TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Mroczne kocham

2018-08-24 06:52:00

Dziś na srebrnym ekranie lądują dwie premiery z osobami ze Starwarsówka. Pierwszy z nich to „Mroczne umysły” (The Darkest Minds) w reżyserii Jennifer Yuh Nelson. To adaptacja bestsellerowego cyklu Alexandry Bracken, która czytelnicy „Gwiezdnych Wojen” mogą kojarzyć (z Nowa nadzieja: Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatoone). W jednej z ról w filmie zobaczymy zaś Gwendoline Christie (Phasma). Ponadto występują: Amanda Stenberg, Mandy Moore, Bradlay Whitford i Chris Dickinson. Scenariusz napisał Chad Hodge. Za montaż odpowiada między innymi Maryann Brandon (pracowała przy filmach Abramsa).

Gdy młodzi ludzie w tajemniczy sposób nabywają niezwykle silnych mocy, rząd uznaje ich za zagrożenie i skazuje na pobyt w zamknięciu. Szesnastoletnia Ruby, której moce nie mają sobie równych, ucieka z obozu i dołącza do grupy zbiegłych nastolatków, szukających bezpiecznej przystani. Wkrótce członkowie grupy uświadamiają sobie, że w świecie, w którym dorośli u władzy dopuścili się zdrady wobec nich, ucieczka nie wystarczy. Postanawiają utworzyć ruch oporu i wykorzystać dane im moce, by wziąć przyszłość w swoje ręce.Druga pozycja na ten weekend to „Też go kocham” (Juliet, naked) Jesse’ego Peretza. W roli głównej występuje Rose Byrne (Dormé). To także adaptacja, ale tym razem kolejnego romansu Nicka Hornby’ego. Za scenariusz odpowiadają Evgenia Peretz, Jim Taylor i Tamara Jenkins. Zaś Rose partnerują Ethan Hawke, Chris O’Dowd, Jimmy O. Yang i Megan Dodds.

Annie mieszka małym angielskim miasteczku na wybrzeżu. Jej chłopak Duncan, nauczyciel ma obsesje na punkcie Tuckera Crowe’a, muzyka, który lata temu zapadł się pod ziemię. Duncan prowadzi stronę i pod wpływem znaleziska zapomina o świecie. Annie odstawiona na boczny tor, publikuje komentarze, które przykuwają uwagę samego Crowe’a...

TAGI: Alexandra Bracken (9) Gwendoline Christie (66) Rose Byrne (33)

KOMENTARZE (4)

 • Boris tBD2018-08-24 21:28:19

  Annie mieszka na Tatooine !

 • Gapcio Gapcioszewicz2018-08-24 19:16:56

  Te polskie tłumaczenia to już takie family friendly się robią...

 • HAL 90002018-08-24 11:42:36

  Najważniejsze że THE MEG wchodzi do kin!!!
  Jaki to ma związek że Star Wars? Jeszcze nie wiem, ale coś wymyślę jak będę po seansie :D

 • Monique72018-08-24 10:01:42

  Juliet, naked w polskiej wersji „Też go kocham” .... ;) !!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..