TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu

Film o pilotach z „Resistance”

2018-09-14 20:37:08 Różne

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią, tym razem ekipa odpowiedzialna za powstawanie „Resistance” zaprezentowała nam filmik o asach przestworzy z serialu oraz powiązany artykuł na USA Today. Film co prawda ma tendencję do znikania, ale zapewne zostanie wkrótce udostępniony publicznie.Piloci będą jedynymi z ważniejszych postaci serii, bo to oni, a nie, jak do tej pory, Jedi, zajmą miejsce w pierwszym szeregu. Inspiracją do ich stworzenia były filmy „Top Gun”, „Pierwszy krok w kosmos” czy prawdziwi wojskowi. Są jedynymi z najlepszych w całej galaktyce, a wynajęto ich do ochrony stacji Colossus. A gdy nie ma żadnych zagrożeń, to ścigają się dla zabawy, by ustalić które z nich jest najlepsze. Pod względem wyglądu musieli mocno się od siebie różnić, tak samo jest z ich droidami i okrętami. Przyjrzyjmy się im zatem.

Zacznijmy od Torry Dozy - córki kapitana Dozy, właściciela stacji. Jest najmłodsza z ekipy, lecz bardzo utalentowana. Myrna Velasco opisuje ją jako osobę pełną dziecięcego zdumienia, oddaną i kochającą rodzinę oraz przyjaciół. Ale tych ostatnich nie ma za dużo, bo jej ojciec zbyt mocno ją chroni. Szybko jednak stworzy więź z Kazudą.

Hype Fazon - Rodianin - to jeden z bohaterów, którego Filoni zbudował wokół aktora, Donalda Faisona. Sam twórca spotkał go wcześniej parę razy i opisuje go jako wielkiego fana Sagi. Hype to najlepszy pilot na platformie, przez co stał się zarozumiały i zadufany w sobie. Na jego uniformie i statku widać symbole wielu sponsorów (na co zwracaliśmy uwagę w analizie). Można odnieść wrażenie, że ściga się dla sławy, lecz po pewnym czasie będzie można dostrzec, że dba o swoich kolegów, a jego serce jest na właściwym miejscu.

Griff Halloran to nowa postać, choć widać go przez chwilę w filmie o drużynie Fireball. Przemówi głosem doskonale nam znanego Stephena Stantona (Mas Amedda, Tarkin, AP-5, stary Obi-Wan w „Rebeliantach”). Typowy z niego stary maruda, który tęskni za powrotem do akcji, której zapewne sporo doświadczył w młodszych latach, bo był niegdyś pilotem TIE. Nadal ma na sobie swój dawny (choć nieco już zniszczony) pancerz, a jego myśliwiec został mocno zmodyfikowany. Trochę jest szorstki, a już na pewno nikt nie chciałby wejść mu w drogę. To typ człowieka, który zazwyczaj siedzi w kącie.

Imię Freyi Fenris pojawia się po raz pierwszy, ale choć w filmie nie ma o tym mowy, to każdemu, kto choć liznął mitologii nordyckiej, powinno coś zaświtać. Freja była bowiem boginią specjalizującą się w wielu rzeczach, od miłości po wojnę, ponadto uważano ją za najpiękniejszą. To od niej pochodzi w językach germańskich nazwa piątego dnia tygodnia (Friday, Freitag - dzień Frei). Fenris natomiast to ogromny wilk, którego spętali bogowie magicznym sznurem Gleipnirem. Gdy jednak nadejdzie Ragnarok, zmierzch bogów, zwierzę się uwolni. Naszą Freyę zagra Mary Elizabeth McGlynn, którą znamy z roli gubernator Pryce. Na pierwszy rzut oka wygląda na zimną jak lód, no i prawdopodobnie nigdy w serialu się nie uśmiecha, lecz jeśli chodzi o wykonanie zadania, można na niej polegać. Lubi rywalizację, jest hiperlogiczna, ale wspiera swoich towarzyszy.

Bo Keevil to żółty Kel Dor. To gwiazda wyścigów, a jednocześnie najbardziej tajemnicza postać - nie podano nawet jego aktora. Jego okręt ma cztery skrzydła, które ustawiają się w różnej konfiguracji. Często go rozbija, bo mocno daje mu po garach.

Jednym z głównych wątków serialu będzie stopniowe poznawanie wyżej wymienionych bohaterów. Wszyscy będą niechętnymi członkami Ruchu Oporu, do którego dołączą raczej z musu, a nie chęci. W artykule znajduje się też kilka nowych informacji. „Fireball” Kazudy to skrzyżowanie X-winga z amerykańskim myśliwcem Vought F4U Corsair. Nareszcie wiemy też kim będzie szturmowiec w czerwonej zbroi - to major Vonreg, grany przez Leksa Langa. Jego okręt jest staroszkolny i takoż karmazynowy. Filoni mówi, że w końcu mają kogoś wzorowanego na Czerwonym Baronie (Manfredzie von Richthofenie, najlepszym pilocie I wojny światowej). No a poza tym wydaje się, że Najwyższy Porządek lubi karmin.

