Klasyczna Trylogia

P&O 304: Skąd Luke wiedział jak zbudować miecz świetlnych?Kolejna z zagadek klasycznej trylogii i „Powrotu Jedi” na tapecie.P: Skąd Luke wiedział jak zbudować miecz świetlny? Gdzie pobierał potrzebne nauki?O: Intuicja wynikająca z Mocy odegrała istotną rolę w budowaniu nowego miecza przez Luke’a Skywalkera. Zaś wszystkie techniczne informacje, które potrzebował, znalazł w miejscu, gdzie zbudował ten miecz, w chatce Obi-Wana Kenobiego na Tatooine.Tagi: Epizod VI: Powrót Jedi (435) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (393)

Komentarze (16)

W książce "Life and Legend of Obi-Wan Kenobi" Luke znajduje instrukcje w książce napisanej przez Kenobiego. Części również znalazł w jego domu, tak jak i piec do wykonania kryształu. Dlatego miecz Luke`a jest identyczny z mieczem Obi-Wana.

A w rzeczywistości, Mark do RotJ dostał rękojeść po Alecu z A New Hope.

"Moje życiowe hobby to motoryzacja - raz z Mietkiem rozebraliśmy malucha... i potem nie złożyli".

Dużo światła dziennego na proceder budowy mieczy świetlnych rzuca seria odcinków z padawanami w TCW.

@mkn Z tego co pamiętam to nie mógł złożyć i zabrał taki rozebrany. Nie zmienia to jednak faktu, że mógł to zrobić później lub znaleźć inny "miecz treningowy".

Z tego co pamiętam w Dziedzicu Jedi dostał miecz na Rodii, rozebrał sobie dla zabawy na części pierwsze i później nie potrafił złożyć z powrotem czy jakoś tak :)

W Dziedzicu Jedi jest wyraźnie przedstawione jak rozkłada miecz po Jedi, który zginął podczas rozkazu 66. Zresztą nawet bez tej informacji łatwo się domyśleć, że pomiędzy epizodami Luke nie próżnował i cały czas starał się doskonalić. Równie dobrze mógł znaleźć holocron, w którym były instrukcje.

Swoją drogą.. Ta scena gdzie buduje miecz jest kanoniczna? Bo rozwiązań jest więcej np. Mógł znaleźć po jakimś innym Jedi lub dostać od jakiegoś niedobitka z czystki

Duch Kenobiego się pojawił i mu pokazał. Tak trudno zrozumieć?

Pozostawały, ale i tak dalej działało :)

Hehe, też tak miałem - przestałem jak po rozłożeniu i złożeniu zostawały mi zupełnieniewiemskądsięwzięły ;) dodatkowe części ...

Przecież miał miecz Anakina przez kilka lat, pewnie go z ciekawości rozkręcil na czynniki pierwsze. Przynajmniej ja tak robię z każdą rzeczą która cmi wpadnie w łapki.

Powiedzmy ze odpowiedz mnie usatysfakcjonowała 😅

Intuicja to podstawa - nigdzie się bez niej nie ruszam :)

Luke wiedział, bo w SW wszystko jest logiczne, nie ma przypadku, a tym bardziej nie bierze się z niczego. A poza tym jak już napisano - "Wszystko da się wyjaśnić XD" (2)

Wszystko da się wyjaśnić xD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.