Kolekcjonerstwo

Replika studyjnego modelu niszczyciela w skali 1:1

Firma eFx Collectibles przygotowuje olbrzymi gadżet dla kolekcjonerów. Rozpoczęła przedsprzedaż repliki studyjnego modelu niszczyciela gwiezdnego z „Nowej nadziei”. Replika wykonana zostanie w skali 1:1, więc będzie dokładnie takiej samej wielkości jak model używany podczas kręcenia filmu. Oznacza to, że gadżet będzie miał ok. 120 cm długości i 33 cm szerokości. Każdy egzemplarz zostanie ręcznie wykonany na zamówienie. Czas jaki upłynie od złożenia zamówienia do jego otrzymania to 3-6 miesięcy. Koszt takiej repliki to 16 tys $ (sklep).Tagi: eFx Collectibles (22)

Komentarze (9)

SirStaniak ISD nie miał paru kilometrów, a jedynie 1,6 km.;)

TESB raczej :)

@HAL Ten na zdjęciu jest większy i chyba nie z ANH ;)

Tytuł trochę i mylny, za to jak pięknie wygląda w topicu ;)

Niestety, ale bardzo mylny tytuł i opis newsa. Repliki studyjne były wykonane w pewnych skalach, tym samym replika repliki nadal jest w tej samej skali jak replika czyli 1:iluśtam tysięcy. Trzymajmy się faktów ;)

Ciekawa sprawa, żeby coś takiego kupić, naprawdę trzeba być już fanatykiem z odpowiednimi zasobami. Za 16 tysięcy baksów można sobie w USA kupić fajne auto (np Chevroleta Camaro 5 letniego). Także to będzie bardzo specyficzna klientela. Na pewno nie modelarze, tacy zrobią sobie niszczyciel sami. O i jeszcze jedna sprawa, na stronie producenta pisze, że oświetlenie jest tylko w hangarze i silnikach, czyli dokładnie tak jak w filmie z 1977. Tam niszczyciele były pokazywane tylko "z dołu", ujęcia "z góry", gdzie było widać ładnie oświetlone pokłady, pokazały się (chyba) dopiero w TESB. Przypuszczam, że w pełni oświetlony model kosztował by ze 2 razy tyle (i to zakładając jakieś światełka LED-owe, bo gdyby trzymać się oldskulowych metod z 1979 czyli światłowodów to pewnie jeszcze więcej).

1:1
Na początku myślałem że będzie miał te pare kilometrów XDD

WOW ! - za model !, WOWOWOWOWOW !!! cena !

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.