Niedawno ukazał się nowy numer disneyowskiego magazynu D23. The Wookiee Gunner przedstawił najważniejsze informacje z artykułu o „Resistance”. Część z nich jest identyczna z powyższym filmikiem, dlatego przedstawiamy tylko nowe. Po pierwsze, nie musimy już wyszukiwać w linijkach kodu: serial faktycznie będzie się dział pół roku przed „Przebudzeniem Mocy”, dzięki czemu zobaczymy wiele aluzji do filmu.

Główny scenarzysta Brandon Auman opisał Kazudę jako przysłowiową rybę wyjętą z wody - pilotem jest świetnym, ale szpiegiem beznadziejnym. Lecz to właśnie dlatego wybierze go Poe. No a poza tym Xiono ma wielkie serce i szczerą chęć pomocy ludziom. Przed dołączeniem do Ruchu Oporu Kazuda służył w marynarce Nowej Republiki. Jego rodzina jest zamożna i żyje na planecie-metropolii. Wodny glob, na którą trafia młody szpieg, jest rządzony przez kryminalistów i pełno na nim podejrzanych typków - od piratów, a na poplecznikach Najwyższego Porządku skończywszy.

Torra Doza także jest utalentowaną pilotką i wygrywa wiele wyścigów, co już wiemy z tekstu powyżej, jednak magazyn inaczej opisuje pewne sprawy. Przykładowo, mówi on, że dziewczynie marzą się nie przyjaciele, lecz doświadczenie czegoś nowego. Kapitan Doza celowo izoluje córkę dla jej bezpieczeństwa.

Po drugiej stronie barykady znajdzie się komandor Pyre, którego główny reżyser serii, Justin Ridge, opisał go jako „intrygującego i bezpośredniego”. Będzie dowódcą szturmowców odpowiadającym przed Phasmą i zobaczymy go wielokrotnie podczas trwania serii.

Dla artystki Amy Beth Christenson wyzwaniem było stworzenie nowego stylu animacji. Zaczęła od Poego i Lei. W wysiłkach wspomaga ją Darren Marshall, którego rzeźby służą później pomocą dla animatorów.

Skoro o nowych imionach mowa, to te odkryła ekipa Yakface. Tym razem źródłem były przecieki figurek Hasbro. Prócz znanych nam już całkiem mian ponownie pojawia się kobieta o imieniu Synara, wyżej wspomniany Pyre oraz niejaki Von Kreeg. Zapewne dowiemy się o nich więcej już niedługo.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Brandon Auman (11) Dave Filoni (557) Donald Faison (11) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Justin Ridge (17) Lex Lang (1) Mary Elizabeth McGlynn (4) Myrna Velasco (10) Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (152) Stephen Stanton (23)

KOMENTARZE (28)

 • HAL 90002018-09-18 19:38:56

  Pojazdy latające zarąbiste - kiedy w filmach takich doczekamy?

 • SW-Yogurt2018-09-16 23:14:03

  Będzie Phasma, będzie dobrze. Młodzi fani uwielbiają, gry złol ląduje np. w sławojce.

 • disclaimer2018-09-16 17:43:41

  bardzo ładne, widzę że interesujesz się anatomią ludzkiego ciała XD

 • Finster Vater2018-09-16 05:12:49

  Najlepsze podsumowanie sytuacji:

  http://www.lunarbaboon.com/comics/adjust.html

 • darth sheldon hiszpański inkwi2018-09-16 03:05:49

  Ty Shaak to chyba kiedyś nawet pisałaś newsa o tym jak Filoniemu jedna osoba która nie widziała filmów powiedziała, że jej ulubioną dobrą postacią jest Palpatine, w sumie u mnie też on był zanim nie obejrzałem 3 epizodu

 • disclaimer2018-09-15 20:58:26

  Co ma niedojrzałość do tego że jakaś tam dziewczynka ogląda serial a reszta ma wywalone?

 • disclaimer2018-09-15 20:52:40

  Krecik > to

 • ShaakTi11382018-09-15 20:51:45

  Moje drogie stare dziady, zdarzyło się dziś coś, co uświadomiło mi parę rzeczy. Robiłam dziś na szkolnym pikniku quiz z SW - pytania proste na maksa, bo był głownie skierowany do dzieci, np. "Jak zginął Imperator".

  Podeszła dziewczynka, która bardzo chciała wziąć udział... no i nie zgadła prawie nic, nawet tych najprostszych. Pomyślałam sobie: no dobra, może po prostu filmy to dla niej zlepek jakiś tam obrazów (dla mnie tym było "Imperium" w wieku 8 lat), gdy ona nagle wypaliła:

  - Wie pani, bo ja przede wszystkim oglądam "Rebeliantów"...

