Atak klonów

P&O 261: Podobieństwo między Kaminoanami a obcymi ze „Sztucznej inteligencji”Dziś pytanie o inspiracje przy tworzeniu „Ataku klonów”.

P: Choć to zapewne przypadek, ale nie obawialiście się, że Kaminoanie są zbyt podobni do obcych z filmu „A.I. Sztuczna inteligencja”?

O (odpowiada Rob Colemen): Podobieństwa w projekcie Kaminoan i obcych z „A.I. Sztuczna inteligencja” (którzy naprawdę są robotami) są czysto przypadkowe. Wierzę, że George Lucas starał się przywołać pomysł klasycznego obcego znanego z kina. „A.I.” nas nie interesowało, ale interesował nas mistrz Jedi Yareal Poof, ten długoszyi Jedi widziany w Radzie w „Mrocznym widmie”. Jego wycięliśmy z „Ataku klonów” i zastąpiliśmy Colemanem Treborem, właśnie by nie zmylić nikogo, że Kaminoanin zasiada w Radzie Jedi.

K: Jako ciekawostkę można dodać, że pewien wpływ na kształt Kaminoan ma inny film Stevena Spielberga – „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”. Tam w końcowej sekwencji pojawiają się obcy, którzy bazują na ogólnym wyobrażeniu kosmitów przybywających na Ziemię. Ten film ugruntował ich wizerunek, stając się ikoną, która miała zapewne wpływ na powstanie Kaminoan no i być może także robotów w „Sztucznej inteligencji”.Tagi: Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (329)

Komentarze (9)

Szkoda że Yaddle nie było :(

Dobre pytanie, też mi się Kaminoanie skojarzyli z jakimiś wcześniej widzianymi obcymi z innego filmu... :P

@Lubsok
Przejrzyj dotychczasowe P&O i sobie odpowiedz.

Serio, serio, wiedzą dla kogo robią. ~;)

LOL

Wycięli Poofa, bo ludzie by go pomylili z przedstawicielami innej rasy? Oni serio mają widzów za debili?

I hate Kaminoans #inyourfaceGL

Też miałem takie skojarzenie, ale jest ono jak najbardziej pozytywne. Zgłębiałem trochę temat "Szaraków" i zrobienie z nich naukowców, klonerów uważam za bardzo trafiony pomysł. Ta podobność do płodu ludzkiego, to taka niezła symbolika.

A jeśli tak, to czemu mieliby się obawiać?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.