Świat Filmu

Czarny dywizjon

Dziś na nasze ekrany wszedł film „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” (BlacKkKlansman) głośnego reżysera - Spike’a Lee. Spike jest też jednym ze scenarzystów, zaś film jest adaptacją autobiograficznej powieści Rona Stallwortha. W filmie występują: Adam Driver (Kylo Ren), Alec Baldwin, John David Washington i Isiah Whitlock Jr. Film dostał główną nagrodę na festiwalu w Cannes.

Czarnoskóry policjant Ron Stallworth z Colorado z sukcesem zinfiltrował lokalny Ku Klux Klan. Pomagał mu przy tym biały pomocnik, który z czasem awansował w strukturach klanu...Dodatkowo w kinach można oglądać jeszcze polski film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” Denisa Delić z Piotrem Adamczykiem. W jednej z ról w tym filmie możemy zobaczyć Andrew Woodalla, którego pamiętamy z „Hana Solo”, gdzie grał oficera rekrutującego Hana. Film opowiada historię naszych dzielnych lotników, którzy odegrali istotną rolę w bitwie o Anglię. Uwaga, żeby nie pomylić filmu bo lecą dwa dywizjony w naszych kinach.Tagi: Adam Driver (112)

Komentarze (6)

Dywizjon 606 xD [2]

@Hagan problemem nie są wyidealizowani bohaterowie a atmosfera "sielanki"? To trochę jak Czas Honoru, w którym cichociemni co tydzień wpadają sobie na herbatkę do gestapo na Szucha... Aktorsko to poza Adamczykiem tam jest po prostu porażka? Z naszym polskim Pittem na czele;p Ja tam nie widziałem ani trochę Zumbacha a jedynie Zakościelnego, dokładnie takiego samego jak we wszystkich innych swoich rolach...

Nie pomyl filmu!

Akurat uważam że film a Adamczykiem jest bardzo dobry. A że bohaterowie wyidealizowani? I BARDZO DOBRZE, tak powinno się kręcić filmy, denerwuje mnie to co ostatnio wyrabia się z bohaterami i superbohaterami, te ukryte słabości i problemy psychiczne. Tymczasem życie to życie a film to film, a w filmie ja chcę oglądać twardzieli a nie mazgajów.

Taaa, w kinach lecą 2 Dywizjony niestety ani jeden z nich nie jest dobry;p Może gdyby połączyć oba to jakoś by to wyglądało, no ale wyszło jak wyszło;p

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.