Książki

Zagraniczne nowości wydawnicze - luty 2018

Inside the Star Wars Empire: A Memoir

Bill Kimberlin – przez prawie 20 lat dyrektor Industrial Light and Magic (ILM), oddziału LucasFilmu odpowiedzialnego za efekty specjalne prezentuje swoje wspomnienia z tego okresu.

Autor: Bill Kimberlin

ISBN-10: 1493032313

ISBN-13: 978-1493032310

Wydawnictwo: Lyons Press

Oprawa twarda; 272 strony. Język angielski. Data Wydania – 01/02/2018

Star Wars: The Last Jedi Movie Theater Storybook & Movie Projector

Przeznaczona dla najmłodszych czytelników pozycja z dołączonym projektorem i dwudziestoma ilustracjami, które mają za zadanie uatrakcyjnić lekturę.

Autor: Michael Kogge

ISBN-10: 0794440444

ISBN-13: 978-0794440442

Wydawnictwo: Studio Fun International

Oprawa twarda; 32 strony. Język angielski. Data wydania – 27/02/2018

The Star Wars Phenomenon in Britain: The Blockbuster Impact and the Galaxy of Merchandise, 1977-1983

Książka o początkach fenomenu sagi SW w Wielkiej Brytanii, gdzie filmy były kręcone i gdzie powstały pierwsze zabawki oraz gdzie miało początek „Expanded Universe”. Pozycja zawiera szczegółowe omówienie brytyjskich związków z filmem, wywiady z fanami i osobami pracującymi przy jego produkcji oraz związanych z runkiem zabawkarskim i wydawniczym.

Autor: Craig Stevens

ISBN-10: 1476666083

ISBN-13: 978-1476666082

Wydawnictwo: McFarland

Oprawa miękka; 275 stron. Język angielski. Data Wydania – 06/02/2018Tagi: Bill Kimberlin (1) biografia/wspomnienia (5) Epizod VIII: Ostatni Jedi (428) Industrial Light & Magic (228) Lyons Press (1) Michael Kogge (27) Star Wars (1977) (16) Studio Fun (20) zapowiedzi książkowe (247)

Komentarze (19)

HAL ma rację. Dlatego, proszę, pamiętajcie - komentarze się pisze, ale nie czyta.

Czytanie niszczy wzrok. Taka rada

kiedy coś dla młodszych fanów?

@LS Jak teraz o tym napisałeś to coś mi chyba nawet świta, ale ledwo ledwo. Dzięki za korektę, będę już pamiętał.

@ Darth Ponda - tytuł dzieła tak jak piszesz. Tytuł serii, czy np. także gazety - z wielkich liter wszystkie wyrazy oprócz łączników. Czyli np. "Wiedza i Życie" albo "Gwiezdne Wojny" - jako całość, bez precyzowania konkretnego dzieła.

@adam1210leg - było od razu mówić ;) Oczywiście masz rację, ja praktycznie piszę większość tylko EN i tak wyszło.
@ - DS - poprawiłem błąd i masz wyskakującą okładkę, nie tylko miniaturkę.

Po polsku gatunki zwierząt pisze się małą literą, chyba że zawierają nazwę własną: żmija zygzakowata, wąż Eskulapa. Po angielsku chyba też, ale zdaje się, że Porgi traktuje się jako nazwę własną a nie gatunkową, a w tedy jak zwykle w takich sytuacjach zaczynamy wielką literą.

@Darth Ponda , no ale na przykład powinno się pisać "porgi" małą literą, a wielu ludzi pisze naprzemiennie "porgi" i "Porgi". W tym ja. Zauważyłem, że wiele osób piszących o porgach nie zwraca uwagi na małą czy wielką literę, więc jak ktoś pisze o porgach z dużej litery, to ja także; ktoś z małej - to ja też, żeby zachować estetykę graficzną postów, komentarzy etc. :P

"Star Wars: The Last Jedi Movie Theater Storybook & Movie Projector" - może nie należę do najmłodszych czytelników, a TLJ mi się nie podobał, ale opis produktu brzmi świetnie. xD Ciekawe, czy będzie to wydane w Polsce.

Ach, miało być [u]…

Poradnia językowa
Po polsku zaczynamy tytuł wielką literą stosując cudzysłów, dalej tylko nazwy własne („Atak klonów”, „Imperium kontratakuje”, ale „Powrót Jedi”, „Zemsta Sithów”). W języku angielskim pierwszy oraz wszystkie późniejsze wyrazy poza łącznikami piszemy wielką literą („The Empire Strikes Back”, „The Force Awakens”, „Attack of the Clones”).

Jeżeli Finister zastosuje tytuł newsa jako własny autorski cykl, to może być z dużej.

@Lubsok To miała być tylko rada.

Blog ma się świetnie, Tobie może się nie podobać, ale grunt, że wydawnictwa nie narzekają.

@Finister chodzi o tytuł newsa :)

@Ringwraith Przykra prawda

@adam dokładnie - w oryginale tytuły mają pierwsze litery duże, nawet w książkach naukowych - ot taki styl (ja już na to nawet uwagi nie zwracam) :)

@adam1210leg - powiedz to wydawcom ;) - zobacz na okładki, tak się te tytuły zapisuje - to nie jest język polski.

@Lubsok, on przynajmniej stara się pisać coś z sensem, a nie czepiać się każdego po kolei na każdym kroku. Jego blog na pewno bardzo dobrze, a co ty osiągnąłeś oprócz zaśmiecania Bastionu? ;) Twoje posty wyglądają mniej więcej tak "Powinni usunąć z kanonu", "Powinni odwołać Solo" i kropka, to całe twoje zdanie. :D No wiem, że łatwiej ci przychodzi myślenie, że wszyscy ludzie mają złe intencje, ale zobacz, autor tego newsa dostał cenną lekcję i na pewno to wykorzysta przy swoim następnym wpisie. ;)

Odezwał się ekspert. xD

Jak tam Twój "świetny" blog?

W tytułach tylko pierwsze słowo piszemy wielką literą. Taka rada

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.