Bastion

Wyniki mikołajkowego konkursu miejskiego

Większość z nas obecnie przeżywa premierę „Ostatniego Jedi”, jedni uwielbiają ten film, inni niekoniecznie, są też tacy, którzy nie wiedzą, co o nim myśleć. Dlatego na chwilę oderwijmy się od VIII Epizodu i zajmijmy się wynikami mikołajkowego konkursu miejskiego. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ale po burzliwych dyskusjach udało nam się wyłonić zwycięzców.

Przypominamy, pytanie konkursowe brzmiało:

„W jakim mieście obejrzysz „Ostatniego Jedi” i z czym kojarzy Ci się ono w „Gwiezdnych Wojnach”?”


Postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

_darth alan_: Film obejrzę w małej, pomorskiej mieścinie, Rumi. Przypomina ona krajobrazem i mentalnością jej mieszkańców najgorsze rewiry Dolnego Taris. Mnóstwo tam spelun dla najgorszego elementu Galaktyki (czytaj: gangsterów z Trójmiasta). Chodzenie po Rumii bez droida-strażnika jest niczym podróż po kanałach pełnych Gamorreanów (tak, mówię o „dresach”). Nocą też odbywają się nielegalne wyścigi (niestety rowerów, nie śmigów). Ale dla obcych Rumia, podobnie jak Taris, jest tylko drogą do miast środka.
Darth Starkiller: „Ostatniego Jedi” obejrzę w Katowicach. Kojarzy mi się ono z połączeniem dwóch miejsc znanych z ogromnego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Po pierwsze, z małą, górniczą i cenną gospodarczo planetą Apatros. Po drugie zaś, z ludnym i zabudowanym Coruscant. Z połączenia tych dwóch planet mogłoby powstać ciało niebieskie będące dość dobrym odbiciem polskiego miasta, jakim są Katowice.
kiczu94: "Ostatniego Jedi" obejrzę w Katowicach. To miasto znajdujące się na planecie w obszarze ekspansji, które zostało wyeksploatowane w przeszłości przez Imperium Galaktyczne. W centrum miasta zostały ślady bytności imperialnych w postaci latającego Spodka!


Nagrodami w konkursie są trzy książki „Poznań Fantastyczny: Droga wolna”. To antologia opowiadań konkursowych, a jedno z nich zostało napisane przez naszego redaktora, dokładniej piszącego tego newsa. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Miejskie Posnania.

I na koniec kilka słów o samej nagrodzie.
Autorzy: Paulina Rezanowicz, Bartłomiej Krolek, Przemysław Pilarek, Nell Konieczna, Adam Froń, Łukasz Zaręba, Łukasz Trykowski, Krzysztof Filipowicz, Wojciech Kulawski, Adrian Krysiak, Anna Jelec, Marek Mikulski, Marek Witkowski, Agnieszka Sawicz, Hanna Bylińska

Droga wolna, ale gdzie pójść? Na drugą stronę rzeczywistości niepewnej? Do supermarketu, szklanej pułapki z przyszłości, albo teraźniejszości nawet? Podążyć za gońcem szachowym czy szalonym prezydentem Wrocławia? A co, jeśli zamiast nóg rosną kopyta lub nie można drgnąć, nawet powieką? Jedna droga wolna czy więcej? A może jest ich nieskończenie wiele? Nie mamy dla Was jednej ani nieskończenie wielu odpowiedzi. Wszystko, czym dysponujemy, to piętnaście relacji tych, którzy zdecydowali się wyruszyć drogą wolną i opisać swoje doświadczenia. Piętnaście opowiadań, piętnaście drogowskazów.
Serdecznie gratulujemy zarówno tym, których nagrodziliśmy, jak i tym, którzy wzięli udział. Wasza pomysłowość czasem naprawdę zaskakuje.Tagi: Konkurs (395)

Komentarze (7)

Gratulacje wszystkim !

Darth Starkiller --> Katowice to w ogóle zdominowały cały konkurs :P

Wielkie dzięki za wyróżnienie i gratulacje dla pozostałych laureatów. Bardzo fajne odpowiedzi.

Dzięki wielkie!

A specjalnie pod konkurs założyłem konto (wcześniej niezalogowany ją śledziłem) :D

No i pięknie :) Gratulacje wszystkim laureatom !

Gratuluję! :D

Burzliwie dyskusje - brzmi poważnie :P

Hurra, udało się! :D Gratulacje dla pozostałych dwóch zwycięzców, bardzo ciekawe odpowiedzi. Pomimo że Katowice zdominowały miejsca na podium, to według mnie najlepiej wypadła odpowiedź _darth_alana_ - porównanie do Gamorrean było genialne. xD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bastion"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.