TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

„Entertainment Weekly” o „Hanie Solo”

2018-02-10 16:29:38W piątek ukazał się najnowszy numer magazynu „Entertainment Weekly”. Tym razem tematem numeru jest „Han Solo”, a za artykuły odpowiada Anthony Breznican. Miał on okazję przeprowadzić kilka wywiadów z twórcami, dzięki temu rzucić nam unikalne światło na nadchodzący film.Lawrence Kasdan, producent i scenarzysta, żartował sobie, mówiąc do swojego syna Jona Kasdana, który pomagał pisać mu ten scenariusz, że „Han Solo” to taki bromance. Czyli film o bliskiej, emocjonalnej relacji pomiędzy dwoma mężczyznami, pozbawionej elementów seksualnych, ale głębszej niż przyjaźń. Larry mówi, że dla niego ten film to właściwie taki romans między Hanem i Chewiem, ukazującym początek tej bardzo ważnej dla całej sagi relacji. To był także jeden z ulubionych elementów całej sagi Kasdana, bardzo podoba mu się to, że Chewie coś mówi, a jedynie Han go rozumie. To daje taki komediowy potencjał.
Warto dodać, że swój wkład w film ma także Geroge Lucas. Nie tylko dlatego, że wymyślił te postaci. Gdy pokazano mu część zdjęć, George zapytał, dlaczego Han nie robi pewnej rzeczy. Po przemyśleniu filmowcy nakręcili tę scenę i już robi. Niestety nie ujawniono, o co chodziło.Alden Ehrenreich, który przejął rolę po Harrisonie Fordzie twierdzi, że największa różnica jaką możemy dostrzec w nowym, młodszym Hanie od tego, którego znamy, to fakt, że młody jest idealistą. Ma swoje marzenia za którymi podąża i w pewien sposób się one sprawdzają, ale też muszą mierzyć z nowymi realiami, co jest cięższe i bardziej wymagające niż się spodziewał.
Harrison Ford w pewien sposób pomógł Aldenowi wcielić się w rolę. O wspólnym wyjściu na lunch wiemy, ale wygląda na to, że było tego więcej. Tak przynajmniej twierdzi Kathleen Kennedy. Ford dostał scenariusz, zmotywował Aldena. Opowiedział mu wszystko o Hanie Solo, o tym jak poznawał tę postać w latach 70. Wtedy dopytywał o nią Lucasa, a ten kształtował jej historię. Choć obecnie ta odpowiedzialność za korzenie Solo spada na kogoś innego, to jednak ten wpływ George’a przez Forda został w tym filmie. Potem Harrison z kolei rozmawiał z Kennedy i mówił tylko o Aldenie, że to dobry chłopak.
Howard także wysoko ceni Forda. Reżyser powiedział, że bardzo zależało mu na tym, by dowiedzieć się jak właściwie Harrison odbiera tę postać, czego o niej się nauczył. To bardzo interesujące.
Na razie wiemy tylko, że Han, podobnie jak Luke i Leia, nie znał swoich rodziców. Tyle, że wychowywał się sam, starając radzić sobie w półświatku. Zaś przestępstwo popłaca, zwłaszcza jak się opuści Imperialną Akademię Pilotażu.Donald Glover wciela się w rolę Lando Calrissiana. W scenie w której trzyma karty, siedząc obok dwugłowego obcego, faktycznie, jak twierdzi Glover, grają w sabacca. Podobno jest tego całkiem sporo.
Gloverowi w pewien sposób z Landem pomógł Billy Dee Williams. Może nie miał aż tak dużego wpływu jak Harrison Ford na Aldena, ale jednak.Emilia Clarke zagra nową postać – Qi’rę. Ta bohaterka jest związana z Hanem od dawna, oboje są wyrzutkami i oboje dorastali przez pewien czas razem. Tyle, że teraz jest ona tajemniczą kobietą, która ma wiele przebrań. Wciąż walczy o swoje, jest w tym skuteczna, więc nie można dać się zwieść jej elegancji. Czyżby miała to być taka femme fatale? Tak sugeruje EW.
Qi’ra jednak nie ma jednej biografii, a raczej wiele sekretów, wiele tożsamości. Trudno czasem zweryfikować, co jest prawdą, a co nie.Clarke obecnie jest zajęta kręceniem finałowej serii „Gry o tron”, jednocześnie pracuje nad kampanią D&G w Rzymie i czasem promuje „Hana Solo”.
