TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Garść wywiadów o animacjach

2018-08-17 08:01:48 Różne

Za nami kolejna porcja wywiadów i pogłosek, a ich źródłem w przeważającej części był ponownie Filoni. Ale zacznijmy od innych spraw: na razie najważniejszym newsem ostatnich dni jest niewątpliwie wczorajsza rewelacja serwisu Making Star Wars. Jason Ward pisze bowiem, że spotkał się z kimś pracującym w telewizji i ta osoba twierdzi, że „Resistance” ma zadebiutować na amerykańskim Disney Channel 7 października o godzinie 22. Pasowałoby to do doniesień z Niemiec - serial debiutuje w Stanach, a tydzień później w Europie, pytanie tylko czemu w różne dni tygodnia i czemu o tak późnej godzinie. Jeśli doniesienia są prawdziwe, to na promocję (której nadal nie widać) zostało naprawdę mało czasu.

Na Oficjalnej ukazał się artykuł prezentujący zmiany w wizerunku Ahsoki Tano na przestrzeni lat. A na IMDb ukazała się (na razie nieoficjalna) informacja, że muzykę w „Resistance” napisze niejaki Dylan McGill. Chwilowo nie można o nim za wiele powiedzieć - będzie się zajmować muzyką do „Captain Marvel” i animacji „Spider-Man: Into the Spiderverse”, ale to przyszłe projekty.

Przejdźmy zatem do Filoniego. W rozmowie z IGN-em powiedział, że pod koniec tworzenia „Rebeliantów” nie miał dylematu czy żałować, że serial się kończy, czy cieszyć się, że to koniec pracy, bo zawsze było dużo roboty. Najważniejsze dla ekipy było wylądowanie samolotem linii „Rebels”. Pod koniec sporo zmieniał w dwóch ostatnich odcinkach, bo serial miał się skończyć z przytupem. Tak było na przykład w przypadku pojedynku Rukha z Zebem, który w pierwotnej wersji „prowadził donikąd” i nie był wyjątkowy. Scena rozmowy Ezry z Imperatorem też była wielokrotnie przerabiana.

W kwestii Mocy Dave uważa, że nie należy za bardzo jej objaśniać, bo wówczas traci swą magię. Ale odważył się pokazać jej inną stronę, trochę inną niż klasyczna ciemna i jasna - Moc natury.

Po finale nadal pozostało jedno pytanie: wiemy, że Rex walczył podczas bitwy o lesisty księżyc, lecz czy to on jest „dziadkiem z Endora”? Odpowiedź nie jest oczywista, bo Filoni nie chce niczego narzucać. To wszystko zależy od interpretacji fanów, a zresztą nie jest to istotne dla historii. Może był przy imperialnej bazie wraz z bohaterami OT, a może walczył gdzie indziej. Reżyser sam na to nie wpadł, bo prostu ktoś z ekipy przyszedł do niego i powiedział, że fani w Internecie tworzą takie teorie. Sam jest miłośnikiem takiego kombinowania - porównał to do chwili, gdy w „Predatorze 2” okazuje się, że tytułowy bohater ma w swej kolekcji czaszkę Obcego. Wówczas fani zaczęli teoretyzować, czy oba filmy dzieją się w tym samym uniwersum, czy to tylko easter egg. Zresztą takie nawiązania to nagroda dla widzów - w „Łotrze” widzimy Choppera i „Ghosta”, kto się nie zna, ten nawet nie zwróci uwagi, ale miłośnicy serialu będą zachwyceni.

Co niesie przyszłość? Dave zaczął od stwierdzenia, że teraz musi myśleć nie tylko o swojej działce, lecz także o tym, co dzieje się w innych mediach SW. Dlatego cały czas jest w kontakcie z Grupą Opowieści. Zdradził, że jeśli chodzi o „Resistance”, to nie jest tak zaangażowany jak w dwa poprzednie seriale. Właściwie odgrywa taką rolę, jaką miał Lucas w TCW - codziennie przychodzi do twórców i przekazuje im swoje notatki, czuwa nad wszystkim, ale resztę zostawia innym. Jego słowa nie powinny dziwić, bo dość mocno dawał to do zrozumienia w październiku zeszłego roku.

Jeśli zaś chodzi o TCW, to po zmianach okresów historycznych (wojny klonów - wczesna rebelia - znowu wojny klonów) trochę wszystko zaczęło mu się mieszać, bo nagle nie wiedział gdzie kto jest. Więc ponownie obejrzał „Atak klonów” i „Zemstę Sithów”, porobił sobie rozpiski, także wszystko jest teraz dobrze. Zresztą sam przyznał, że dziesięcioletnie dzieciaki potrafiły go czymś zagiąć - a te dzieciaki mają teraz 15-16 lat, więc będzie musiał się dla nich postarać. Zapytany o to, czy pozmieniał coś w pierwotnej wersji scenariusza, odparł, że z jednej strony szkoda byłoby zmarnować wszystko to, co zrobili, z drugiej - zawsze można wszystko ulepszyć. Zdradził, że w zwiastunie są cztery ujęcia, w których zawarł wiele wskazówek dotyczących przyszłości. Naszym zadaniem jest je odszyfrować.Cinemablend zadał mu pytanie czemu Kanan musiał umrzeć. Dla ekipy było to oczywiste od samego początku, a i Freddie Prinze się z nią zgadzał - ale nie dlatego, że Jarrus był mentorem (który w Campbellowskim monomicie zawsze musi zginąć, by bohater mógł skończyć swą podróż). Lucas nauczył go, że śmierć postaci ma nieść ze sobą znaczenie, a Kanan poświęcił się dla swoich ukochanych osób, które to spędziły sporo czasu na żałobie, a nie od razu ruszyły na kolejną przygodę. Przywrócenie go do życia w Świecie pomiędzy Światami sprawiłoby, że jego ofiara poszłaby na marne.

