Różne

P&O 268: Jak to jest być artystą koncepcyjnym?Dziś pytanie wprost skierowane do Douga Chianga.P: Jak to jest pracować jako artysta koncepcyjny?

O: Projektanci koncepcyjni potrzebują być dobrymi artystami. Nasza praca to komunikowanie się przez sztukę. Doświadczenia każdego artysty w departamencie jednak są tak różne jak nasze umiejętności. Niektórzy są wspaniałymi twórcami stworów jak Terryl Whitlatch, a inni jak Iain McCaig celują w kostiumach. Ale to co łączy nas wszystkich, to zdolność ładnego rysowania.

Dodatkowo projektanci koncepcyjni muszą być twórcami światów. Muszą być architektami, projektantami pojazdów, twórcami kostiumów i stworów. I to wszystko w jednym. Dobry projektant ma umiejętność by dostrzec, to co wyjątkowe w powszechnie występujących obiektach czy formach.Tagi: Doug Chiang (89) Ian McDiarmid (118) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (459)

Komentarze (8)

Patrz całe TFA!

Concept arty wielokrotnie są świetne, nawet lepsze od tego, co ostatecznie zostanie wykorzystane w filmie. Patrz np. grafiki koncepcyjne z Canto Bight z "Ostatniego Jedi".

@HAL 9000 No właśnie tak się zastanawiam, bo z jednej strony na pewno jest to niezła frajda z naszego punktu widzenia, ale z drugiej strony by do tego doszło trzeba przejść bardzo długą drogę i czy czasem ten zapał nie opada do tego stopnia, że później nie staje się to bardziej obojętne.

To musi być wspaniała sprawa zobaczyć swoje pomysły na dużym ekranie.

Lucas to był gość :(

No i Lucasowi trzeba przyznać, że umiał wszytko stworzyć w jednym klimacie.

...a wszystko osobiście akceptował/odrzucał Papa Lucas, wprost ze ściany, w obecności całego zespołu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.