Qi’ra ma wpłynąć w jakiś sposób na Hana, ukształtować go, choć z pewnością nie tak bardzo jak zrobił to Beckett.Film faktycznie ma być o skoku. Lucasfilm na razie nie zdradził, co właściwie Han i reszta kradną. Zobaczymy za to Hana i Chewiego mających kłopoty w tej przypominającej pociąg maszynie. Nazywa się ona Conveyex.Woody Harrelson to Tobias Beckett, człowiek, który zastąpił Hanowi ojca, stał się jego mentorem. Ron Howard o Becketcie mówi, że to potężny kryminalista, ale działający na własną rękę. Dodatkowo ukształtuje Hana bardziej niż ktokolwiek inny. Han nauczy się, że w tych czasach bezprawia potrzebny jest mu kompas moralny.Scenarzyści wymarzyli sobie tu relację w stylu tej z „Wyspy Skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Beckett to Długi John Silver, a Solo młody Jim Hawkins. Silver był łotrem, ale nie odniósł w tym żadnego sukcesu, który mógłby przypisać tylko sobie. Han zaś w filmie w pewien sposób będzie próbował wejść w życie Becketta.Thandie Newton gra nową postać – Val. Chyba jeszcze bardziej tajemniczą niż Qi’ra. Właściwie prócz jej dużego blastera nic o niej nie wiemy. Val jest związana w jakiś sposób z Beckettem, siedzi w środowisku przestępczym od lat. No i jest sceptycznie nastawiona do Hana, gdy go spotka.Paul Bettany to Dryden Vos. Choć nazwisko kojarzy się z Quinlanem Vosem, to tylko zbieżność, powiązania nie ma. O ile Beckett to taki John Silver, o tyle Dryden to już ojciec chrzestny, boss w stylu Jabby, tylko wyglądający dużo lepiej. W całym filmie nie będzie nikogo innego, kto byłby bardziej w centrum półświatka niż Vos. Początkowo postać miał grać Michael K. Williams (w dodatku miał to być obcy), ale z powodu kręcenia na nowo filmu nie dało się pogodzić harmonogramów.
Jeszcze jedna ciekawostka w górnym lewym rogu zdjęcia. Coś, co przypomina trochę hełm Boby Fetta.Howard twierdzi ponadto, że „Sokół Millennium” to jeszcze jeden z bohaterów filmu. Jest inny, tak w środku jak i na zewnątrz. Czysty, niezmodyfikowany, ale już teraz zacznie odgrywać istotną rolę w życiu Hana.
Zresztą okręt Landa musi być bardziej luksusowy i czysty.Phoebe Waller-Bridge zagrała w technice motion-capture kolejnego droida. L3-37 ma bardziej idiosynkratyczną osobowość niż typowe droidy. Jest bardziej ludzka, bardziej emocjonalna, przez to mniej sztywna. Jej nazwa nawiązuje do słowa „leet”, czyli slangowego zapisywania w sieci słów za pomocą liter i cyfr. Części z których jest zbudowana, mogliśmy już zobaczyć w innych droidach.
L3-37 jest droidem Landa. Oboje są w pewien sposób unikalni, doskonale się przy tym rozumieją, pracują razem od lat. Zresztą L3 sama się modyfikowała.
Duży wpływ na tę postać miał Jon Kasdan. On chciał mieć takiego droida trochę w stylu kundla, który ma wiele części z innych, także znanych droidów, tylko po to, by się ulepszyć. Więc znajdziemy tu jakieś fragmenty prymitywnego modelu BB, gdzieś tam też R2. Nie ma drugiej takiej w całej galaktyce. Chyba dlatego chcieli, by ten droid był kobietą. Myśleli nad tym trochę i ostatecznie się zdecydowali. Zaś Emili Clarke mówiąc o L3 sugeruje, że wokół Hana Solo zawsze są tylko silne kobiety.
Lawrence Kasdan chwalił też pracę z w Phoebe na planie, zarówno jej umiejętności fizyczne, których wymagała ta gra, jak i humor. W efekcie otrzymaliśmy jedną z tych postaci, w których zakochamy się bardzo szybko.Mimban i szturmowcy na tej planecie to nie przypadek. Ta nazwa to oczywiście nawiązanie do „Spotkania na Mimban”, powieści, którą napisał Alan Dean Foster jeszcze w 1978. Choć książka wyleciała z kanonu, jednak starsi stażem fani często mieli do niej dużo sentymentu. W USA przecież ukazała się jeszcze przed „Imperium kontratakuje”, była to więc pierwsza ważna kontynuacja filmu. No i póki co w pewien sposób zapisuje się w „Antologiach”, czy to za pomocą kryształów Kyber w „Łotrze 1”, czy tutaj. Faktycznie zobaczymy tę bagnistą planetę.
TAGI: Alan Dean Foster (49) Alden Ehrenreich (83) Billy Dee Williams (135) Donald Glover (66) Emilia Clarke (53) George Lucas (1109) Han Solo (spin-off) (404) Harrison Ford (494) Jon Kasdan (59) Kathleen Kennedy (430) Lawrence Kasdan (168) Lucasfilm (685) Łotr 1 (spin-off) (517) Paul Bettany (29) Phoebe Waller-Bridge (27) Ron Howard (178) Thandie Newton (36) Woody Harrelson (45)

