Klasyczna Trylogia

„Imperium kontratakuje” jutro w TVN

Jutro, czyli w niedzielę, 14 stycznia 2018, o godzinie 20:10 na TVN zobaczymy piątą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Imperium kontratakuje”. Film można także oglądać na TVN HD oraz HBO2.Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, walka o Galaktykę nasila się. Siły Imperium zapędzają Rebeliantów na lodową planetę Hoth. Po zakończonej klęską, wyniszczającej walce, Luke Skywalker (Mark Hamill) przybywa na bagienną planetę Dagobah, by trenować pod okiem mistrza Jedi - Yody. Tymczasem Han Solo (Harrison Ford) i księżniczka Leia (Carrie Fisher) trafiają do Podniebnego Miasta Bespin, gdzie zostają pochwyceni przez Datha Vadera. Kiedy Luke rusza im z pomocą, musi stoczyć okrutny pojedynek na miecze świetlne z samym Darthem Vaderem i stawić czoła rewelacji, która zmieni na zawsze jego życie i przeznaczenie.

„Imperium kontratakuje” dziś uchodzi za sequel wszech czasów. To pierwszy film z cyklu niewyreżyserowany przez George’a Lucasa, który jest tu producentem i współscenarzystą. Reżyseruje Irvin Kershner. Za ostateczny scenariusz odpowiada Lawrence Kasdan, pierwotną wersję napisała Leigh Brackett. Ponadto występują: Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader. Zdjęcia: Peter Suschitzky, muzyka: John Williams.

W kolejną niedzielę finał klasycznej trylogii.Tagi: Alec Guinness (47) Anthony Daniels (144) Billy Dee Williams (79) Carrie Fisher (285) David Prowse (51) Epizod V: Imperium kontratakuje (431) Frank Oz (69) George Lucas (884) Harrison Ford (430) Irvin Kershner (30) James Earl Jones (66) John Williams (326) Kenny Baker (61) Mark Hamill (283) Peter Mayhew (87) Peter Suschitzky (2) TV4 (11)

Komentarze (29)

@SW-Yogurt - nie zawiodłeś mnie. Jesteś wielki [2]

@SW-Yogurt - nie zawiodłeś mnie. Jesteś wielki ;)

Poruszyłeś dwie bardzo ważne kwestie:
1. "Spadanie w dół" - to ukłon twórców w kierunku tradycyjnych (i częściowo ograniczonych) widzów, którzy mogliby nie zrozumieć i odrzucić film, w którym różni bohaterowie spadają w górę. Stąd, nawet w stanie nieważkości, bomby spadają w dół w najnowszym filmie z naszego ulubionego cyklu.
2. Luke po prostu miał szczęście, że spadał w Mieście w Chmurach. Zostało ono zbudowane dla istot o standardowym wzroście (np. człowieków - Stara Rasa(TM)), stąd wszelkiego rodzaju barierki zostały umieszczone na standardowych wysokościach, zgodnie z BHP. Jednak okazało się, że pracownicy rasy Ugnaught (Star Rasa(TM)) są znacznie tańsi i dlatego stanowią podstawową siłę roboczą w Mieście w Chmurach. Niestety, są oni dość nikczemnego wzrostu i mieszczą się pod barierkami! Efektem była seria wypadków oraz protestów klasy robotniczej, co niekorzystnie wpływało na finanse Miasta. Po przeprowadzeniu szeregu analiz i symulacji okazało się, że tańsze będzie stworzenie systemu odsysającego spadających, niż przebudowa całego Miasta w celu dostosowania go do rozmiaru Ugnaughtów. System odsysania posiada podsystem sortowania, który zwraca pracowników do odpowiednich działów. Cała reszta traktowana jest jako śmieci i wyrzucana poza Miasto. Obecnie władze Miasta toczą spór z ekologami odnośnie zanieczyszczania Bespinu przez człowieków, wookich itp.

~;)

albo nie - jeszcze jedno żebys mógł się wykazać ;) Dlaczego ze wszystkich co "spadli w dół" (Maul, Luke, Fett, Palpatine, Solo, Phasma) tylko Luke miał takiego fuksa że wpadł do jakiegoś wyciągu jak bobslej a inni nie ? :)

@SW-Yogurt - dzięki za wyjaśnienia. Teraz mogę już oglądać w spokoju ;)

Sam widzisz jak bardzo stara to rasa. Znana od prawie 38 lat, a bojkotowana już przez (S)twórcę. ~;)
(bojkotowanie jest czynnikiem koniecznym do bycia Starą Rasą(TM), chyba)

Chciałem tylko uprzejmie zwrócić uwagę, że żadna Wampa nie występuje we wcześniejszych epizodach (czy to licząc w latach BBY, czy w latach ziemskich), więc na Starą Rasę(TM) kwalifikuje się dopiero po TESB.

