Epizod IX

Victoria Mahoney reżyserką drugiego zespołu

Wielokrotnie przy okazji relacjonowania wywiadów z Kathleen Kennedy i Kiri Hart wspominaliśmy o tym, że obie Panie mają nadzieję na to, że kiedyś powstanie film Star Wars wyreżyserowany przez kobietę. W pewien sposób te nadzieje zostaną ziszczone przy okazji Epizodu IX. Reżyserką drugiego zespołu została Victoria Mahoney. Victoria swoją karierę reżyserską rozpoczęła od debiutu na Berlinale z filmem „Yelling to the Sky”. W ostatnich latach często współpracowała przy wielu produkcjach telewizyjnych, zajmując się reżyserowaniem poszczególnych odcinków.Tagi: Epizod IX (150) J. J. Abrams (416) Kathleen Kennedy (297) Kiri Hart (29) Victoria Mahoney (4)

Komentarze (61)

W Operze Wrocławskiej kilka lat temu też zrobiono podobny zabieg. ;)

Ava na pewno na w swoim CV więcej dużych produkcji (Victoria działała do tej pory głównie przy serialach), niemniej "A Wrinkle in Time" raczej utrudni niż ułatwi jej wstęp do świata blockbusterów.

Olaboga, JJ dostał kolorową babę na czeladnika i wszyscy od razu w rozpacz, że dyskryminacja białych mężczyzn. To na pewno zniszczy Star Wars - jak co roku od 30 lat. ;->

Bourne? Raczej nie, to była jakaś francuska(?) produkcja dobre 20 lat temu. Widziałem późno w nocy w telewizornii. I w stadku był tylko jeden facet, oprócz koloru wyróżniał się gabarytem. Ale fajnie się to oglądało.

A Ava IMHO ma znacznie lepsze "papiery" od Victorii. ~;)

Zapewne była to więc interpretacja Matthew Bourne`a, skoro łabędzie były grane przez mężczyzn. Albo nią inspirowana.

Na Bastionie są artykuły o najróżniejszych rzeczach związanych z "Gwiezdnymi wojnami" (łącznie z informacjami o tym, co robią osoby związane z marką w przeszłości - gdyby tamten tancerz należał do tej grupy, pewnie by o nim napisali), więc nie wiem, czemu wpis o angażu drugiego reżysera nie mógłby się pojawić.

Ava? Ava DuVernay? Po klapie "A Wrinkle in Time" raczej nie dostanie od Disneya i podległych mu podmiotów nowych propozycji. O ile jej "New Gods" nie osiągnie dobrego wyniku finansowego, będzie pewnie musiała wrócić do kina niezależnego.

A ja kiedyś oglądałem "Jezioro łabędzie", w którym za jednego z czterech łąbudków robił czarnoskóry facet. Ale Bastion nie dał o tym newsa. ~;(

Co do reżyserki, to wydarzeniem byłaby pani Ava jako "first unit director", ale pewnie jest za dobra, za droga lub nie daje sobie w kaszę dmuchać.

Oglądałem jakiś czas temu "A Ballerina`s Tales", dokument o Misty Copeland, pierwszej czarnej primabalerinie. Osoby ciemnoskóre były głęboko wzruszone, kiedy mogły ją oglądać w głównej roli w "Ognistym ptaku", bo nigdy wcześniej nic takiego się nie zdarzyło.
Angaż Victorii Mahoney nie jest niezwykłym wydarzeniem samym w sobie, natomiast myślę, że dla wielu kobiet (szczególnie ciemnoskórych) jest po prostu bardzo miłą informacją i choćby z tego względu warto o tym napisać.

Tzoooo??? Kobieta, zamiast kompetentnego człowieka? ŻUCAM STARWARS!!!!!111

Anakin też była kobietą.

Wolałbym żeby Star Wars robili ludzie dobrzy w swoim fachu, a nie wyróżniający się ze względu na płeć czy grupę etniczną.

@bartoszcze
A przypominasz sytuację żeby historyczną informacja byla płec padawanki Anakina. Do dziś są osoby, które uważają że Anakin nie miał padawana ale nikt nigdy nie podkreślał jej płci!

