Atak klonów

P&O 263: Różnice w dźwięku „Niewolnika I” między Klonami a ImperiumDziś pytanie o ciągłość w udźwiękowieniu między prequelami a klasyczną trylogią. Skoro dźwięki to odpowiada Ben Burtt.P: Zauważyłem, że są różnice w dźwiękach „Niewolnika I” pomiędzy „Klonami” a „Imperium”. W „Ataku klonów” nie ma np. nakładającego się niskiego skowytu. Czy są ku temu jakieś przesłanki?

O: Rozszerzyłem bazę dźwięków „Niewolnika I” w „Klonach”, dlatego, że ten okręt robił wiele nowych rzeczy. Użyłem dźwięków z „Imperium” jako podstawy, ale tworzyłem też nowe dźwięki, które miały się powiązać ze starymi.

I myślę, że ten skowyt o którym wspominasz zrobiono przez tubę od której „Niewolnik I” odlatywał. Ten dźwięk wykonano przez przepuszczenie przez Dopplera klaksonu z mojego starego Dodge’a Dustera z 1971. I faktycznie nie był wykorzystywany w zauważalny sposób w „Klonach”, więc prawdopodobnie ci go brakuje.

Ale ogólnie starałem się powiązać zarówno stare jak i nowe dźwięki.Tagi: Ben Burtt (71) Epizod II: Atak klonów (847) Epizod V: Imperium kontratakuje (498) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (450)

Komentarze (11)

Osobiście uważam, że Ben Burtt to jedena z najciekawszych osób jaka, przy Star Wars kiedykolwiek pracowała. [2]

Zważywszy na to że między "Atakiem" i "Imperium" minęło trochę czasu (w wydarzeniach, nie między samymi filmami) można różnice w dźwiękach tłumaczyć faktem, że "Niewolnik I" czyli Firespray był statkiem wielokrotnie modyfikowanym tak przez Jango jak i Bobę, mogły się więc różnić przez zastosowanie innych urządzeń w silnikach, tłumików i tak dalej ;)

Osobiście uważam, że Ben Burtt to jedena z najciekawszych osób jaka, przy Star Wars kiedykolwiek pracowała. On ma zawsze coś ciekawego i ważnego do powiedzienia. Szacun za pracę i powalające efekty.

Obecnie brakuje odwagi w wprowadzaniu nowych pojazdów do SW - a szkoda :(

@Raven2156 , zgadzam się. :D Według mnie nie są najlepsze, bo takich nie sposób chyba wskazać, ale Slave I wypada świetnie jeśli całościowo chodzi o odgłosy (czyli podczas walki i lotu).

Poza tym: Dodge, jedna z moich ulubionych marek samochodów... ;p

Przeczytałam nazwę niewolnik jeden i myśli Jakiś film?, niewolnik ze SW? :P

Nie, ale LS zrobił piękny, satyryczny komentarz w nagłówku - w podtytule zresztą też.

Jaki niewolnik xD nie wiedziałem o co chodzi jak nie zobaczyłem zdjęcia.. Chyba nie powinno tłumaczyć się nazw własnych :v

Latające żelazko :)

Co jak co ale Slave I wydaje jedne z najlepszych (jak nie najlepsze) dźwięki w trakcie lotu, czy w momencie strzelania w SW.. Moim zdaniem są po prostu świetne!

OK

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.