Różne

Tropami „Gwiezdnych Wojen” – Wadi Rum, czyli Jedha

Problem z lokacjami do nowych filmów jest taki, że Disney niechętnie zdradza, gdzie dokładnie kręcono nowe „Gwiezdne Wojny”. Cześć miejsc jest charakterystyczna, część wyłapują fani mieszkający w pobliżu. Inne są promowane przez lokalne centra turystyczne, niestety są też takie, które nie potrafią reklamować się sagą. Potem dość trudno znaleźć i potwierdzić dokładne miejsca. Tak jest choćby w przypadku Jordanii i Wadi Rum, które zagrało filmową Jedhę w „Łotrze 1”. Właściwie nieoficjalnie ta informacja wypłynęła dość szybko, ale do dziś nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Teraz, kiedy tanie loty do Jordanii z Polski są już w zasięgu ręki, Wadi Rum, jak i cała Jordania jest dość ciekawym miejscem do zobaczenia. Ale dziś gwiezdno-wojenne – „Łotr 1” i Jordania:

Wadi Rum, czyli Jedha.Wcześniejsze relacje znajdziecie tutaj:Tagi: lokacje (94) Łotr 1 (spin-off) (450)

Komentarze (10)

Fabularny film dziejący się w jak najbardziej rzeczywistym świecie kretynie, po 11.09.2001 wielu ekspertów mówiło o zakonspirowanych terrorystach z Al-Kaidy udających zwykłych obywateli.
"Stan oblężenia" oczywiście, nie zagrożenia, mój błąd.

ednak dla mnie muzułmanin to muzułmanin - Allah Akbar Umma Jihad
Oglądałeś "Stan Zagrożenia" z Denzelem Washingtonem? Tam głównym złym okazał się... przyjaciel jednej z agentek FBI, oczywiście Arab z pochodzenia.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Koleś podaje film fabularny jako dowód na swoje rasistowskie, kretyńskie przemyślenia.

Gerrera spacyfikowany i już jest spokój.

@Luke S - ciemnoty to sobie w rodzinie poszukaj, a najlepiej przed lustrem ty miłośniku islamistów-terorystów, pewnie żyjesz w jakimś urojonym swiecie gdzie nie ma porwań i zamachów.
@Lord Sidious - no nie wiem, może dzięki zyskom z turystyki mieszkańcy nie okazują aż takiej nienawiści "niewiernym". Jednak dla mnie muzułmanin to muzułmanin - Allah Akbar Umma Jihad :) nie zaufałbym choćby nie wiem jaką przyjaźń deklarował. Oglądałeś "Stan Zagrożenia" z Denzelem Washingtonem? Tam głównym złym okazał się... przyjaciel jednej z agentek FBI, oczywiście Arab z pochodzenia.

Jak 15% PKB Jordanii to turystyka to inaczej być nie może jak miło i przyjemnie. :)

@Hagan - jedyny naprawdę niebezpieczny fragment Jordanii to przechodzenie przez ulicę w Ammanie. No ew. również okolice Syryjskiej granicy, ale Wadi Rum, czy Petra są na południu. Pomijając Petrę, Jordania to miejsce, gdzie można doświadczyć innego oblicza islamu, czy jeszcze lepiej kultury arabskiej i jej niesamowitej gościnności i otwartości. To nie Sahel. Sorry, ale Maroko, Egipt, czy Tunezja mają problem z nastawieniem części ludności (czy to negatywnym, czy traktowaniu Cię jak bankomatu). W Jordanii (ale też np. w Omanie), czyli w krajach półwyspu Arabskiego, panuje inna mentalność i jak dla mnie to naprawdę przyjemne kraje do odwiedzenia, a Jordańczycy to naprawdę przemili i pomocni ludzie.

jest to jednak kraj islamski, czyli potencjalna wylęgarnia terrorystów
można też zapewne liczyć na nieprzyjemne spotkanie z Hamasem czy Hezbollahem

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ciemnota z polski, która w ogóle nie zna świata, zawsze bawi do łez.

A gdzie ten przewrócony pomnik Jedi? To na pewno nie to samo miejsce co w filmie. FAKE NEWS i tyle.

Hagan-> Jordania jest akurat bardzo wyważonym krajem, tamtejsza monarchia nie dopuszcza do głosu skrajnych ugrupowań politycznych a na terrorystów (nieważne z jakiego kraju, ważne żę w ich zasięgu) z przyjemnością zrzuca bomby. Jordania na Bliskim Wschodzie to kraj żyjący głównie z usług bankowych, finansowych, medycznych etc.

Może i Jordania jest ciekawym miejscem do zobaczenia, jest to jednak kraj islamski, czyli potencjalna wylęgarnia terrorystów. A biorąc pod uwagę bliskość Izraela czy Libanu, można też zapewne liczyć na nieprzyjemne spotkanie z Hamasem czy Hezbollahem. A turyści to idealny cel do porwań w celu wymuszania okupów.

Jordania kusi [2]

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.