AJ73 - bastion podałem jako przykład. Te szokujące informacje widziałem też na FW.pl. Chodzi mi o to że robi się z tego wielka chece.

@Finster
A Ty byś nie miał gdyby Ci Ciemnogród próbował wrzaskiem i tupaniem wyrzucić Ahsokę ze SW, bo kto to widział żeby baba i jeszcze jakaś dziwna, liczom sie tylko mocne białe chopy?

Wszyscy, którym Disney zepsół wspomnienia z dzieciństwa! WYSTĄP!

:D :D :D :D

no wlasnie z czasem. nie wskakuje się od razu ze względu na płec i rase

@Soap93
Opinie na "Rottenach" mnie nie interesują, nie pisz o innych per "kmiot" - bo niegrzecznie, "podwórkowy seba" z czasem może zagrać w LM.

AJ73 jak ktoś z jednym gniotem na koncie (47% rotten), i kilkoma podrzędnymi serialami miałby nagle nakręcić arcydzieło? Talent ocenia się po dotychczasowych dokonaniach. byle kmiot nie może objąc wysokiego stanowiska, na to trzeba zasłużyć. czy podwórkowy seba może zagrać w lidze mistrzów?

Szkoda, że nie została pierwszą, najważniejszą reżyserką zamiast Abramsa - prawdopodobnie byłaby sto razy lepsza od dupowatego Abramsa który już raz udowodnił, że kręcić SW to on nie umie.

@RodzyN jr.
Heh, sugerujesz więc, że tego rodzaju newsy są tu "celowo" wrzucane ? ;))) ...
A co do wrzucenia tej pani na "siłę". Częściowo jest to jakaś tam poprawność środowiskowo/polityczna, takie czasy - już sam tweet sugeruje, źe to "historic news". I mnie też zastanawia, że taka informacja, potrafi wywołać aż taką burzę na Bastionie, i pewnie nie ostatnią.

@vader70
Doskonale znam tamto uczucie wyjścia z kina po seansie :). I rozumiem też twoje argumenty. Ale to był inny świat, inny czas, inne SW. I tamta magia już nie wróci ...

AJ73 - Przyszło nam żyć w takich czasach, że nie doczekasz filmu, który przeskoczy TESB... Jak bardzo trzeba być zaślepionym, żeby nie dostrzec tego, że typiara jest wrzucona na siłę, ze względu na płeć i kolor skóry(?). Powiedz mi czy kiedykolwiek, przy okazji produkcji poprzednich filmów SW, pojawił się na Bastionie News o tym kto będzie drugim reżyserem? Nie, bo nikogo to nie obchodzi, ale jak takie stanowisko dostaje czarnoskóra kobieta to robi się z tego wielkie wydarzenie. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko kobietą, jeżeli jest utalentowana to czemu nie?

widząc to co napisałeś i tobie podobni żal mi was ;D

widząc co się tu dzieje,jakie newsy to się pojawiają co chwilę i jakie są potem komentarze powiem od siebie- SWy powoli umierają pod wpływem nacisku środowisk trzymających pewne interesy w swoich rękach,polityka i żle pojmowna poprawność i nowoczesność przekształciły coś co kochali ludzie od 30lat w produkty,które cięzko dziś nazwać SW-ami,które od 30 lat tak fascynowały miliony ludzi.kto sie dobrze bawi tymi produktami od Disneya niech sie bawi dalej ale przestańcie komentować i wyzywać innych od zacofańców itp. nie rozumiecie naszej złości i żalu w jakim kierunku to poszło bo nie wiecie co to znaczy być fanem od samego początku,nigdy nie doznaliście uczucia wyjścia z kina w latach 80 na ulice po 2h seansie czegoś czego jeszcze nikt wcześniej nie zrobił.Dzis SW to filmy takie jak wiekszość produkcji na świecie,mogą się podobać lub nie i tyle.Jeśli najwazniejszymi argumentami jest kasa z biletów i aktorzy o odmiennym kolorze skóry,płci,orientacji i że to niby takie postępowe to ja podziękuję. BAWCIE SIĘ DALEJ

Ten second unit to taki "gabinet cieni" trochę, i w zasadzie można się bez niego obejść, więc po co tyle szumu?