Zbiorczo:
- Naśmiewanie się z Vadera jest, co najmniej, grubiańskie. Ten bohater Republiki, po niefortunnych wydarzeniach na Mustafar, stał się człowiekiem z bardzo wysokim stopniem niepełnosprawności. A mimo to postarał się zorganizować uroczy poczęstunek dla swojej (jeszcze nieznanej) córki oraz (jeszcze nieznanego) przyszłego zięcia. I to mimo tego, że sam nie mógł skorzystać z szeregu nieziemskich frykasków, że wspomnę jedynie legendarne Suchary z Jakku(TM) (to na wypadek, gdyby wśród gości pojawił się ktoś szczerbaty).
- Ucieczka z wnętrza exogortha świadczy o wielkiej wiedzy podróżnika Hana Solo, który przemierzył Galaktykę wzdłuż i wszerz. Raptem dwa strzały z blastera uświadomiły mu zagrożenie i skłoniły do szybkiej ewakuacji. Wszyscy doświadczeni podróżnicy wiedzą, że exogothy to zwierzęta okresowe. Przez 50 lat mają otwartą paszcze i łapią do niej wszystko co wpadnie (np. Sokoły, muchy, asteroidy, porgi itp.). Przez kolejne 50 lat paszcza jest szczelnie zamknięta, a to co się złapie, jest dokładnie trawione. Czy można sobie wyobrazić 50 lat w zamknięciu z C-3PO???
- Jakie olewactwo Starych Ras(TM)? Czyż już na początku nie pokazano starej uroczej Wampy? Ta towarzyska istota zaprosiła Luka na poczęstunek. Niestety, niezdara spadł z tauntauna i z wrażenia zemdlał. Wszyscy chyba wiedzą, że osobie, która omdlała należy unieść nogi. I tak właśnie postąpiła Wampa! Inna sprawa, że dalsze postępowanie Luka jest karygodne. W końcu nawet firma na D. dowiodła, że Wampy kochają bardziej.
- Zarzut o braku Twi`lekanek to już szczyt perfidii, wykorzystujący to, że film posiada kategorię PG. Smutnym jest fakt, że Twi`lekanki były w Galaktyce wykorzystywane jako niewolnice, również seksualne. Czegoś tak ohydnego nie można pokazać w filmie PG! A przecież są ewidentne tropy wskazujące, że Twi`lekanki były w Mieście w Chmurach. Vader, zacieśniając przyjacielskie stosunki z Hanem, zafundował mu spotkanie tête-à-tête z błękitnoskórą Twi`lekanką. Najpierw wizyta u zautomatyzowanego golibrody (każdy kto się goli, wie, że dezynfekcja wodą kolońską szczypie, człowiek się krzywi itp._). Następnie wizyta u Twi`lekanki (szczegóły pominięte z uwagi na kategorię PG); ale wszyscy chyba słyszeli krzyki Hana? I na koniec padnięty Han mgliście tłumaczący się Lei, że o nic go nie pytali. Terefere.
- Film na chińskim rynku sprzedał się jak świeże sajgonki.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem niedomówienia, co umożliwi bogatszy odbiór filmu i czerpanie z niego większej radości. W końcu to 10/10.

~;P

akurat z tym Vaderem w jadalni to sobie żartowałem, ale zawsze mnie wkurzała ucieczka z trzewi kosmicznego ślimaka. Po co oni z niego uciekali, bez sensu. Przecież dla niego Sokół był jak dla nas komar albo muszka owocówka

Mnóstwo rzeczy w tym filmie jest bez sensu. Dilujcie z tym.

Vader w jadalni na Bespin jest bez sensu. Jak on niby miał jeść, maskę ściągnął ??? Czy spaghetti wciągał przez dziurki w masce ?? :D

Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=TiXoeu9pS_s

Niestety kolejne wersje tłumaczeń wypaczają sens fajnych tekstów Solo jakie on wypowiada. Nie ma równie dobrej wersji niż ta z pierwszych VHSów. Muszę przegrać je na kompa.

Obejrzałem. Ani jednej Twi`lekanki, 3/10 za olewactwo starych ras, nie wspominając o nielogicznościach...

Nie ma to jak stare, dobre OT.:)

Kwintesencja SW. Po raz (???) obejrzę.

Creme de la creme Strłorsów ever

No co tu pisać, NAJLEPSZA część sagi. Wszystko zagrało tak, jak trzeba.
Pamiętam, jak wielkie wrażenie robiło to w kinie.
W tym filmie jest MOC. Po prostu.

Nr 2 w najlepszości filmów SW. Miejsce zasłużone, choć współdzielone. Seans obowiązkowy.

Aha, użycie słowa "rewelacja" jest niefortunne, tam powinno być słowo "prawda". IMHO. Ech, ta telewizja...

Dla porównania dziś o 14.55 powtórka "Nowej nadziei".

Ta rewelacja to to, że początek spoilera Vader jest ojcem Luke`a. koniec spoilera

@Nestor Taki se. Ujdzie w tłoku.

Nie ma i nie będzie lepszego epizodu od TESB!

A jak się TESB sprzedało na rynku chińskim? :)

Najlepszy epizod ever!

Chyba raz ten film widziałem, ale nie w całości. Dobry jest? Polecacie?

Obowiązkowa pozycja dla fana Gwiezdnych Wojen :D :D

Film wszech czasów. Absolutnie idealny w każdym aspekcie.Biblia dla Star wars maniaków.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.