Atak klonów

P&O 269: Jaka jest różnica między mieczami świetlnymi bazującymi na kryształach i na elektrumDziś pytanie dotyczące nazewnictwa miecza Mace’a Windu.


Miecz Mace’a Windu

P: W reklamie „Ataku klonów” jest zasygnalizowane, że Obi-Wan i Anakin mają kryształowe miecze świetlne a Mace Windu ma elektrumowy? Jaka jest różnica między jednym a drugim?

O: Niewielka. Głównie powstała na celu, by było rozróżnienie w tytułach kart. Miecz Mace’a Windu, tak jak innych Jedi, używa kryształu do przetworzenia energii w ostrze. Jedyne co go odróżnia, to bajerancka zrobiona z elektrum obudowa. A ponieważ to właściwie nie jest żadna różnica, równie dobrze można nazwać miecz Maca bazującym na kryształach.


Miecz Dartha Sidiousa

K: Elektrum, to nic innego jak metal będący stopem złota i srebra, z niewielkimi ilościami innych metali (żelazo i miedź). Był wykorzystywany głównie przez jubilerów i przy produkcji monet. Co ciekawe jego nazwa, pochodząca z łaciny wcześniej określała również bursztyn, dobrze też określa barwę tego stopu.
Warto dodać, że w „Zemście Sithów” Palpatine używał również miecza z obudową z elektrum. Miecz z elektrum posiadał też Coleman Trebor.Tagi: Epizod II: Atak klonów (830) Epizod III: Zemsta Sithów (871) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (8)

Na mieczu Windu nie widać tego napisu, który tam ponoć był :P[2]

Trebor, ten facet miał klasę! Mistrz formy Niman i mistrz brawury, co pokazał na arenie Geonosis, troszkę co prawdę przeszarżował wskakując Fettowi pod ogień blasterka no i tyleśmy go widzieli w wojnach klonowych, a szkoda...

co to jest elektrum? o0

Na mieczu Windu nie widać tego napisu, który tam ponoć był :P

Nestor, nie wnikam skąd te skojarzenia.

Czyli Windu, Palpi i Trebor to burżuje.

Kurde, miecz Palpiego wygląda jak wibrator.

Tatooińskie podróbki FTW :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.