@DN - masz coś przeciw Ciemnogrodowi? ;)

Po pierwsze to ta kobitka nie jest za specjalnie czarna, mogę się tylko domyślać czemu w Lucasfilmie użyli "black", czyli słowa-katapulty które wypowiedziane w nieodpowiednim kontekście może wiązać się z nazwaniem tego nieszczęśnika który to słowo wypowiedział "ciemnogrodem", "rasistą" etc.
Po drugie, jeżeli ta kobitka naprawdę wyróżnia się talentem to ja nie mam z nią żadnego problem, więcej, cieszę się że robotę dostała osoba która w pełni na to zasługuje. Problem tylko polega na tym że dotychczasowe filmy, poza RO, to jakiś totalny shit, a to oznacza że do tworzenia SW pod banerem Disneya wcale nie potrzeba jakichś nadzwyczajnych umiejętności, a zatem jeżeli Ep. IX okaże się klapą to nikt tej pani nie będzie miał tego za złe.

I może jeszcze frytki do tego? xD

Nie doczekasz się takiej sytuacji, nigdy.

Baaardzo bym chciał zobaczyć kiedyś epizod SW zrobiony przez kobietę, w dodatku mającą mały dorobek filmowy, a nawet znikomy (delikatnie mówiąc), która najpierw tu, na Bastionie zostanie obrzucona wszelkim możliwym jado-hejtem, a następnie zrobi taki film, który dorówna (a nawet przeskoczy) najlepszy według wielu fanów TESB ... chciałbym wtedy zobaczyć te komentarze i porównać je do poprzednich-hejtujących, bo to co się w tym temacie wyprawia (i podobnych), to przechodzi wszelkie pojęcie.

Duch Filoniego przejdzie do filmów. <3

Niech ją JarJar wyedukuje i w next rozdaniu filmów ta Pani dostanie coś swojego.

przez sw mam na myśli oczywiście tylko OT. Nawet do średniaka, ale wciąz solidnego blockbustera jest potrzebny taki Abrams. kobiety na tym poziomie też nie znajdziesz. tylko zaraz nie wyskakuj mi tu z Jenkins

Tak Star Wars to arcydzieło. Matrix to też arcydzieło. Problem w tym że w ogóle jeszcze nie ma reżyserki na tym poziomie.

Pani ma miły uśmiech :) Im więcej reżyserek tym lepiej.
Ciekawe, czym zajmuje się właściwie ten drugi zespół.

No, takich neandertalczyków, którym aż piana cieknie z pyska.

@bartoszcze: szkoda bajtów na te komentarze

@darth_numbers
Generalnie nie tylko na Bastionie, ten mityczny wskaźnik na RT też się wziął z ataku wściekłych zacofańców.

Ciemnogród się na tym Bastionie zainstalował i tyle.

@Lubsok
Lepiej się tego nie dało ująć, Twój komentarz aż się prosi o dodanie oceniania postów użytkowników

"Miło, że kobieta, ale dalej w SW brakuje przedstawicieli LGBT i powinni to zmienić."
Taki trolling w Twoim wykonaniu, żeby tylko ludzi podburzyć? Czy faktycznie ma mi być Ciebie żal, bo faktycznie tak myślisz? Bo to, że jesteś fanem tego chłamu od Disneya to można zrozumieć. Twój gust, Twoje ulubione filmy;)

@Karaś
Jakie forsuje? Dała kobiecie podrzędną rolę i debile się ciesza jak głupi do sera :D KK nie da więcej kobiet bo się boi że jej fuchę zabiorą i będzie zatrudniać pantoflarzy johnsonów czy innych abramsów dopóki jej nie wywalą.

