Komiksy

Komiksowe plany do końca roku

Egmont Polska

Wydawnictwo Egmont przedstawiło swoje plany związane z komiksami Star Wars na pozostałą część 2018 roku. Nie będzie raczej zaskoczeniem, że obędzie sie bez większych niespodzianek, szczególnie dla tych, którzy na bierzaco śledzą amerykański rynek. W ramach dwumiesięcznika Star Wars Komiks będą konsekwentnie kontynuowane serie wychodzące za oceanem pod szyldem Marvela. Dokładniej mowa o znanych już u naszym kraju pozycjach, takich jak "Star Wars" i "Poe Dameron", a także zapowiadanym już wcześniej, a zarazem debiutującym nad Wisłą cyklu "Darth Vader: Dark Lord of the Sith". W drugiej połowie roku powinniśmy również ujrzeć, przeniesione na komiksowe strony, kolejne dwie adaptacje filmowych epizodów oraz niestety tylko jeden album Legend. Zapowiadane wcześniej w ramach kolekcji "Agent Imperium" oraz "Opowieści Jedi", przynajmniej na razie, wypadły z planów wydawcy.

Lipiec 2018
Star Wars Film
- Powrót Jedi (The Original Trilogy – A Graphic Novel)

Sierpień 2018
Star Wars Legendy #20
- Yaviński artefakt (Underworld: The Yavin Vassilika #1-5)
Star Wars Komiks 4/2018
- Darth Vader: Dark Lord of the Sith: The Chosen One #1-6

Październik 2018
Star Wars Komiks 5/2018
- Poe Dameron #14-19: Legend Lost#1-3 & War Stories #1-3

Listopad 2018
Star Wars Film
- Atak klonów (The Prequel Trilogy – A Graphic Novel)

Grudzień 2018
Star Wars Komiks 6/2018
- Star Wars #33-37
- SW Annual #3

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (578) Legendy (komiksowa kolekcja) (47) Plan wydawniczy (81) Star Wars Film (komiksy) (7) Star Wars Komiks (208) zapowiedzi komiksowe (57)

Komentarze (9)

Za dużo tych komiksów. Niech skupią się na jakości - jeden rocznie wystarczy :)

A tak czekałem na Opowiesci Jedi a tu wielkie rozczarowanie.
Cóż. Deagostini za 2 lata u nas wyda, i to za niższą cenę...

Vergesso, jesli to nie bait musisz mieć smutne życie XD Żałosne xDD

Ponda -> Nie czytałem nic z nowego kanonu, ani nowego Vadera, ani niczego:) Po prostu sam fakt, że jest to nowy kanon wystarczy mi do takiego, a nie innego podejścia:)

Ale i tak dobrze, że chociaż DeAgostini pozostaje.

Szkoda że będzie mniej Legend, ale od początku obawiałem się serii od DeAgostini. Na szczęście rynek jeszcze wytrzymuje i żadna z nich nie została anulowana.
@Verg Nie bardzo rozumiem dlaczego tak agresywnie prezentujesz swoje poglądy. Rozumiem że czytałeś tego nowego Vadera i resztę w oryginale i ci nie podeszło, ale nazywanie tego "syfiastym gównem" to chyba lekka przesada?

Nie bardzo rozumiem - dlaczego wydawanie porządnych komiksów SW jest wstrzymywane, a wydawanie takiego syfiastego gówna jak nowy kanon jest kontynuowane?

SWK w drugiej połowie roku zapowiada się naprawdę nieźle.

Nowy Vader jest świetny od samego początku - naprawdę warto poznać.

Legend Lost i Wars Stories to nie jest top serii o Poe, ale solidne rzeczy (szczególnie War Stories). Szkoda, że nie dali radę wcisnąć na początek Annuala - idealnie pasuje jako wprowadzenie do 5/2018.

SW 33-37 to też nie jest top serii SW (są tam historyjki lepsze i gorsze), ale w końcu główna seria odbija się od dna i czyta się całkiem ok.

Szkoda, że Legendy zwoniły tempo. Pewnie wszystko za sprawą serii DeAgostini. :(

Natomiast co do SWK - to zapowiada się chyba na 3 najlepsze numery od czasó nowego kanonu! Otwarcie DV2 jest bardzo solidne, Legend Lost i War Stories to najlepsze zeszyty całego Poe Damerona, tak samo jak numery 33-37 w Star Wars. Brakuje tam tylko Storms of Crait zamiast Annual #3.

SWK 4/18 - must have!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.