Han Solo

Zamieszanie z „Solo”

Gdy brakuje informacji, to czasem trzeba ją stworzyć, najlepiej sensacyjną. Tak w skrócie można określić, to co dzieje się ostatnio wokół „Hana Solo”. Otóż parę dni temu świat obiegła wieść, że Disney boi się o ten film, a właściwie to już zdążył spisać go na straty. Podobno włodarze byli już wcześniej zaniepokojeni całym zamieszaniem wokół tego obrazu, a gdy wybuchła afera z mieszanym przyjęciem „Ostatniego Jedi”, zaczęli się bać na poważnie wybuchu prawdziwej bomby. Niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Film podobno nie jest bezpieczny jeśli chodzi o akcję, a co grosza, Alden Ehrenreich nie umie grać. Nie pomógł mu nawet trener aktorstwa. Oczywiście informacja ta jest bardzo poufna i nikt nie może jej potwierdzić.

Tyle, że część dziennikarzy twierdzi, że to fejk. Swoją drogą kwestia trenera i słabego aktorstwa Aldena nie jest niczym nowym. Była ona poruszana przy wyrzuceniu poprzednich reżyserów. Ehrenreich zgłaszał do Kathleen Kennedy problemy z reżyserami na planie, ci zaś dostarczyli filmiki na których Alden słabo sobie radził. W efekcie dostał trenera, o czym pisaliśmy choćby tutaj. Czy pod Ronem Howardem również sobie słabo grał? Tego nie wiemy. Zresztą trenerzy na planie to nie jest nic nadzwyczajnego, zobaczymy na ile Alden sobie poradzi.

Druga bardzo interesująca sprawa to kwestia rosyjskich grafik promocyjnych, o których pisaliśmy tutaj. Disney i Lucasfilm twierdzą, że nic takiego nie wypuścili i nie autoryzowali. Cześć prasy podała od razu, że to dzieło fanów. Ale czy na pewno? Kwestia braku autoryzacji nie oznacza, że któryś z partnerów bazując na materiałach nie stworzył sobie czegoś takiego nielegalnie. Zresztą Lucasfilm poprosił w kilku miejscach o usunięcie z sieci tych plakatów. Jeśli to fanart, to nie wiadomo jaki mieli w tym cel.

Dochodzą nas też różne wieści o tym ile było dokrętek. Paul Bettany twierdzi, że bardzo dużo, a właściwie to wszystko. Thandie Newton, że w sumie niewiele. Oboje patrzą z perspektywy swoich ról. Thandie wróciła na plan na krótki okres, więc może miała niewiele do zrobienia. Bettany zagrał rolę od początku, przejął ją od Michaela K. Williamsa. Źródła różne od aktorów potwierdzają, że Ron Howard musiał nakręcić więcej niż zamierzał. Gdzieś 70-80% filmu nagrano na nowo.

Kogo jeszcze zobaczymy w „Hanie Solo”? Tego jeszcze nie wiemy, ale nowy katalog LEGO zaczyna sugerować pewne postaci. Boba Fett, Tarkin. O ile na pierwszego szanse są chyba spore, to drugi? Zobaczymy, czy to jakiś inny zestaw wydany w tym czasie, czy może coś zaspoilerowali. Jordan Maison z Cinelinx twierdzi, że niebawem powinny pojawiać się materiały z „Hana Solo” i to tak naprawdę w bardzo nieodległym czasie. Na pewno będzie coś w najbliższym magazynie „Empire”. Właśnie stamtąd pochodzą skany. Podobno zobaczymy młodego Hana Solo zanim stał się jeszcze cyniczny. Dowiemy się czegoś o jego treningu na w imperialnej akademii na Caridzie, z której wyleciał ratując Chewiego (o ile to nie jest tylko jedna z wersji historii). Może dowiemy się czegoś o kostkach, które widzieliśmy na „Sokole”.Inny artykuł ma być w „Entertaimnent Weekly” skąd pochodzi z kolei to zdjęcie powyżej. Zatem szykuje się na wysyp informacji w styczniu.Tagi: Alden Ehrenreich (46) Disney (317) Kathleen Kennedy (266) LEGO (420) Lucasfilm (441) Michael Kenneth Williams (8) Paul Bettany (16) Plotki (965) Prasa (181) Ron Howard (113) Solo (187) Thandie Newton (25)

Komentarze (37)

`Zobaczymy Hana Solo zanim stał się cyniczny`. No dobrze, tylko kto chciałby oglądać Hana Solo, który nie jest Hanem Solo?

