Książki

Kobiety odległej galaktyki

W tym tygodniu do sprzedaży trafi nowa publikacja "Women of the Galaxy" Amy Ratcliffe, z przedmową najpewniej podekscytowanej Kathleen Kennedy. Nie jest niespodzianką, że żadne polskie wydawnictwo nie ogłosiło planów wydania albumu Chronicle Books u nas.W książce znajdziemy informacje na temat 75 bohaterek z kanonu Gwiezdnych Wojen. Będę więc zarówno ikony sagi, postacie ze spin-offów i seriali animowanych (w tym najnowszego "Resistance"), ale także z książek i komiksów. Warto wspomnieć chociażby o królowej Trios, Cienie Ree, Rae Sloane, Linie Graf, Norze Wexley, Jas Emari, doktor Aphrze czy Kyrscie Agate. W albumie znalazło się również miejsce dla mniej znanych bohaterek:księżniczki Kneesy, Mamy Hutt, Derly Pidys, a nawet R2-K2. Dla każdej postaci stworzono zupełnie nową ilustrację (lub kilka) oraz notkę zawierającą krótką biografię i informacje na temat występu bohaterki w różnych opowieściach. Logiczne jest, że na dwustu stronach nie da zebrać się wszystkich postaci kobiecych z odległej galaktyki, dlatego też niektórzy już zaczęli wyrażać z tego powodu niezadowolenie. Warto wspomnieć, że dyskusje o książce już od jakiegoś czasu toczyły się także u nas, choć nie tak emocjonalne, jak w innych miejscach w internecie. Poniżej przykładowe ilustracje z albumu.

Tagi: Amy Ratcliffe (6) Chronicle Books (33)

Komentarze (33)

adam1210leg niech będzie, w sumie spoko opcja jeśli się postarają to sensownie wydać i zobrazować bo raczej tego się boje.

darth sheldon hiszpański inkwi -> owszem, ale jeśli to też liczba mnoga rzeczownik MAN

Co to za kobieta, z która mizia się Tico?

@KiraSolo - 💗
@Rzodkiewka - ja mam właśnie takie nieokreślone zielono-szaro-niebieskie :) "Zmieniają" kolor w zależności od OKOliczności przyrody, ubioru i... makijażu XDD

@darth_numbers więc muszę uważać, bo niewola mi nie w smak :P

@rebelyell
rzadkie i będą coraz rzadsze. Niebieskookich trzeba by wziąć pod ochronę (rezerwaty, zakaz polowań, etc :D).

@Evening: Wszędzie te kobiety, normalnie strach wyjść na ulicę XD

Niebieskie są takie rzadkie? Trochę mnie to zaskoczyło.

@finster, a może jeszcze sami nie wiedzą jaki będzie finał tej historii (w pewnym sensie)? Może nie zostanie zamknięta? Zakończenie otwarte? Są pewne przesłanki.

Niebieskie oczy to podobno to tzw gen "recesywny", nie wiem o co chodzi, ale to chyba znaczy że taki kolor przegrywa z innymi, jeżeli chodzi o rodziców.
A co do niebieskich oczu, znałem kiedyś taką jedną rudą, oczy miała normalnie granatowe, nigdy później czegoś takiego już nie widziałem, chlip, chlip... :D

@Evening - nie wszędzie, bo na jednym obrazku jest kuń, a na drugim misiek i w dodatku facet (co oznacza że tytuł jawnie wprowadza w błont)

Dziwią mnie nieco proporcje ile która ma miejsca w książce. Bo żeby Shaak dostała miej stronek niż Holdo, Enfys czy Val, a Aayla mniej niż Aphra, to skandal jest. O 3 stronach dla srebrnej nie wspomnę, bo jadłem dopiero co... No nieładnie bardzo

Wszędzie te kobiety, dżender twoja mać

Ponoć to niebieskie oczy są najrzadsze.
Ale sporo osób z jasnymi oczami ma taki nieokreślony kolor, zielono-szaro-niebieski :)

Trochę słabo, że wychodzi teraz a nie za rok, przez co historia najważniejszej kobiety z uniwersum pozostaje otwarta - zresztą jak chyba większości opisanych postaci.

W skrócie: nie chodzi o to żeby było po równo, tylko żeby pokazać coś, co nie dla wszystkich jest oczywiste - że kobiety też są istotne w historii Gwiezdnych wojen :) To tyle. Nie planuję dalej dążyć tematu, bo nie chce się denerwować :)

adam1210leg -> masz link czy coś? Chętnie poczytam :D

@HAL - ja mam zielone. ;)

Nieźle się zapowiada ten album. Scum and Villainy, który właśnie wyszedł też wygląda godnie.
Trzymam kciuki żeby kiedyś te albumy wyszły po polsku. Skoro Propagandę udało się wydać w Polsce, to może tutaj też jest szansa.

Co do Sloane, to imho nie ma szans żeby coś znaczącego zostało ujawnione w takiej publikacji.

DarthRemiz - na początku też też tak myślałem, ale Kathy bardzo fajnie wyjaśniła to na forum.

Brałbym.

fajnie ale ja czekam na MEN OF THE GALAXY :p

Bez przesady, Leia to postać fikcyjna. Jak powiem "Maula lubię tak w połowie" to też to będzie nie na miejscu xD?

To fakt, źle to zabrzmiało, chodziło mi o to że śliczna <3

Hal zdecydowanie nie smieszne...

Jak myślicie, jaka jest szansa, że wreszcie dowiemy się, co się stało ze Sloane?

Leia jak żywa.

Sheldon, łap:

http://glompcat.tumblr.com/post/178744634326/aspiringwarriorlibrarian-replied-to-your-post-a

Zielone to raczej rzadkość - jak tak się zastanowię to chyba nikogo nie znam z zielonymi oczami, albo źle się przyglądam :)

Mam takie 20 letnie w domu :)

Te zielone oczy mnie przerażają.

Fajna Ciena B). Ale mając wybór między tą książką a nowym B-wingiem, tak naprawdę nie mamy wyboru.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.