Tym, którym marzy się opowieść o przygodach Ahsoki i Sabine po ROTJ, może zaświtać światełko nadziei: Filoni przyznał, że ciężko byłoby mu pogodzić się z myślą, by ktoś inny się nimi zajął. Ma bardzo dużo pomysłów co robiły. Kończąc „Rebeliantów” nie chciał, by serial zamykał się kompletnie; pragnął, aby istniało swoiste poczucie, że przygoda toczy się dalej. Zdaje sobie sprawę, że fani są bardzo ciekawi ich losów i jeszcze nie wie czy w ogóle zostaną one opowiedziane, ale cały czas o tym myśli. I to nie tylko ze względu na widzów, lecz także innych twórców, którzy chcą wiedzieć co się z nimi działo.

Jeśli jesteście nadal ciekawi czym jest Świat pomiędzy Światami, to będziecie jeszcze musieli poczekać, bo reżyser nie chce zdradzić czy jest to miejsce istniejące fizycznie, czy tylko w głowie Ezry. Chłopak był tam parokrotnie w trakcie trwania serii, ale dopiero w czwartym sezonie jest w stanie w pełni go pojąć. Dave dodał też, że aby uratowanie Ahsoki było prawdopodobne, trzeba było czegoś nieprawdopodobnego.

Parę słów o powrocie TCW powiedział też Matthew Wood, dźwiękowiec i głos generała Grievousa. Bardzo cieszy się z nowych odcinków, bo kocha tworzyć Sagę, a robi to już 28 lat. Gdy zaczynał pracować nad TCW, to Lucas powiedział: „Zróbmy sześć odcinków i zobaczmy co z tego wyjdzie”, a dorobili się ponad stu. Gdy zobaczył reakcję fanów na zwiastun z Comic Conu, to się popłakał. Niestety w wywiadzie brak informacji, czy Grievous pokaże się w nowych odcinkach.

Zapraszamy do dyskusji na forum o „Resistance”, „Rebeliantach” i „The Clone Wars”.
TAGI: Dave Filoni (557) Freddie Prinze Jr. (57) George Lucas (1109) Łotr 1 (spin-off) (517) Matthew Wood (54) Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (152) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (16)

 • HAL 90002018-08-18 23:33:53

  Filoni się skończył gdy zaczął nosić kapelusze.

 • SW-Yogurt2018-08-17 17:08:47

  Pan w Kapeluszu jako mentor. ~XD Resistance Dziń dybry. ~:D

 • darth sheldon hiszpański inkwi2018-08-17 16:40:28

  A czy Rex przeżył Endor (i Jakku)

 • Darth HaRdCoRe2018-08-17 15:46:35

  "Powrót Jedi"?! Abrams jeszcze przypomina sobie TFA, TLJ dopiero przed nim. ;)

 • Zablokowany2018-08-17 15:30:09

  Nie obraź się ale to jest po ptostu głupie. TCW też niby było dla dzieci a Fives zginął i to w dość klimatyczny sposób. A jeedai muszą zginąć więc nie mógł dożyć do R1 :)

 • Finster Vater2018-08-17 15:15:55

  Bo to dla dzieci teoretycznie serial był - i własnie dlatego, że w I sezonie jego śmierć by nie miała takiego ładunku emocjonalnego. I fakt, śmierć w czasie bitwy o Atollon też by była lepsza od tego bezsensu w sezonie IV. A najlepiej jakby przeżył tylko się jakoś zniechęcił (np. odleciał wychowywać brokułka) i wycofał z rebeliowania.

 • Zablokowany2018-08-17 14:43:48

  @Finster Vater
  Czemu w pierwszym sezonie? Wtedy jego śmierć nie miałaby żadnego znaczenia dla widza (był sobie jeedai a potem już go nie było). Kannan powinnien umrzeć podczas bitwy o Atollon, co sprawiłoby że ta walka miałaby wpływ na historię; a i Thrawn miałby argument na zaczepki Vadera.
  @Nestor
  Dlaczego tak uważasz?

 • HAL 90002018-08-17 14:22:38

  "You`ve taken your first step into a larger world"
  https://youtu.be/535Zy_rf4NU

 • Finster Vater2018-08-17 14:16:03

  Abrams właśnie kończy ogladać "Powrót Jedi"

 • HAL 90002018-08-17 14:12:42

  Jeszcze niech Abrams obejrzy inne filmy niż ANH i będzie dobrze :D

 • pitrek982018-08-17 13:29:04

  "obejrzał Atak klonów i Zemstę Sithów"
  Filoni się stara, jak widać...

 • HAL 90002018-08-17 13:01:16

  Ashoka (Gandalf) wygląda za to świetnie.

 • Finster Vater2018-08-17 12:43:51

  @Nestor - nie Filoniego (jego pierwotna wersja była bardzo porządna i konserwatywna wręcz), a samego Lucasa, ktory odpowiada np. za ten "tube top".


  Ze śmiercią Kanan to kapelusznikowi nie wyszło. Jego trzeba było zabić albo pod koniec sezonu I, albo nie ruszać go wcale.

 • Nestor2018-08-17 10:19:23

  Concept Ahsoki w sukience to jakiś pedofilski zamach Filoniego. O_o

 • Adam Skywalker2018-08-17 10:09:26

  O boziu, ale posucha :/

 • ShaakTi11382018-08-17 08:07:20

  Mam nadzieję, że plota o dacie premiery, nawet jeśli jest nieprawdziwa, to skłoni Lucasfilm do podjęcia jakichkolwiek działań.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..