co z nim zrobił? xD

 • Nestor2017-11-12 18:34:58

  Rukh - porażka i zniszczenie starego EU, Filoni musi wisieć za to.

 • Darth Starkiller2017-11-12 18:22:18

  A ja jeszcze żadnego odcinka z najnowszego sezonu nie widziałem... ;p Jak oceniacie pierwszą część ostatniego sezonu?

 • HAL 90002017-11-12 16:33:08

  "Rebel Assault" bardzo miło wspominam :)

 • SW-Yogurt2017-11-12 15:44:19

  "Rebel Assault", powrót do źródeł po 24 latach. ~;)

 • Snoke4Ever2017-11-12 15:16:52

  Jak wygląda transformacja Ezry w Snoke`a? Bo póki co oglądałem tylko dwa pierwsze odcinki czwartego sezonu :/

 • Lubsok2017-11-12 15:14:11

  Dajcie znać, gdy jakiś główny bohater w końcu zginie.

 • Ringwraith2017-11-12 14:17:59

  bmw830, nie radzę się nakręcać na tego typu nowości. Możesz się poważnie zawieść, mimo że odcinek według mnie powinien być naprawdę dobry. :)

 • ShaakTi11382017-11-12 13:26:47

  Mary raczej nie będzie. A przynajmniej nie będzie to ta Mara, którą znamy.

 • bmw8302017-11-12 13:26:11

  Odcinek o tytule "Allegiance"? Czyżby powrót Mary Jade?

 • ShaakTi11382017-11-12 13:20:23

  1. Romans wchodzi w drogę rozwojowi postaci. Brawo, brawo.

  2. Absolutnie nie rozumiem o co chodzi w drugim pytaniu. Przecież w odcinku był jeden kryształ. A poza tym znowu wybierają durnowate.

  3. Nie mogę się doczekać odcinka, bo mam przeczucie, że będzie niezły :D.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..