TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

Ciekawostki o „Hanie Solo” od Rona Howarda

2018-06-12 17:13:32

Trzeci weekend „Hana Solo” za nami. Niestety niespodzianki nie ma. Tym razem w USA było drugie miejsce i 15,78 miliona USD. Poza Stanami, trzecie miejsce i 11,3 miliona USD. W USA film już ma 176,7 milionów USD, zaś poza Stanami 136,7 milionów USD.

Ron Howard jest dumny z tego filmu o czym napisał na tweeterze. Cieszy go również to, że ludzie, którzy zobaczyli ten obraz najczęściej są zadowoleni. Chciałby by ci, którzy nie widzieli, a mógłby im się „Solo” spodobać, zobaczyli go w kinie.Ron Howard udzielił magazynowi „Empire” kilku odpowiedzi na temat „Hana Solo”. Po pierwsze, twórcy są świadomi, że w filmie nie było wszystkiego. Kwestii Qi’ry pozostaje nierozwiązana, Chewbacca nie ma kuszy, nie spotkaliśmy też Jabby, nie mówiąc już o Karmazynowym Świcie. To wszystko wskazuje na to, że planowany był sequel. Natomiast Ron mówi wprost, że nie było prawdziwego planu na sequel. Raczej luźne pomysły, bardziej na zasadzie jak dana sytuacja może się rozwinąć. Dotyczy to także sequela o Lando. Oczywiście sytuacja finansowa „Hana Solo” raczej nie rokuje dobrze, ale możliwości są. W Lucasfilm cały czas trwają intensywne dyskusje, co z tym wszystkim zrobić. W przypadku filmu o Lando i jego dalszych losów, Howard zasugerował, że L3-37 może nie zniknęła na zawsze. Może Lando będzie chciał ją odtworzyć? Niemniej jednak dziś nie ma żadnych, realnych planów by kontynuować te wątki. Tylko możliwości.Gdy Howard został reżyserem, nie wszystkie rzeczy w scenariuszu były ustalone. Choćby to, kto faktycznie dowodzi Karmazynowym Świtem. Było pięciu kandydatów, w tym Jabba. Tego jednak odrzucili, gdyż ten wspomniany wielki gangster z Tatooine, za bardzo sugerowałby bezpośredni sequel. To Ron w rozmowie zapytał, co się stało z Maulem. Choć nie oglądał „Wojen klonów” czy „Rebeliantów”, to wiedział, że ta postać przeżyła i coś się z nią działo. Podpowiadał mu to jego 30-letni syn, który jest wielkim fanem Dartha Maula. Gdy okazało się, że Maul faktycznie ma związki ze światem przestępczym, nagle stało się jasne, że to jest właśnie ten poszukiwany tajemniczy szef. Zwłaszcza, że to dość nieoczekiwany zwrot akcji w filmie.

Ludzie widzą w Qi’rze zimną femme fatale, która zostawiła Hana i zajęła swoje miejsce w Karmazynowym Świcie. Howard sugeruje, że może istnieć jeszcze inne wytłumaczenie. Tam Qi’ra jest bardziej altruistyczna, ale też tragiczna. Wiedziała, że jeśli uciekną oboje z Hanem najpewniej zginą, więc odesłała go, a sama chciała posprzątać sytuację. Tyle, że okazało się, iż zamieniła jednego opresyjnego szefa na kolejnego.Howard twierdzi, że w tym czasie w galaktyce rządziło pięć głównych syndykatów przestępczych. Sugeruje też, że walki między nimi byłby bardzo interesującym tematem do eksplorowania. Zresztą nie raz reżyser sugerował, że jest otwarty na powrót do „Gwiezdnych Wojen”.

W przypadku Drydena Vosa twórcy chcieli pokazać jego dwa oblicza. Stąd, te znaki na twarzy, gdy się wścieka stają się zdecydowanie bardziej widoczne. Jednocześnie Dryden bywa czarujący, jak i niebezpieczny. Scenę z zabiciem gubernatora dodano do scenariusza tylko po to, by lepiej ukazać tę drugą twarz Vosa.