Luke S, umiesz liczyć? Informacji jest dość sporo i wszystkie zapowiadają gów**.

@Lord Bart , tego się najbardziej obawiam... że legendarna partyjka w sabacca okaże się być jakąś gwiezdnowojenną odmianą gry w kości z dwiema kostkami przypadającymi na każdego z graczy... :|

@Czysty Już zobaczyłeś: Spaceballs 2:The Last Jedi :)

"Rany, ale ten film będzie crapowaty."

Niezłe wnioski jak na 0 informacji o filmie xD

Tym razem na premierę się nie udam. Raczej poczekam na recenzje bo jak się okaże, że to będzie tak niesamowity film jak TLJ to nie chciałbym się naciąć kolejny raz.

Sposobem Jossa Whedona, WB i ich "Justice League" :)

Jakim cudem oni chcą się wyrobić do maja z tym filmem?

W sumie racja, Sabaka pewnie wywalą, a Han wygra Sokoła w jakimś wyścigu, czy czymś takim by była jeszcze dodatkowo kolejna scena akcji. xDDD

Rany, ale ten film będzie crapowaty.

jak znam życie KK wymyśli, że sabacc jest za trudny dla popcornowych mas, więc j`nie do gry jakieś kości XD
Jak w bondach (czyli jak w SW obecnie) - zamienili klasycznego bakarata na rzecz nudnego i sztampowego hold`em pokera...

Swoją drogą polecam http://www.star-wars.pl/Tekst/380
I widzę, że Luke S już grasuje XD

@Starkiller
Odnosiłem się do "płacze fanów nic nie zrobią" :)

@bartoszcze , przecież sam napisałem, że narzekania (nie płacze, to akurat pewna różnica) pewnej części fanów nic nie zmienią dopóki film przynosi zyski. xD O co Ci znów chodzi?

Ale głupoty xD
Albo ktoś robi czarny PR Aldenowi (nie umie grać? Przecież gra od dziecka, zagrał w niemałej ilości filmów, to coś chyba potrafi) albo podsycają zainteresowanie filmem.

@Starkiller
Dlaczego płacze pewnej części fanów miałyby o czymkolwiek przesądzać? Gdyby się kierować kryterium "byle brońboże jakiś fan się nie obraził", to prequele by nie powstały...

Tarkin ? A co on miałby tam robić ?

Jeśli kolejne filmy dalej będą pachnieć jak Marvele to w końcu finanse też przestaną się zgadzać... Ale to jeszcze potrwa, poza tym rynek nie jest jeszcze przesycony starwarsami - tyle, że jak będą puszczać film co pół roku to niedługo już może taki być.

Ja pochodzę ponownie z umiarkowanym optymizmem. Jak film będzie tak dobry jak RO, to będzie gwóźdź do Epizodów/Trylogii wg mnie.

I tak oto nici z specjali i nowej trylogii, bo hate się wzmaga i dzieciaki nie mogą zamknąć buziek. TLJ dla mnie 8/10 - chrzanić hejterów, m.

@DarthMati , też mam takie wrażenie, bo na sequele jako tako pomysłu nie widzę - po "Ostatnim Jedi" widzę niesamowity chaos jeśli chodzi o historię czy pomysł na całą trylogię. Mam nadzieję, że J.J. Abrams wszystko chociaż troszkę naprawi.
Co się tyczy spin-offów, to cóż... świat "Star Wars" jest olbrzymi i ma wiele historii do opowiedzenia. Z tym, że póki co spin-offy mają miejsce w czasach rządów Imperium. Nie to, że mi to przeszkadza czy coś, ale mam nadzieję, że dostaniemy kiedyś coś związanego z prequelami.

RodzyN Jr. Wtedy w Polsce pojawi się kolejny fandom, broniący Aldena jak to ma miejsce już teraz na Bastionie w przypadku Haydena. ;)

Jeżeli Alden zagra gorzej od Hydena to będzie śmisznie :)

Ringwraith - Ewidentnie pogubiła się i nie ma żadnego sensownego planu na GW, które zmierzają donikąd. Jeden wielki chaos panuje w jej głowie.