KOMENTARZE (29)

 • HAL 90002018-02-14 00:23:07

  Jedno trzeba przyznać, że droidy w SW zawsze są świetne.

 • SW-Yogurt2018-02-13 19:30:42

  L3-37 i jasne, dlaczego Solo nie cierpi droidów.

 • DarthMati2018-02-12 19:12:23

  Wyjdzie w praniu.

 • disclaimer2018-02-11 16:19:59

  Dawno temu w odległej komedyjce

 • HAL 90002018-02-11 13:58:08

  Brawo dla KK za pierwszą pierwszoplanową droidkę w Sadze! [2]

 • Nestor2018-02-11 13:06:17

  Nareszcie wszyscy się rozumieją mimo tego, że się nie zgadzają. Kocham Was Fani Star Wars <333!

 • bartoszcze2018-02-11 11:16:20

  @Finster
  Jemu się nie podoba nic, co jeszcze nie istnieje, już powstaje lub jest gotowe :)

 • Lubsok2018-02-11 11:16:01

  Dzięki za ten komentarz Finster, bo tak to właśnie wygląda.

 • Finster Vater2018-02-11 06:11:26

  Hejterzy Lubsoka, jeszcze się nie przyzwyczailiście że jemu się nic nie podoba przed premierą? Choć potem często zmienia zdanie. Dajcie mu zobaczyć film.

 • Darth HaRdCoRe2018-02-11 01:36:35

  "The funniest (!!) Star Wars movie yet"...

 • nedz1232018-02-10 23:16:48

  Spoilery się potwierdzają i nie mam pojęcia czy płakać czy śmiać się z tego powodu chyba jedno i drugie.

 • HAL 90002018-02-10 22:27:48

  Lucas nie mówił że Moc jest kobietą a był opluwany przez hejterów - każdy pretekst dobry dla takich typów :(

 • Lubsok2018-02-10 22:27:44

  Ten moment, który wymyślił Lucas będzie najlepszym w filmie.

 • Dexter_282018-02-10 22:12:54

  Ciekawe jaki jest wkład Lucasa.W artykule piszę,że Han według Lucasa nie robi pewnej rzeczy.Pewnie dokręcili,że to Han nie strzela jako pierwszy,tylko jako drugi.

 • Miko Fett2018-02-10 21:58:38

  Wszystko fajnie, tylko znowu sami nowi kosmici bez pomysłu. Np. ten który stoi obok Lando, wygląda jak zmutowany Gotal, tylko po co tak? Myślałem że po 3 filmach w końcu się czegoś nauczą w tej kwestii.

 • Rebelion2018-02-10 20:49:46

  Klimat już jest,mądra fabuła dopieści całość no i czekamy....

 • Soap932018-02-10 19:46:50

  feminizm to nie jest "wizja artystyczna". Lucas nie mówił że moc jest kobietą.

 • Nestor2018-02-10 19:36:45

  Hejterzy powinni być do bicia. Powinno się ich wieszać na konwentach do góry nogami i rzucać jajkami i pomidorami. Ludzie żyją w jakimś krzywym przeświadczeniu, że ktoś ich zdradził, a to po prostu inna wizja artystyczna niż ta, od której zaczęli poznawać SW. To jest dramat naszych czasów.

  pozdrawiam
  przedstawiciel burzolingowych łykaczy

 • HAL 90002018-02-10 18:42:32

  Beka z hejterów XD
  Kiedyś Lucas był "chłopcem do bicia" a teraz KK XD

 • Emperor Reek2018-02-10 18:26:24

  Właśnie Lubsok, chcąc emerytury KK przynosisz wstyd wszystkim trekkom, jak możesz?

 • DarthJanek2018-02-10 18:16:37

  hint: to nie Sokół.

 • MarcinekNu22018-02-10 17:46:10

  Przestań biadolić Lubsok. Jakoś nikt nie mówił, że R2 i C3 to para gejów a teraz droid z kobiecym charakterem przeszkadza.
  Ogarnij się chłopie bo jesteś bardziej marudny niż baba przed okresem.

 • ShaakTi11382018-02-10 17:45:40

  Brawo dla KK za pierwszą pierwszoplanową droidkę w Sadze!

  A Boba Fett będzie na stówkę :)

 • darth_numbers2018-02-10 17:40:12

  Zdjęcia super. Estetyka momentami przypomina R1. Mam tylko nadzieję, że SOLO położy większy nacisk na postacie, niż na spektakl.
  A Lubsok znowu płacze o jakąś babę. Teraz syntetyczną! Lubsok a wiesz, że Twoja Mama też była silną postacią kobiecą? Musiała być, żeby wytrzymać z takim małym narzekaczem, jak Ty <3

 • Soap932018-02-10 17:40:09

  niech ktoś wyleje tą Kennedy błagam.

 • Gapcio Gapcioszewicz2018-02-10 17:38:38

  Ten dwugłowy obcy wygląda jak ślimak durobetanowy.

 • HAL 90002018-02-10 17:07:27

  Już jestem zakochany w L3-37 💗

 • Lubsok2018-02-10 16:53:57

  Teraz nawet droid musi być silną postacią kobietą? KK, weź już idź na emeryturę.

 • Nestor2018-02-10 16:53:44

  Po zdjęciu Mimban można wnioskować, że wyglą planety też zaczęrpnęli. :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..