  Więc dla niej to jest SW w tej chwili, a i zapewne "Resistance" przypadnie jej do gustu. I to dla takich dzieci jak ona powstaje ten serial. Ja pewnie będę się irytować Kazudą, ale ona go pokocha. Więc dawanie łapek w dół to wyraz koszmarnej niedojrzałości.

 • Qel Asim2018-09-15 16:58:59

  Wygląda na produkcję typowo dla dzieci. Dobrze, przynajmniej nie udają że będzie to coś dla starszych fanów, tak jak wcześniej z Rebels.

 • HAL 90002018-09-15 16:19:11

  @AJ73, ale to nie "stare dziady" próbują zohydzić serial, tylko szczawie które wychowały się na TCW - mają jeszcze mleko pod nosem i udają że to wąsy :D

 • Lubsok2018-09-15 12:04:32

  HS >>>> Resistance

 • AJ732018-09-15 11:28:46

  Jakkolwiek nie będę tego serialu oglądał, tak kompletnie nie rozumiem dislajków dorosłych fanów, do których ta produkcja nie jest kierowana. No, może oprócz tych fanów, dla których SW są NAPRAWDĘ pasją (ShaakTi1138 :)), i którzy mają ogromną wiedzę o tym uniwersum, i po prostu cieszą się tym na maksa.
  Zgodzę się z moim przedmówcą (Rif_), który dokładnie uchwycił sedno - będąc dzieckiem byłbym przeszczęśliwy mając taki serial, skierowany do mnie, zrozumiały dla mnie.
  Wiecie, to nawet nie pasuje do nas, "starych dziadów" próbować zochydzić coś, co jest kierowane do dziecka, i chociaż rozumiem ten zawód i płacz, że to (znów) nie dla nas, że nie do nas, i sam też jestem zawiedziony, to naprawdę, pisanie postów tylko po to by popsuć komuś radochę jest nie w porządku. Tyle. :)

 • Retr02018-09-15 11:14:01

  Mi tam wszystko pd Filoniego się podoba ;)

 • Rif_2018-09-15 09:20:49

  Łapki w dół mnie bawią, bo oznacza to, że stare dziady hejtują serial dla dzieci :) A będąc dzieckiem bym to pokochał bardziej niż jakieś niezrozumiałe z perspektywy dziecka Wojny klonów czy bez wyrazu Rebeliantów.

 • Finster Vater2018-09-15 02:56:05

  To się może udać,bo potencjał jest duży. Griff my hero, i dobrze ze nie zrobili z samą dzieciarnią. Fajne złomoloty, na szybko wwidze poza TIE przebudowanego Xwinga i A-winga (Torra)

 • Zablokowany2018-09-15 00:57:44

  Ciekawe czy i ten film otrzyma 126 000 łapek w dół :P

 • disclaimer2018-09-15 00:54:32

  Zajmująco-interesująco-przeciekawe.

 • Luke S2018-09-15 00:25:32

  To jest po prostu koszmarne.

 • HAL 90002018-09-14 23:57:21

  ALE CZAD!!!
  Zapowiada się najlepszy serial Star Wars w historii!
  Oby tego teraz nie schrzanili.

  Po tej zajawce o pilotach:
  Resistance > CW > TCW > TFA > Rebels

 • rebelyell2018-09-14 23:19:57

  Całkiem, całkiem. Do wyglądu postaci trzeba się pewnie przyzwyczaić, ale np. statki kosmiczne prezentują się nawet fajnie.

 • Adam Skywalker2018-09-14 21:51:31

  A komentarzach chwalą się takie szuje, które piszą, że wchodzą tyko po to, aby dać dislike`a...

 • Slavek_82018-09-14 21:50:21

  wow, filmik już ma 50% dislike na yt. Serio, nie ogarniam skąd tyle hejtu na kreskówki w fanach SW. xD

 • ShaakTi11382018-09-14 21:28:03

  Slavek->
  No tak, Rodianin :P

  Oj tam, oj tam. Wyścigowcy się ortografii nie uczyli.

 • weird.vector2018-09-14 21:11:35

  Szczerze? Zaczyna mnie to przekonywać.

 • Adam Skywalker2018-09-14 21:11:27

  Podoba mi się ten TIE!

 • mkn2018-09-14 21:03:54

  Hype Fazon, Griff Halloran i Bo Keevil są spoko. Bo Keevil ma fajny statek.

 • Slavek_82018-09-14 21:02:25

  HYPE FAZON!! Mój nowy idol.

  BTW pierwsze pół minuty filmiku i już literówka, na tablicy wyników jest napisane "Hype FaXon" w aurebeshu. :P

 • ShaakTi11382018-09-14 20:37:54

  Fajnie - są kolorowi, są różni, podoba mi się.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..