Kolekcjonerstwo

Plotki o LEGO Star Wars 2019


Kolejny rok coraz bliżej, a my wciąż nie mamy konkretnych informacji na temat zestawów LEGO planowanych na pierwszą połowę 2019. Trochę szczegółów wyciekło latem, za sprawą kilku sieci sklepowych, które odrobinę za szybko upubliczniły numery katalogowe, nazwy i ceny zestawów. Część nie ma jeszcze tytułów (lato, Epizod IX), natomiast poniżej prezentujemy listę tych, których możemy być niemal pewni.

75225 Elite Praetorian Guards Battle Pack

75226 Clone Troopers Battle Pack

75233 Droid Gunship

75234 AT-AP

75235 X-Wing Starfighter (Juniors, Resistance?)

75236 Slave 1 (Juniors?)

75237 TIE Fighter (Juniors, Resistance?)

75247 A-Wing Starfighter (Juniors?)Oczywiście zimą pojawi się znacznie więcej zestawów, na chwilę obecną nieokreślonych. Planowane są także liczne mikromyśliwce. Przy okazji, w kwietniu do sprzedaży trafią produkty wspierające obchody 20 lecia LEGO Star Wars. Czy będą to nowe wydania zestawów z lat 1999-2000, a może najbardziej kultowe sceny i pojazdy z sagi? Tego nie wiemy... Planowany jest także jakiś średniej wielkości zestaw na May The 4th.

Teraz przechodzimy do bardziej szalonej części, mniej lub bardziej potwierdzonych i niepotwierdzonych plotek. Znany legomaniakom YouTuber - MandRproductions, bazując na "wiarygodnych źródłach" (wujek w Lego?) utrzymuje, że jednym z tajemniczych zestawów jest zamek Dartha Vadera. Składać na niego miałyby się trzy pokoje, mini-TIE Advanced i minifigurki - Darth Vader (w zbroi i bez), szturmowiec lawowy (ten z "Secrets of the Empire") i dwóch gwardzistów imperialnych. Na chwilę obecną nie prezentuje się to zbyt przekonująco, ale zobaczymy co przyniesie czas.

Kolejna seria plotek nie ma określonego źródła. Krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Według nich, 75235 to Black One, X-Wing Poego Damerona. Oprócz pilota, w zestawie mielibyśmy dostać figurkę BB-8. Wraz z 75233 otrzymalibyśmy pakiet droidów - w tym Grievousa i komandosów, w 75236 m.in. Zuckussa (i kilka innych figurek, co ujmuje tym plotkom wiarygodności), w 75237 Majora Vonrega, a wraz z 75234 m.i.n Plo Koona i Ahsokę Tano.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka - po sieci krąży zdjęcie minfigurki Fincha Dallowa z The Last Jedi. Czy znajdzie się ona w jakimś zestawie w 2019, a może to po prostu dodatek do książki lub polybag?Tagi: LEGO (486) Plotki (1120) Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (146)

Komentarze (15)

TheBrickShow po dziesięciu latach zniknęło z YT, właśnie przez wycieki.

Jakoś na innych stronach wrzucane są różne nieoficjalne fotki, kiepskiej jakości, z watermarkam itp. Nie wierzę, że na Bastionie nie można tego wrzucić.

Lubsok, co niby w moim newsie jest nieporządnego? Robię co mogę, a przypominam - wyłącznie z własnej woli, więc gdakanie takich osób jak Ty nie ma dla mnie większego znaczenia. Nie żyjemy w kraju analfabetów. Czytać umieją wszyscy, a odpowiednie obrazki chroni niestety licencja.

Nie. to Twój problem. Jak już robissz newsa, to rób go porządnie albo wcale.

To już Twój problem.

Po to jest zbiorczy news o Lego, żebym nie musiał wszystkiego oddzielnie szukać.

Żebyś sobie znalazł...

To co mi po takim newsie?

Nie mogę go wrzucić, bo Disney/Lego wyruszy na wojnę z Bastionem ;)

Boi się RODOACTA :D

Zgadzam się z Halem. Gdzie jakieś obrazki? Np. piszesz, że po sieci krąży zdjęcie jakiejś minifigurki. To czemu niw rzucisz go do newsa?

Jak to powiedział na Celebration Rian Johnson: "Niech dzieci ćwiczą czytanie".

Myślę, że po prostu za dużo literek a za mało obrazków, stąd mniejsze zainteresowanie :D

Nie wiem jak to skomentować, bo LEGO to nie moja bajka, ale nie chciałbym, aby newsmanowi było smutno. ~;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.