TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Sokół Milenium Lando Calrissiana

2018-06-23 17:24:16Milenium Falcon z filmu “Solo” – wersja Lando Carlissiana. Skala 1/144Model pierwotnej wersji „Sokoła Milenium” w skali 1:144. Wersja „Lando Calrissian”, którą widzieliśmy na ekranach w filmie „Solo”. Pierwsze, co zwraca uwagę to przepiękna ilustracja na solidnym, dużym opakowaniu - „Sokół Milenium” w tunelu koło Kessel, ścigany przez TIE-fightery, w tle blokujący wylot Imperialny Gwiezdny Niszczyciel. Po otwarciu mamy luźno poukładane ramki (6 z szarego plastiku – w tym jedna zawierająca kolorowe elementy przezroczyste, dwie z brązowego plastiku i małą ramkę z przezroczystymi elementami czerwonymi, do imitacji wystrzałów z laserów.

Firma „Bandai” nie poszła na skróty próbując wykorzystać elementy z poprzednich modeli – wszyto jest zaprojektowane od początku, mamy piękne wgłębne linie podziałowe, a jakość detali i stopień szczegółów jest naprawdę ogromny. Mamy szczegółowo wykonany kokpit oraz centralne pomieszczenie załogi – producent przewidział też specjalny łatwo demontowany panel, przez który możemy zajrzeć do wnętrza. W miarę szczegółowe są też wnętrza wieżyczek strzeleckich. Należy przy tym pamiętać, że to jest skala 1/144! Arkusz kalkomanii jest niezwykle szczegółowy – oprócz paneli kabiny pilotów znajdziemy tutaj masę drobnych napisów eksploatacyjnych. Alternatywnie mamy do dyspozycji arkusz samoprzylepny. Jakość i stopień rozdzielczości kalkomanii jak i stopień oddania kolorów jest więcej niż bardzo dobry – jednakże – co tradycyjne dla Bandai – kalkomanie są nieco grube, dlatego potrzebne jest zastosowanie płynów zmiękczających – szczególnie istotne na panelach kokpitu. Instrukcja jest niezwykle precyzyjna i pozwala na budowę (jak zapewnia producent – bez użycia kleju – co niekiedy nie do końca bywa prawdą) modelu przez osoby nawet bez wielkiego doświadczenia modelarskiego.

W zestawie znajdziemy też 3 figurki (Lando, Han, Chewbacca), odłączany moduł transportowy, dwie podstawki z imitacją terenu (które można połączyć) co pozwala nam wykonać dioramę z modułem ratowniczym dopiero co wystrzelonym z MF. W ofercie firmy jest też moduł oświetleniowy z diodami (za dodatkową opłatą) – w modelu jest przewidziane dla niego miejsce, a dostęp do baterii jest łatwy za pomocą demontowanych paneli.

Czy jest to więc model idealny? No prawie – niestety możemy go wykonać tylko w wersji ”w locie” – mimo iż są wnęki elementów podwozia i wnętrze rampy wejściowej, w zestawie nie ma elementów podwozia. Być może w przyszłości jest planowana edycja „statyczna”? Nie znajdziemy też elementów oszklenia – ani kabiny pilotów, ani wieżyczek strzeleckich. Doświadczeni modelarze sobie z tym poradzą, niemniej reszta będzie zmuszona zostawić to tak, jak jest. Do kompletu załogi brakuje nam L3 oraz Qi`Ry – niby nic, a jednak trochę szkoda. I – działka wieżyczek się nie obracają (choć ciągle nie należy zapominać, że to skala 1/144). To wszystko to jednak drobne detale, niewpływające na ogólną ocenę. Model Sokoła Tysiąclecia w wersji Lando Calrissiana jest na najwyższym poziomie i jest godny polecenia każdemu fanowi SW.

TAGI: Bandai (28) Chewbacca (41) Ezra Tucker (1) Lando Calrissian (1) Model (60) Sokół Millennium (66)

KOMENTARZE (5)

 • Peter_D2018-06-23 21:14:40

  Akurat porównanie Falcona do np X-Winga i Delty w tej samej skali jest bez sensu, bo to zupełnie różne linie produkcyjne.

 • HAL 90002018-06-23 20:59:11

  Gdzie mam podpisać?

 • Finster Vater2018-06-23 20:30:53

  @ HAL - może jakąś petycję, żeby wzięli tę grafikę z modelu?

  @Peter_D - no nie lipa. To śliczny model jest. Mi brak podwozia nie przeszkadza, bo i tak inne moje SW stoją na podstawkach (statyczne to mam samoloty IJN, artylerię i "złom" drugowojenny). To jest 1/144, inne 1/144 mają tylko czarną naklejkę na kabinę, też bez oszklenia, nie mówiąc o jakimkolwiek wnętrzu (tak X-wing jak i Delta-7). Ten model w tej skali to jest naprawdę state of art.

  A co do pomysłów - będzie B-wing, cieszmy się ;) I jeszcze poprosze takiego 1/144 "Ducha" z Rebelsów. Może być bez podwozia.

 • HAL 90002018-06-23 19:40:11

  Ojojoj teraz boli jeszcze bardziej:
  http://media.comicbook.com/2018/06/solo-a-star-wars-story-collectible-steelbook-best-buy-1114852.jpeg

 • Peter_D2018-06-23 18:20:40

  Trochę lipa z tym modelem. Nie dość, że nie ma oszklenia, to jeszcze nie ma podwozia. Bandai ostatnio idzie totalnie na łatwiznę, nawet w zapowiedziach stagnację:
  http://galaxykits.com/?news/955/Pomysly_Bandai_na_nowe_modele

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..