Pomysł na spin-off o Hanie Solo pojawił się bardzo wcześnie, jeszcze wtedy gdy za wszystkim stał George Lucas. Lawrence Kasdan i Kathleen Kennedy z jednej strony chcieli eksplorować tę historię, z drugiej trochę mieli wątpliwości. Lucas był bardzo za. Bo choć wiemy, że główny bohater nie zginie, to w kinie przygodowym raczej głównym postaciom nie grozi nic nieodwracalnego.Warwick Davis zagrał w „Hanie Solo” kilka ról. Oczywiście widzimy go jako Weazela, którego już raz grał w „Mrocznym widmie”. Teraz ta postać jest członkiem gangu Enfys Nest. Ale Davis ma większy wkład. Jest jednym z obcych przy partyjce sabacca, inna z jego postaci ma też znaczący udział w buncie droidów, pomagał też ludziom zajmującym się kukiełkami. Skoro przy Warwicku jesteśmy to Howard stwierdził, że coś się dzieje w temacie „Willow” i obecnie liczą, że może uda im się ruszyć z serialem telewizyjnym.

Według Rona wbrew obiegowym opiniom u niego na planie było całkiem sporo improwizacji. Królowali w tym przede wszystkim Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge. Natomiast nie jest tak, ze Jon i Lawrence Kasdan każą się trzymać swojego scenariusza. Oni bardzo dobrze przyjęli zmiany, które zaproponowała ta para. Howard nie wspomina jednak nic o improwizacjach u Chrisa Millera i Phila Lorda. Swoją drogą podobno przed zwolnieniem mieli już gotowy pierwszy zwiastun.

Ron twierdzi także, że część scen humorystycznych to jego pomysł. Scena między Qi’rą a L3 to jedna z nich. Howard jest bardzo dumny ze sposobu jaki zagrała ją Emilia Clarke. Inna scena, którą dodał Ron to scena pod prysznicem. Bardzo mu zależało, by pokazać specyficzny związek Hana i Chewbaccy, zwłaszcza na początku filmu.Reżyser mówi, że rozmawiał też z Harrisonem Fordem o filmie i Aldenie Ehrenreichu. Ford raczej jest miłym człowiekiem, nawet jeśli mu się nie podoba to powie, że jest wszystko dobrze. W tym wypadku jednak Harrison był bardziej wylewny. Ludzie, którzy (jak Ron) znają go lepiej, wiedzą, że nowy film musiał mu autentycznie podpasować. Zdaniem Howarda, Alden doskonale zrozumiał czym jest dusza Hana Solo.

Scena trasy na Kessel (lub z Kessel) była wiele razy modyfikowana i poprawiana. Nawet już po przybyciu Howarda. Wówczas nie było ani stwora, ani użycia coaxium jako katalizatora. To wszystko trzeba było poskładać. Ron zaś jest zaskoczony ile z tym wszystkim było zabawy. Zresztą nawet kapsuła ratunkowa z „Sokoła Millennium” miała odegrać inną rolę w tej sekwencji. Planowano ją wykorzystać przy ucieczce przed TIE Fighterami. Zresztą to właśnie tamta scena stała za tym, by zmodyfikować „Sokoła”.
TAGI: Alden Ehrenreich (83) Christopher Miller (83) Donald Glover (66) Emilia Clarke (53) Epizod I: Mroczne widmo (615) George Lucas (1106) Han Solo (spin-off) (402) Harrison Ford (494) Jon Kasdan (58) Kathleen Kennedy (428) Lawrence Kasdan (167) Lucasfilm (680) Phil Lord (79) Phoebe Waller-Bridge (27) Ron Howard (177) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374) Warwick Davis (90)

KOMENTARZE (38)

 • HAL 90002018-06-15 14:14:05

  Brawo My :)

 • anonim_zks2018-06-15 13:11:35

  Jak wodac niektorzy do kina ida dopiero po dziesiatym😂😂 Polska rzeczywistosc... A mniejsze kina dopiero dzis chyba zaczynaja seanse wiec tez nie najgorszy wynik powinien byc.

 • bartoszcze2018-06-15 09:04:13

  BTW w Polsce Solo ma po prostu rewelacyjne wyniki w trzecim tygodniu wyświetlania.
  1 weekend: 976.794 USD
  2 tydzień: 734.204 USD
  3 tydzień: 1.086.841 USD
  (o ile Mojo czegoś znów nie pokręciło)

 • Kwarc2018-06-15 08:24:35

  "Ron Howard udzielił magazynowi „Empire” kilku odpowiedzi na temat „Hana Solo”. Po pierwsze, twórcy są świadomi, że w filmie nie było wszystkiego. Kwestii Qi’ry pozostaje nierozwiązana, Chewbacca nie ma kuszy, nie spotkaliśmy też Jabby, nie mówiąc już o Karmazynowym Świcie. To wszystko wskazuje na to, że planowany był sequel."
  Jeśli "jak Chewbacca zdobył kuszę" jest rozpatrywanym węzłem fabularnym to chyba nie ma co się dziwić czemu ten film się nie zwrócił...

