Twórczość fanów

Zwiastun koncepcyjny „The Star Wars”

polygon.com

Niektórzy fani mogą pamiętać mini-serię komiksową „The Star Wars”, która w latach 2013-2014 pojawiła się na rynku amerykańskim w nakładzie wydawnictwa Dark Horse Comics. Historia przedstawiona na kartach komiksu, ukazywała losy bohaterów pierwszego szkicu scenariuszowego do filmu „Nowa nadzieja”, który jeszcze wtedy nosił pełny tytuł „The Star Wars”. Dodatkowo design postaci i świata przedstawionego opierał się na pierwszych szkicach koncepcyjnych Ralpha McQuarrie'ego, jednego z ojców Oryginalnej trylogii. Taka wariacja okazała się na tyle inspirująca, że fani ze szkoły Digital Animation and Visual Effects w Orlando na Florydzie stworzyli zwiastun koncepcyjny filmu „The Star Wars”, ożywiając szkice McQuarrie'ego.

The Star Wars: Concept Trailer from The DAVE School on Vimeo.Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (603) filmik (86) Ralph McQuarrie (100) szkice konepcyjne (53)

Komentarze (10)

REWELACJA -kurcze gdyby tak zrobili cały film w ten sposób...

G E N I A L N E
Od momentu zobaczenia tych koncept artów pomyślałem sobie, że super byłoby zobaczyć coś, co by z nich korzystało. :) No i dzięki artystom z Digital Animation and Visual Effects w Orlando na Florydzie mogę podziwiać to, co sobie wymarzyłem - bardzo dziękuję!

Chociaz cieszy mnie, że to nie ta wersja została ostatecznie zekranizowana. Wolę pomysły z "Nowej nadziei" takie, jakie finalnie trafiły do filmu. Ponadto styl Ralpha McQuarriego, jakkolwiek świetny, to trochę był zbyt klasyczny. Tak jak napisał darth_numbers , zaczął już delikatnie "trącić myszką". :P

Cudo.:D W sumie szkoda, że szturmowcy z mieczami nie przeszli mogło, by być ciekawie, a strój Lei też był lepszy według mnie niż ten z ANH.

Bardzo dobrze odtworzony kicz lat 70-tych, całe szczęście, że to jednak nie ta wersja została zekranizowana. McQuarrie to był geniusz ale jego design zaczyna już delikatnie "trącić myszką".

Piękne ma klimat poprawiło mi miernotę TLJ na której byłem w kinie...

Super! ~:)
Ale jednak wolę to co weszło do kina. ~;)

wspaniałe!

Mam na myśli ANH - doprecyzowałem :D

Świetny ten zwiastun.
Szkice koncepcyjne Ralpha McQuarrie`ego są znakomite, ale film wyszedł jeszcze lepiej niż szkice, to jeden z nielicznych przypadków gdzie szkice gorsze od filmu.

Ten komiks to była dziwna przygoda...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.