TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi” na DVD, BD, Blu-ray 4K Ultra HD i nie tylko

2018-02-20 17:26:01

„Ostatni Jedi” szykuje się na inwazję do naszych domów. W USA Epizod VIII pojawi się już 13 marca w formie cyfrowej (zarówno na HD i 4K Ultra HD na platformach Digital i Movies Anywhere). Na wersję DVD, Blu-ray, Blu-ray 4K Ultra HD i dostępność w serwisach na żądanie trzeba będzie poczekać do 27 marca.

Film będzie zawierał zarówno komentarz audio Riana Johnsona, jak i dodatki:

  • The Director and tje Jedi - ukaże kulisy filmu. Zobaczymy osobistą podróż Riana Johnsona przez produkcję tego filmu, oraz jak to jest mierzyć się z globalną marką i kulturowym fenomenem.
  • Balance of the Force - Rian Johnson wyjaśni w jaki sposób eksplorował i w unikalny sposób interpretował mitologię Mocy.
  • Scene Breakdowns:
    • Lighting the Spark: Creating the Space Battle - bliższe spojrzenie na epicką bitwę w kosmosie, od dźwięków, przez efekty, aż po postaci, które powołano do życia.
    • Snoke and Mirrors - o procesie tworzenia głównego szwarccharakteru, także o wykorzystaniu techniki motion capture i decyzjach filmowców.
    • Showdown on Crait - przełomy w tworzeniu zdumiewającego świata, jaki zobaczyliśmy w finałowej konfrontacji w filmie, zarówno łączenie prawdziwych lokacji, jak i efekty wizualne, projektowanie kryształowych lisów, czy wymyślanie na nowo maszyn kroczących. I wiele więcej.
  • Andy Serkis Live! (One Night Only) - Rian Jonhson pokaże sekwencje z filmu w których widzimy Andy’ego Serkisa na planie, jeszcze bez cyfrowej maski Snoke’a.
  • Usunięte sceny - z dodatkowym wprowadzeniem i komentarzem Riana Johnsona
Wersje cyfrowe mogą mieć trochę inne dodatki.

W Stanach będzie kilka wersji pudełek, w zależności od sprzedawcy. Będą miały np. dodatkowe książeczki. Wersja 4K Ultra HD będzie wykorzystywać kolory, kontrast i jasność Dolby Vision High Dynamic Rainge i dźwięk Dolby Atmos.



Technikalia:
Czas: ok. 152 min.
Rating: PG-13/PG
Aspect ratio: 2.39:1
AUDIO: 4K UHD (US): English 7.1.4 Dolby Atmos; English 7.1 Dolby Digital Plus; English 2.0 Descriptive Audio, Spanish 7.1 Dolby Digital Plus
Blu-ray: English 7.1 DTS-HDMA, English 2.0 Descriptive Audio, French and Spanish 5.1 Dolby Digital Language Tracks
DVD: English 5.1 Dolby Digital, English 2.0 Descriptive Audio, French and Spanish 5.1 Dolby Digital Language Tracks
Digital 4K UHD: English Dolby Atmos (where available), English 7.1 Dolby Digital (where available), English, French & Spanish 5.1 Dolby Digital, English 2.0 Descriptive Audio (where available) Digital HD: English, French & Spanish 5.1 Dolby Digital, English 2.0 Descriptive Audio (where available)

A na koniec jeszcze zwiastun:



Wersji polskiej powinniśmy się spodziewać już pewnie na początku kwietnia, tak jak to miało miejsce przy poprzednich filmach.
TAGI: Andy Serkis (98) Blu-ray (220) DVD (542) Epizod VIII: Ostatni Jedi (521) High Definition (21) Rian Johnson (310)

KOMENTARZE (35)

  • nedz1232018-02-22 22:42:30

    Jako sflustrowany i rasistowski (jak mnie to określi w komentarzach pod jednym newsem (jak kogoś interesują moje dokładne poglądy na ten temat to może pisać na priv, albo ustalić też prze priv godzinę spotkania na kantynie)) poczekam sobie na wydanie na kasetach VHS w Polsce (tak mówię serio jak wydadzą to kupię).

  • HAL 90002018-02-22 22:00:09

    SW-Yogurt - u nas chyba nie będzie Dolby Atmos nawet po niemiecku :(

  • Qel Asim2018-02-22 10:06:48

    Wreszcie zobaczyłem trailer - wygląda całkiem nieźle, ale jako trailer kinowy byłby bardzo szkodliwy

  • darth_numbers2018-02-21 21:01:48

    Można się z "Polityką" ideologicznie nie zgadzać ale szmatławcem nazywać to gruba przesada... ludzie wyluzujcie

  • AJ732018-02-21 19:02:48

    "Polityka" to szmatławiec ???, serio ?, aż strach pytać jakie to gazety, to nie szmatławce. No litości ...

  • bartoszcze2018-02-21 18:14:17

    @Echnaton
    OIDP to w Polityce było w takiej samej cenie jak gdzie indziej.

