Klasyczna Trylogia

P&O 259: TESB: Dlaczego AT-AT eksplodował tak łatwo?Dziś pytanie o „Imperium kontratakuje”.

P: W „Imperium” Luke opowiada Łotrom, że AT-AT mają zbyt mocny pancerz na blastery, ale jednocześnie gdy pojazd zostaje przewrócony za pomocą kabla, wystarczają dwa strzały z blastera by go rozwalić. Jak to się stało?

O: W Narodowej Adaptacji Radiowej „Imperium kotratakuje”, w czwartym odcinku pt. „Fire and Ice”, Wedge tłumaczy Luke’owi, że prawdopodobnie trafili w rdzeń zasilania i nastąpiło zwarcie. To pozwoliło, by ta eksplozja nastąpiła już w momencie gdy łazik odleci.

Ale jest jeszcze więcej rzeczy, według wielu książek pancerz AT-AT nie był wcale jednorodny, podobno najmniej wytrzymały był w okolicach szyi. Choć trafienie tam nie powinno spowodować eksplozji.

Natomiast w grach, gdzie odtworzono bitwę o Hoth, takich jak choćby Shadows of the Empire, warunki bitwy były trochę inne, także ze względu na grywalność, więc trudno uznawać je wszystkie za kanoniczne.Tagi: AT-AT (44) Cienie Imperium (Shadows of the Empire) (26) Epizod V: Imperium kontratakuje (474) Radio (10) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (414)

Komentarze (14)

Ponda
Nie, nikomu nie życzę zgorzknienia. Takie są moje odczucia i tyle. TFA i TLJ to esencja SW i na dodatek zdecydowanie przyjemniejsza do przyswojenia niż OT czy nawet OT z PT.

Samo TFA przebiło wszystkie poprzednie epizody, a TLJ przewyższył TFA. Ten duet to najlepsze SW jakie powstało

O tym było trochę w Lost Stars - AT musiał być już nieźle uszkodzony czy coś w tym stylu.
@Qel, przykro mi, naprawdę, ale przez ciebie uwierzyłem w istnienie pelikanów. Trzymaj tak dalej a skończę jak Bart. Czy na pewno tego chcesz?

OT jest świetne aż do tego stopnia, że TFA i TLJ nawet się do tego nie umywają.

Dawno temu, przy pierwszym seansie TESB, też się zastanawiałem czemu tak łatwo poszło, skoro pancerz był taki mocny. Przy zobaczeniu po raz kolejny filmu pomyślałem sobie, że może trafili w jakąś bardziej wrażliwą powierzchnię i tyle. Skoro w poprzedniej części do rozwalenia Gwiazdy Śmierci wystarczył jeden hipercelny strzał, no to AT-AT mógł mieć przecież podobny mankament konstrukcyjny.
Dzisiaj już mnie ta scena nie rusza. ;p

Oj Sanie, dobrze że jest wigilia i mało co mnie rusza. Każdy Bastionowicz, który zna mnie w realu wie że każdy mój post/komentarz (poza wyraźnie zaznaczonymi że żartuję), jest w stu procentach szczery i oddający moje poglądy na SW.

OT dzisiaj wygląda co raz gorzej, to już tylko sentyment pozwala to oglądać. Ostatnio przysypiałem na ANH, ot cała prawda.

Ale co ja tam wiem - "stare jest lepsze i koniec". Jesteśmy w wolnym kraju, każdy może robić co chce. Nawet jeśli jest to tożsame z cofaniem się w rozwoju i blokowaniem prób ulepszenia czegoś.

Także jak wolicie tkwić dalej w bagnie Dagobah i jeść korzeniuszkę, to proszę bardzo. Ja wolę słuchać szumu morza i zajadać pieczone Porgi na Ahch-To.

Pozdrawiam! :)

Qel Asim szuka atencji, proszę się nie nabierać

Zaraz, zaraz, a nie mogli go trafić zanim go wywrócili w ten rdzeń?

SotE w promocji można kupić za 7.39PLN!!!
Działa na x64: 7, 8/8.1 i 10, nie ma problemów z dźwiękiem i muzyką oraz obsługą HD (przynajmniej do 1920x1200). Nie działa na przedwojennych grafikach Intela.

"TFA i TLJ, choć mają swoje drobne poślizgnięcia, są zdecydowanie lepsze od OT i PT razem wziętych."

WTF?

"w momencie gdy łazik odleci" ???

Jak AT-AT łatwo rozwalić, to co dopiero AT-ACT.

Atak na szyję AT-AT to był mój najlepszy fragment w Star Wars Arcade. Pocisk jak nic. :D

Ha!
Jak robiłem sobie powtórkę Sagi przed premierą TLJ, to była to jedna z wielu scen w których parsknąłem śmiechem :D

OT jest genialne i było mega przełomowe, ale tyle kiksów ile w niej rzuca się w oczy to masakra.

TFA i TLJ, choć mają swoje drobne poślizgnięcia, są zdecydowanie lepsze od OT i PT razem wziętych.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.