"Moc jest kobietą"? A to numer! Śmieszy mnie to za każdym razem. xD Niech jeszcze będzie, że Ciemna Strona to "patriarchalne świnie", a Jasna Strona to "kobiecy ideał". xD

@mesmerized , otóż to. Recenzje, płacze fanów nic nie zrobią, skoro rzesza ludzi i tak pójdzie do kina, a film zarobi.

@Lubsok, długo tu na Bastionie tak znowu nie jestem, ale twoje jednolinijkowce czasami zwalają mnie z nóg...xD

DarthMati, traktowałem ją jako członka ekipy Star Wars, ale może masz rację, ehh...Odkąd usłyszałem, że Kathleen stwierdziła, że Moc jest kobietą ciągle myślę, że powinna odejść...:-/ Jestem za pierwszoplanowymi rolami kobiecymi, jak najbardziej, ale to? Czas powiedzieć stop, wyznaczyć granice poprawności politycznej etc...:-/

Swoją drogą chciałbym zobaczyć Spaceballs 2: In search for more money :)

Przeczytaj kolego jeszcze raz to, co napisałem. Niczego nie bronię. Nawet napisałem, że film może okazać się beznadziejny (a może być i świetny). Nie ma czego krytykować, nie ma czego bronić, nie ma czego zachwalać - nic nie wiemy o filmie.

Luke S jak zwykle broni każdego filmu SW. xDDD

Chętnie bym zobaczył co byś powiedział na obronę HS po pierwszych materiałach.

Już raczej nie wierzę, że film o solo jest w stanie dorównać RO, ale proszę niech będzie chociaż lepszy od TLJ.

Dajcie już spokój z tym TLJ, Solo przed nami ... money, money, money ;)

Stek bzdur.

Oczywiście film może okazać się beznadziejny, tego nie wiemy, ale nie potwierdzi to prawdziwości tych "sensacji", bo to wyssane z palca głupoty i możliwy jest tu najwyżej szczęśliwy traf.

@JackDanielsGD
To co odwala Kennedy z Disneyem to destrukcja Gwiezdnych Wojen. Zresztą, jak Mark Hamil powiedział "It doesn`t matter if it`s good, as long as it makes money. Because The Force Awakens made a lot of money it`s not ergo it`s good." To samo tyczy się TLJ.

Większej bzdury dawno nie slyszalem Mati. Setki milionow z kazdym filmem na plus. No chyba że mial byc Miliard co miesiąc. Moim zdaniem to zasłona a w tym sa dobrzy. Bedzie git. Ron nie robi chłamu

Chryste... jakbym miał się kierować recenzjami TLJ, to musiałbym uznać, że film jest genialny (mimo że jest kompletnym nieporozumieniem). Wiadomo nie od dziś, że Disney nie przepuszcza recenzentom, którzy odważą się krytykować ich produkcje. Mają niemalże nieograniczoną władzę. Widać to również po tym jak traktują kina. Niektóre placówki w ogóle nie wyświetlają TLJ, bo im się to nie opłaca. Dinsey postawił swoje warunki i tyle. Bo może. Prawdziwy odbiór TLJ jest widoczny chociażby na Youtubie gdzie jest taka mnogość negatywnych recenzji, wrażeń, i odczuć, że nie da się ukrywać, że nic się nie stało. Najciekawsze jest to, że słychać coraz więcej głosów jak bardzo Gwiezdne Wojny potrzebują Lucasa. Jakie prequele były takie były, ale przynajmniej facet miał wizję na początek, środek i koniec, a co więcej nie odwalił odgrzewanego kotleta.

Zresztą, co ja się będę rozpisywał. Ten klip uchwycił wszystko: https://www.youtube.com/watch?v=DGVdpOcMVBM

Czas Kathleen Kennedy powoli się kończy. Za dużo tego pajacowania.

Eee tam, to są "sztuczki marketingowe", pompowanie balonika właśnie się zaczęło ...

Taa, zwykły chwyt marketingowy. Patrząc na wyniki finansowe "Ostatniego Jedi" to film radzi sobie nieźle, krytycy dobrze ocenialil, a to, że dużo fanów miało po seansie mieszane bądź negatywne uczucia, nie zmienia postaci rzeczy. Nie wierzę, że Disney boi się o nowe filmy Star Wars, bo z punktu widzenia finansowego nie ma się o co martwić.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Han Solo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.