 • SW-Yogurt2018-06-14 22:49:10

  @Finster Vater - ja to wiem, co nie zmienia faktu, że wypieram (41+ sekund zamkniętych oczu i zatkanych uszu od opuszczenia żalucji ~;)). Tłumaczenie było podsłuchane za którymś razem. ~:D
  @Ephant Mon - ja dzisiaj byłem całkiem solo na SOLO. ~:)

 • Finster Vater2018-06-14 22:36:14

  Dziewczynki szybciej dorastają.
  A rogaty jest OK (jakby kto nie widział, to ma robotyczne nogi, więc opcja"przed EP. I" odpada) - przy czym CD dobierało się do imperialnych zapasów paliwa, zapewne nie wzbudziło to entuzjazmiu Palpiego i Vadera - co tłumaczy dlaczego później Maul się ukrywał na Malachorze.

 • Ephant Mon2018-06-14 22:00:08

  obejrzałem dzisiaj drugi raz, ostatni seans w mojej miejscowości, pusta sala tylko ja :P minutę po czasie przyszły dwa dzieciaki ale chciały z dubbingiem, zgodziłem się :) za drugim razem dostrzegłem parę inspiracji stareńkimi trylogiami z EU o Hanie i Lando

 • SW-Yogurt2018-06-14 21:55:26

  Eeetam, Jabba to "big shot gangster", do którego wybierał się Beckett, a ostatecznie trafi Han. Ale racja, że tam powinien być ktokolwiek inny, niż zwłoki. ~;)
  I oczywiście, że powinna pojawić się kontynuacja. ~:) Przy czym Han raczej nigdy nie stał się zimnym draniem, do końca pozostał chłopakiem.
  Za to Qi`ra dorosła. W trzy lata.

 • DarthMati2018-06-14 21:27:26

  Wstawienie Maula to mega głupota, powinien być Jabba.
  Przydałby się sequel, by zakończyć wątki, pokazać jak Han zaczął pracować dla Jabby i jak z chłoptasia marzyciela o dobrym serduszku stał się zimnym draniem.

 • SW-Yogurt2018-06-14 17:02:52

  @Finster Vater - się nie zgadzam. ~:) A co do powrotu, to zwykli oglądacze wytłumaczenie mają proste - to się dzieje przed EI. ~:D
  @HAL 9000 - no byłem, szósty raz, dziś na pokazie specjalnym. Dla mnie. ~;)

 • HAL 90002018-06-14 16:30:18

  @SW-Yogurt
  Idź, idź - ja już byłem 15 razy :D

 • Finster Vater2018-06-14 12:53:53

  @SW-Yogurt - ale akurat Maul wypadł fajnie, i ciekawie go ponownie wprowadzili do filmów. Dla mnie było to zaskoczenie, bo choć niestety wiedziałem że będzie, to spodziewałem się raczej cameo w rodzaju Pondy na Jedhie, a nie aż tak. Czyli, duże brawa dla syna pana Howarda ;)

 • mesmerized2018-06-14 06:46:13

  Wczoraj obejrzałem SOLO w Singapurze. Widownia składała się z 15 osób, ale to nic. Sam film wywołuje u mnie mieszane uczucia, ale na pewno nie wywołał wielkiego zawodu jaki czułem po TLJ... Problem jednak w tym, że nie wyczuwam w nim za wiele atmosfery Gwiezdnych Wojen... Obejrzę ponownie. Torchę dziwnie poskładali pewne sceny... Pojawienie się Qiry w miejscu gdzie pojawia się Han Solo niemal zaraz po tym, jak Solo mówi, że wróci na Korelię było nazbyt wymuszone. Zupełnym zaskoczeniem było pojawienie się Maula... szkoda, jeśli tak to zostawią bez wyjaśnienia.

  PS. L3 raczej słabo wypadła w porównaniu do np. K2SO.

 • Nestor2018-06-13 21:20:52

  Niech spamuje, mnie interesują rekordy fanów. Won dysydenci!

 • SW-Yogurt2018-06-13 20:17:27

  Nie znam 30-letniego syna pana Rona, a już go nie lubię. Dziwne...
  Ale po tym artykule trzeba iść znów do kina. ~:)

 • bartoszcze2018-06-13 19:55:59

  @HAL
  Lubsok robi się zazdrosny xDDDD

 • rebelyell2018-06-13 19:42:12

  "zasugerował, że L3-37 może nie zniknęła na zawsze" oł noł!
  Ale bardzo chętnie zobaczyłbym po raz kolejny Howarda na stanowisku reżysera filmu SW. Jakby był zatrudniony od początku to nie byłoby takiej straty finansowej na Solo.