  • Echnaton2018-02-21 17:28:13

    " Wersji polskiej powinniśmy się spodziewać już pewnie na początku kwietnia, tak jak to miało miejsce przy poprzednich filmach. "

    Jak sądze będzie także jako dodatek do magazynu Polityka i znają siebie ten jeden, jedyny raz w roku kupię ten szmatławiec tylko ze względu na dodany film na DVD, a następnie po zaledwie jednym przejrzeniu (pasowałoby chociaż poprzewracać kartki) gazeta zostanie oddelegowana do śmieci, bądź zdezintergowana w piecu stając się pokarmem dla atakowanego ostatnimi czasy smogu.
    Płyta DVD z kolei zajmie należne jej honorowe miejsce na półce wraz z pozostałymi płytami :)

  • Darth HaRdCoRe2018-02-21 10:16:09

    Myśląc o pewnych scenach, które pozostały w finalnej wersji filmu, zobaczenie tych wyciętych jakoś niezbyt mnie ekscytuje...

  • johnny3212018-02-21 10:03:26

    To pierwszy film z serii SW, ktorego na pewno nie kupie na BR...

  • YodaZgredek2018-02-21 09:11:24

    Też planuję zakup blu ray :) i od razu w 4K

  • YodaZgredek2018-02-21 04:48:07

    czyli sceny usunięte zobaczymy od razu w tym wydaniu oby tylko były dobre... a nie to co miał TFA

  • RodzyN jr.2018-02-21 01:05:22

    Jak zrobić ch*jowy film Star Wars - cały proces tworzenia z komentarzem Riana Johnsona :)

  • Darth GROM2018-02-21 00:51:07

    Kity z satelity, a gdzie płyta z przeprosinami od RJ?

  • Joylinda_Hawks2018-02-20 22:11:42

    Zwiastun niczego sobie, zastanawiam się z jakim poślizgiem i jakie wersje dostaniemy u nas. Jak wyjdzie zapowiedź to zdecyduje jaka wersje blu ray’a kupić.

  • disclaimer2018-02-20 22:00:08

    Nie mogę się doczekać zgredzika i jego >50 seansów.

  • Lubsok2018-02-20 21:43:33

    Luke S, widzę, że poszerzyłeś zasób inwektyw. Trudno było?

  • Qel Asim2018-02-20 21:32:50

    Mam nadzieję że polskie wydanie Blu-Ray będzie zawierać dodatkowy dysk DVD - wtedy będę mógł oglądać u siebie na PS4 i na DVD u babci :D
    Tym razem mam zamiar kupić Blu-Ray`a.

    No i jak wspomniał Nestor - jeszcze trzy tygodnie i korsarze będą mieli swoje wersje, super :D

  • darth_numbers2018-02-20 21:32:14

    Zwiastun przegigant. To jest po prostu zbyt wspaniałe. Nie mogę oglądać bo dostanę zawału :D Wejście Muzy w 0:24 wydziera z butów!!

  • ShaakTi11382018-02-20 20:47:49

    Moje siostry nawet nie widziały w kinie, nie mogę się doczekać, gdy ich oczy zostaną skażone Benen Swolo :D

  • jarson932018-02-20 19:57:28

    Znów poczułem hype, bardziej czekam na DVD niż na Solo.

  • AJ732018-02-20 19:55:52

    Kurczę, super zwiastun !, naprawdę, nie spodziewałem się :)

  • Luke S2018-02-20 19:43:34

    Streszczenie całego filmu - świetny zwiastun bulwo xD

  • HAL 90002018-02-20 19:01:49

    Nie ma takiej opcji :)

  • SW-Yogurt2018-02-20 19:00:56

    Czy u nas Dolby Atmos będzie po niemiecku (i tylko tak)?

  • bartoszcze2018-02-20 18:41:58

    Hurra, 14 scen więcej do hejtowania!! xDDD

  • Nestor2018-02-20 18:38:28

    Czyli lada moment korasrze będą mieli już swoje wersje, rotfl.

  • Lubsok2018-02-20 18:32:40

    A gdzie VHS?

  • Adam Skywalker2018-02-20 18:24:31

    Gdzie SAMO DVD?

  • HAL 90002018-02-20 18:21:49

    Dolby Vision - świetna wiadomość.

  • Jax2018-02-20 17:58:08

    Wycięte sceny, mlask, mlask :)

  • Darth Starkiller2018-02-20 17:55:55

    Hurra, usunięte sceny!

  • Gracu9992018-02-20 17:52:00

    Więc niefajnie gdyby pokazali ją w zwiastunie.

  • Gracu9992018-02-20 17:51:09

    To powinien być zwiastun kinowy [2] Wyciąlbym tylko scenę z Yodą, jednak duża moc w tej scenie tkwiła dlatego, że była pewnego rodzaju zaskoczeniem.

  • Lubsok2018-02-20 17:43:55

    To powinien być zwiastun kinowy - od razu zachęcałby do seansu.

  • Mister S.2018-02-20 17:41:36

    Now this is podracing!