Kolekcjonerstwo

Kolekcja Sokół Millennium

Trzy lata temu informowaliśmy Was o wejściu do sprzedaży serii próbnej kolekcji Sokół Millennium wydawnictwa De Agostini. Jak to zwykle w przypadku tego wydawnictwa bywa, z każdym numerem mieliśmy dostawać kolejną część kolekcji, aby po kilku latach uzbierać całość. W tym przypadku miała to być replika rekwizytu z planu „Imperium kontratakuje”: Sokoła Millennium. Tak jak podejrzewaliśmy wówczas pisząc newsa, do sprzedaży trafiło jedynie kilka numerów w ramach badania rynku. Teraz, po ponad trzech latach, De Agostini ponownie rusza z tą kolekcją.

Kolekcja będzie się składała prawdopodobnie ze 100 numerów. Wraz z każdym numerem dostaniemy magazyn oraz kolejną część Sokoła. Sokół Millennium stworzony z tych części będzie miał 80 cm długości, 59 cm szerokości i 19 cm wysokości i będzie dokładną repliką rekwizytu z planu. Pierwszy numer magazynu możemy przejrzeć w tym miejscu. Kolekcja będzie do nabycia za pośrednictwem prenumeraty, którą można zamówić tutaj. Pierwsza przesyłka zawierająca trzy numery kolekcji jest w promocyjnej cenie 39,99 zł. Cena każdego kolejnego numeru to 39,99 zł.Tagi: DeAgostini (156)

Komentarze (17)

Gdyby kolekcja składała się z np 10 numerów nie byłoby takiej zabawy:)

PG MF od Bandai bije na głowę DeAgostini. Pomijając ile trzeba czekać na złożenie całej kolekcji i cenę ale odwzorowanie detali i wykończenie jest nieporównywalne. Plus Bandai ma unikatową wersję z ANH więc tym bardziej plusik dla niektórych.

Wolę Bandai 1/72 za 1/3 tej ceny.

Dla niecierpliwych jest Bandai w kilku wersjach :)

Rusis -> faktycznie, nie zauważyłem FAQ. Choć nadal obawiam się słowa "przewidywana". Ale kolekcja zacna i jak napisał Dy-Laak "dla cierpliwych".

Ok. 4 tysiaki i kilka lat składania po kawałku. Dla bardzo cierpliwych. :)

Odpuszczę, mógłbym nie dożyć końca.

Ten sokół ma 100 numerów, mam to od ponad roku w domu

Ło kurde, szkoda że nie na moją kieszeń.

Na ebayu jest ciut mniejszy, (1/48,deAgostini +1/43), ale złożony... za 320 funtów... Hasbro w latach osiemdziesiątych wypuściło w serii Hasbro Heros.

Kurde, nie mam już miejsca na kolejnego Sokoła :)
Życzę tej kolekcji powodzenia, bo może zrobi się u mnie kiedyś luźniej to odkupię od kogoś gotowca :D

deusirae -> w sekcji FAQ jest napisane, że przewidywana długość kolekcji to 100 numerów.

Hmmm... Może czytałem mało uważnie informacje na stronie De Agostini ale nie zauważyłem nigdzie ilości numerów. Tak więc wydawca na dobrą sprawę może "dociągnąć" nawet do dwóch setek i nikt nie będzie mógł mieć pretensji. Podejście do sprawy dość dziwne.

Czyli sumując koszt wszystkich 100 numerów, wychodzi kwota około 4000 zł. Fajny ten model, ale nie wiem czy wart aż tyle. Gdyby jeden numer kosztował 20 zł to pewnie bym się zdecydował.

Ja tam się cieszę i zamawiam. Jak to polaczki, nie ma, źle, w końcu jest, też źle. Ten się sprzeda to i X-Wing będzie. A jeśli tacy jesteście niecierpliwi to kupujcie w UK. Zawsze będziecie przodownikami :)

Żałosne

A na wyspach już od dawna jest do uzbierania X-Wing z tego wydawnictwa.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.