Gry komputerowe

Star Wars Battlefront II -Wojna dopiero się rozpoczynaPremiery Battlefront II i Ostatniego Jedi wywołały w ostatnim czasie wiele emocji poztywnych, negatywnych -różnych. Trzeba jednak przyznać, że były to tygodnie bardzo intensywne. Twórcy Battlefront-a twierdzą jednak, że to nie koniec, że cytując Luke'a z końcowej fazy filmu, można powiedzieć, że "Wojna dopiero się zaczyna". Panie i Panowie z DICE i EA twierdzą, że wsłuchując się w głosy graczy wciąż przygotowują dla nas wiele nowości, oddajmy im z resztą głos:

-Trwają prace nad przebudową systemu progresji. Opinie graczy były w tej mierze nieocenione. Prace toczą się nad istotnymi zmianami w systemie progresji, które powinny stanowić odpowiedź na wiele z życzeń graczy. W marcu twórcy będą mogli opowiedzieć o tych zmianach bardziej dogłębnie.
-Z kolei w lutym zadebiutuje Rakietowy ładunek, nowy tryb rozgrywki. Dwa 8-osobowe zespoły wyposażone w plecaki rakietowe rywalizuje ze sobą w szalonej i dynamicznej zabawie. Tryb ten będzie dostępny tylko przez ograniczony czas, dlatego nie przegapcie go.
-Już wkrótce nadchodzi nowy sezon. Pierwszy sezon dodatkowej zawartości dla Star Wars Battlefront II był cennym doświadczeniem. Wyciągnięte z niego wnioski z pewnością posłużą w przyszłych pracach. Już wkrótce twórcy podzielą się informacjami na temat nadchodzącego nowego sezonu.


Można się więc spodziewać, że poruszony zostanie temat lootboksów, po pospiesznym wycięciu których rozwój postaci jest niepełny, a system nagród nieco wybrakowany. Czy płatna zawartość powróci, a jeśli tak to w jakiej formie? Tego się pewnie niedługo dowiemy. Nadchodzacy sezon może zaś być pierwszym elementem kampanii reklamowej Hana Solo. Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne już wkrótce, na razie pozostaje czekać.
Twórcy podzielili się jeszcze garścią statystyk z pierwszego sezonu, którą możecie zobaczyć poniżej w formie infografiki.Tagi: Battlefront II (2017) (81)

Komentarze (24)

@Keran
to są fakty (długość fabuły, skrzynki, mikrotransakcje), moja opinia jest taka, że gra mi się nie podoba (i to też jest argument)
Co do mikrotransakcji to powtórzę jeszcze raz - gra była projektowana z mikrotransakcjami w samym centrum system rozwoju postaci. Zostały one tymczasowo wycowane w przeddzień premiery gry pod silnym naciskiem ze strony graczy i Disneya (i przy dużym zainteresowaniu problemem ze strony rządów). A teraz właśnie EA potwierdziło, że mikrotransakcje wrócą. Twierdzą, że w nowej formie, ale to ocenię jak zaprezentują faktyczne rozwiązanie.
Jeśli chodzi o fabułę w battlefieldach i CoDach to nie znam jej, ale zapewne jest równie słaba albo i gorsza. Ale czy to ma być powód żebym oceniał kampanię w BF2 jako dobrą? Czy fakt że na rynku shooterów dobra kampania single player nie jest czymś częstym oznacza, że nie mogę takiej kampanii oczekiwać? Możliwe, że jestem w mniejszości, i większość graczy jest zadowolona z kierunku rozwoju tego gatunku. Ale ja nie jestem i chcę moją fajną kampanię singlową. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy producenci sami powiedzieli, że brak kampanii w BF1 to był błąd który teraz naprawią. Gdyby od początku jasno powiedzieli, że projektują grę czysto do grania po sieci i jakiekolwiek tryby grania solo są tylko i wyłącznie w celu szkoleniowo-demonstracyjnym to nie miałbym pretensji. (Nadal byłoby mi źle, że nie mam SW shootera z kampanią, ale nie krytykowałbym BF2 za jej brak).

@AJ73
Dziękuję za mądrą uwagę. Zdecydowanie zgadzam się z całą oceną w 100%. Też jestem przeciwny kierunkowi w którym EA chce iść, ale nikomu nie bronię cieszyć się ich grami, jedynie wyrażam swoje obawy i wątpliwości.

