Książki

Dash Rendar i Leebo kanoniczni! [Aktualizacja]

mkn

W "Tales of Vandor", książeczce stylizowanej na pamiętnik (kolejnej z serii), internauci wychwycili ciekawy fragment. Autor Jason Fry umieścił tam bowiem wypowiedź... Dasha Rendara! Jego historia nie uległa na razie dużym przemianom. Jest przemytnikiem i właścicielem droida Leebo. Na jakiś większy występ tych postaci trochę jeszcze pewnie poczekamy, ale fajnie wiedzieć, że w kanonie jest miejsce na kolejnych znanych bohaterów.

Przypomnijmy, że latem 2016 do kanonu trafił statek YT-2400 (nie licząc easter egga w „Nowej nadziei"). Frachtowcem tego samego typu latali w „Cieniach Imperium” Rendar i jego droid. Nie jest to również pierwszy przypadek wykorzystywania w nowych historiach bohaterów z Legend. W „Rebeliantach”, od trzeciego sezonu, głównym antagonistą był wielki admirał Thrawn, a w jednym z komiksów z serii „Star Wars Adventures” mogliśmy śledzić kanoniczne losy Jaxxona oraz Amaizy Foxtrain. Również "Solo" zapewnił kilka niezauważalnych powrotów do kanonu - w tle pojawił się Crev Bombaasa, a w usuniętej scenie także komiksowi Tag i Bink. Fani spekulują również (bazując na ogłoszeniach castingowych), że w Epizodzie IX może pojawić się Mara Jade, którą zagrać miałaby Keri Russell.[Aktualizacja]

Wygląda na to, że w książce znalazło się miejsce na jeszcze jednego droida - Bolluxa, znanego z trylogii o Hanie Solo. Oprócz tego wspomnieni zostali Xim i Jonashe Solo.Tagi: Cienie Imperium (Shadows of the Empire) (26) Jason Fry (93)

Komentarze (10)

Czekam na poważny debiut YT-2400 w filmie.

No cóż nowo wymyślone historie i postacie są do kitu, zwłaszcza Rose, więc idą na łatwiznę i sięgają po stare.

To nie był Falcon tylko Stellar Envoy

Dash & Leebo może i są kanoniczni, ale skoro całe "projekt" SotE nie, to co mnie to?

Seria książek stylizowanych na dzienniki jest ładnie zrobiona i można tam znaleźć ciekawe informacje. Wielka szkoda, że Ameet przestał wydawać je po polsku. Niestety wygląda na to, że wydawanie kolorowanek jest bardziej opłacalne.

@ Lubsok, był tu i tam. W TotC dwa "sokoły" stały w porcie na Naboo.

Jason Fry to nasze zbawienie. Dajcie mu w tym Lucasfilie tyle roboty ile będzie mógł udźwignąć!

Sokół był w ROTS, a nie w klonach.

Dobra, dobra. To jak Sokół w AOTC. Poza tym, do 2016 tego nie nazwali.

Jak to latem 2016? A tutaj, to co leci, w kanonicznym filmie?
https://www.youtube.com/watch?v=GzQPpmDMLtY

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.