Politycznie poprawny chłam, typowa komuna

"Happy to share this historic news. A black woman directing stories in a galaxy far, far away." Tu nie ma co hejtować, ten wpis mówi wszystko. Cóż, nic nie znacząca rola drugiego. "Miałyczyk DYM!!!" :D

@Soap93
Co mam ci podawć ?, jakie powody ?, o czym ty w ogóle piszesz ???.
Według ciebie nie ma kobiety, która się nadaje do reżyserii SW. No przepraszam bardzo, a czy to jakieś "arcydzieło" kinematografii światowej jest ??!. Serio tak to odbierasz ?. Przecież tak naprawdę to prosta bajka jest dla dużych i małych, z klasycznym podziałem na dobro-zło. SAM PODAJESZ przykład Wachowskich, że "chyba się nadają". To wymień mi ich filmy, które według ciebie są na poziomie SW ?. Może inaczej, podaj mi TWOJE wybrane "reżyserki godne SW", jeśli AŻ tak wysoko zawiesiłeś poprzeczkę. Tyle w temacie.

Miło, że kobieta, ale dalej w SW brakuje przedstawicieli LGBT i powinni to zmienić.

„Yelling to the Sky" ma AŻ 40% na RT, czyżby była podobna sytuacja jak z Webbem przy Spider-manach

Abrams pantoflarz.

"black woman" gdzie oni tam widzą black :O

Powinna się przy tym epizodzie z Abramsem zamienić.

podaj inne powody, jestem ciekaw. bo talent i umiejętności odpadają.

podaj inne. siostry sie wypalily, od trylogii minal szmat czasu.

"Nie mam nic przeciwko kobietom w SW, aaaaale..." xDD

@Soap93
Jeśli uważasz, że to jedyne powody jej zatrudnienia (płeć i rasa), to naprawdę nie ma sensu odpowiadać.
Siostry Wachowskie mówisz ?, jak dla mnie pierwszy "Matrix" no i może "Atlas Chmur", chociaż ten drugi to przecież na podstawie książki Davida Mitchella, więc tylko jako przekład. Dorobek godny pierwszych reżyser-ek SW ? ...

Nie znam , to dobrze czy źle ??

Ale będzie hejt xD

Wszędzie te kobiety pchajo, progresowce di$nejowe.

Nie mam nic przeciwko kobietom w SW, ale niech nie będą wciskane na siłę. Niech o zatrudnieniu nie decyduje płeć, rasa czy religia, tylko umiejętności.

zero doświadczenia, zerowy dorobek. jeden gniot i podrzędne serialiki na koncie. Jedynym powodem jej angażu jest płeć i rasa nic więcej.
AJ73 a co w ogóle ma do tego płeć? Nie, nie może bo w tej chwili NIE MA kobiety ktora się nadaje. Chyba że siostry Wachowskie.

Bardzo się cieszę z tego wyboru. Zawsze chciałem w SW prawdziwy romans, łzy, synchroniczny taniec i śpiew w rytm techno-marszu imperialnego...Czekam z niecierpliwością ;)

O proszę, Ava DuVernay. Reżyserem second unit ROTJ i TPM był Roger Christian, znany z... no z czego? He he.

Obrazek i pierwsza myśl: Czyżby Kapelusznik znalazł sposób na reżyserię filmu SW?

A kogo obchodzi reżyser drugiego zespołu? Gdyby to był chłop to by nie było żadnego newsa, a tak połowa serwisów o tym trąbi. Wiadomo dlaczego.

Hehe, mowa jej ciała wskazuje raczej na podbój i dominację ;), a poważnie mówiąc to nigdy nie rozumiałem tego krzyku, że reżyserem SW NIE może być kobieta - a dlaczego niby nie ?. Najwyraźniej ta pani ma talent, umiejętności, które zauważono w Disneyu, ale chyba jeszcze nie aż takie, by została głównym reżyserem. Ale może się doczekamy ? ...

Zanim podniesie się krzyk smalców alfa, że KK forsuje kobiety na siłę - otóż cztery z czterech dotychczasowych nowych filmów kręcili faceci, piąty z resztą też, więc widać że jednak stawia nie na płeć a na pożądane umiejętności, a płeć byłaby tylko dla niej miłym dodatkiem.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Epizod IX"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.