Dajcie spokój, panowie, to jest głębszy temat, i nie chodzi tu o samą grę, tylko o model rozgrywki, który EA najbardziej nachalnie próbuje narzucić wszystkim graczom. I tak jedni nie widzą w tym nic złego - drudzy wprost przeciwnie.
Mnie taki model rozgrywki, jak i sama gra kompletnie nie odpowiada, to nie dla mnie, i uważam za ogromną pomyłkę, że EA dostało na lata wyłączność na SW. Takie mam zdanie.
Ale też rozumiem, że są gracze, którym to odpowiada, nie widzą w BFie nic złego, i ja to rozumiem, i cieszę się, że ta gra sprawia innym tak ogromną frajdę :).

To nie argumenty tylko Twoja opinia ;) nie wiedziałem, że można kupować skrzynki za pieniądze! hmmm, ciekawe jak tam fabuła w codzie albo kolejnym bfie
> nowe fpsy
> dobra fabuła
wybierz mądrze

@Keran
Przeczytaj proszę jeszcze raz mój komentarz z 2018-01-31 03:37:41
Albo nawet ułatwię Ci sprawę i powtórzę przedstawione tam argumenty:
-system progresji zaprojektowany wokół skrzynek które można zarówno zdobywać w grze jak i kupować za pieniądze
-mikrotransakcje wycofane w ostatniej chwili bez znaczącej przebudowy systemu
-ostatecznie rozwój dość żmudny
-kampania single player bardzo krótka z dość sztampową fabułą
-brak informacji na temat przyszłości mikrotransakcji w grze
Argumenty sa jak najbardziej subiektywne, ale w mojej ocenie uczciwie opisują stan gry i na pewno nie wpisują się w opis "Zero argumentów nic". Mam nadzieję, że możemy teraz dyskutować o grze bez wycieczek osobistych.

Bo gadasz jak hejter ;) Zero argumentów nic ;)

@Keran
Skąd taki wniosek na mój temat? I w ogóle skąd tyle agresji do innych graczy? (najpierw imputowanie, żem biedny, teraz, że kiepsko gram) Zdaję sobie sprawę, że argumenty ad personam łatwo zastosować, ale nie koniecznie są one efektywne ani nie wnoszą wiele do dyskusji.

Quide --> wiesz to już nie wina gry, że słabo strzelasz ;)

Ja tam hejtowania tej gry nie rozumiem, jak dla mnie jest zajebista :) Fajnie by było tylko też mieć możliwość pograć w kosmosie w trybie offline

Ja tam gram sobie w Paladins i nie narzekam. ;D Battlefronty, w sumie żadne, mnie nie interesują.

Ano nie stać. Nie stać na marnowanie czasu na grę zbudowaną z myślą o płatnych lootboxach która w ostatniej chwili została niby od nich uwolniona, ale została z bardzo żmudnym systemem progresji. No i nie zapominajmy o kampanii z ciekawą, nieszablonową fabułą i wielogodzinną rozgrywką. Takie jest przynajmniej moje odczucie po ~20h. Najpierw złożyłem pre-order, potem, po becie, odwołałem, ale ostatecznie kupiłem, bo w końcu to gra SW i byłoby pusto bez niej na półce. Ale szału nie ma, single skończył się w ten sam weekend kiedy go zacząłem, a w kwestii multi wolę postrzelać w Overwatch czy nawet Destiny 2.

O widzę ból dupy hejterów ;) Co biedaczki nie stać was?

Myślę że są :D

HAL 9000 to są w ogóle jacykolwiek.:P

@HAL 9000
Kto?

Fani DICE i EA się ucieszą.

Raz tylko kupiłem paczkę i stwierdziłem, że to strata kredytów. Tak więc kredyty kumuluje i kupuje rzeczy jak wejdzie coś nowego, pojazd itp.

Z ciekawości jak to wygląda teraz z tymi paczkami? Były jakieś zmiany czy tak jak było tak jest?

W potyczkę grało mi się dużo lepiej w I.
Te mapy są jeszcze dostępne czy były tylko przez ten sezon?
Bo ostatnio nie mam czasu zbyt grać i ciekawi mnie czy je zostawili.

Jak dla mnie gra mizerna. Jakoś w 1 lepiej mi się grało.

Świetna gra, uwielbiam ją

Finn wymiata, ale FO wygrywa - czyli wszystko jest tak jak być powinno :)

Ech, ciekawe kiedy będzie zapowiedź jakiejś porządnej gry SW? Może doczekam się przed emeryturą...

E tam, ja tam cisnę w UT`99. :D

Ja tam chcę mapę na Coruscant wraz z Grievem i Kenobim :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.