  @begotten: ale są inne spin-offy!

 • HAL 90002018-06-13 18:30:05

  XD

 • disclaimer2018-06-13 18:24:50

  Byłem 0 razy - nic nie straciłem. KUPA!

 • MarcinekNu22018-06-13 18:00:23

  @Lubsok sam jesteś spamer i klapa :-)

 • Lubsok2018-06-13 17:39:12

  Przestaniesz na okrągło spamować o tym samym? Nikogo nie obchodzi ile razy byłeś na tej klapie.

 • HAL 90002018-06-13 17:21:13

  Właśnie wróciłem z 14 seansu i film zarąbiście się ogląda - nic nie traci. MIAZGA!

 • bartoszcze2018-06-13 17:16:13

  W Polsce w weekend Solo na P4, wyżej niż Deadpool, słabiej niż Zimna Wojna, cztery razy mniej widzów niż dinozaury.

 • begotten2018-06-13 00:06:37

  Kontynuacja "Solo" nie była zaplanowana, więc aż tak otwarte wątki jak choćby ten z Maulem są bezsensem. Pojawienie się Maula może i wywołuje pewne zaskoczenie, ale dla większości widzów jest pytaniem typu "co to za gościu?" albo "czy on aby nie zginął?". Stosunkowo mało widzów ma styczność z książkami czy serialami osadzonymi w uniwersum GW, więc wypadałoby jednak wrzucić coś bardziej łączącego się z filmami kinowymi - Jabba byłby świetnym wyborem.

 • Qel Asim2018-06-12 22:56:59

  Ech, ja chcę jeszcze raz!
  Mam nadzieję że uda mi się jutro pójść na czwarty seans :)

 • JAX02018-06-12 21:54:11

  "Han Solo" to po prostu dobry film s-f, bo klimatu Gwiezdnych Wojen nie ma w nim żadnego.

 • Ozze2018-06-12 21:31:51

  Czyli w poprzednim scenariuszu nie było Maula. Ciekawe jak to wyglądało wcześniej

 • Nestor2018-06-12 21:21:43

  Super film, chcemy więcej tego typu filmów. Ogląda się tak jak czyta książkę przygodową. <3

 • deLynch2018-06-12 21:05:21

  Smutne jest to, że to najlepszy film SW od Disneya. Szkoda, że zaliczył klapę.

 • -Piccol+2018-06-12 20:17:13

  Hm... Ciekawe, z różnych tu wypowiedzi twórców Solo powoli wyłania się obraz w którym Ron wprowadził więcej humoru, co może sugerować, że mroczny początek filmu i Mimban to raczej zasługa poprzednich reżyserów. Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem film nie odpowiadałby mi bardziej gdyby nie zmieniano reżyserów, szczególnie że scena rozmowy Qiry i L3 jest wg mnie jedną z najgorszych... Fakt jest taki, że pierwszą połowę Solo mógłbym oglądać nieskończoną ilość razy, druga połowa z Kessel na czele mnie w ogóle nie rusza a w kinie wtedy najczęściej ucinam sobie drzemkę. :D

 • YodaZgredek2018-06-12 19:54:08

  Widziałem w kinie i podoba mi się ten film <3

 • Zablokowany2018-06-12 19:16:09

  @HAL 9000
  Jeszcze tylko 10 000 razy i uda ci się poprawić wynik finansowy :P

 • Oyabun2018-06-12 18:55:37

  Ale gdzie tu czarne słońca nakjpotzęrzniejsza organizacja?

 • mkn2018-06-12 18:02:19

  Szkoda, że marne szanse na sequel :(
  Ale może dokończą wątki w książkach - też by mi takie rozwiązanie bardzo pasiło.

  @RedValdez
  No właśnie z tym 5 syndykatem jest kłopot. Na razie najsensowniejszym strzałem wydaje się Crymorah albo Droid Gotra.

 • Alex Wolf2018-06-12 17:37:47

  Oby powstały następne części :>

 • HAL 90002018-06-12 17:26:35

  Brawo Ron!
  Widziałem już 13 razy i jeszcze mi mało.
  Jestem MEGA zadowolony.
  Dzięki za kosmicznego stwora <3

 • RedValdez2018-06-12 17:25:03

  A ta 5*

 • RedValdez2018-06-12 17:24:51

  Huttowie, Pykeowie, Świt, Czarne Slonvea ta 5?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..