Gry komputerowe

Kiedy premiera w Polsce ? - UPDATE

Z bliżej nieznanych przyczyn, polska premiera nowej gry: Star Wars: Galactic Battlegrounds z LucasArts, najprawdopodobniej odbędzie się dopiero na początku 2002 roku, a nie jak zapowiadałem w grudniu br.
UPDATE (22 listopada): Jak zostałem nieoficjalnie poinformowany, o licencję wydania gry Star Wars: Galactic Battlegrounds na rynku Polskim starają się dwie firmy.

Jak wszyscy dobrze wiecie, ostatnio wydana gra przez LucasArt - Battlegrounds, jest oparta na enginie, dobrze znanej wszystkim miłośnikom RTS-ów gry Age of Empire II - "Age of the Kings", której wydawcą była firma Microsoft, a na rynku polskim prawa do wydawania wszystkich gier z tej firmy posiada APN Promise. Do końca niewiadomo, i zapewne nie dowiemy się jaka została podpisana umowa o użyczeniu enginu gry "AoE 2" firmie LucasArts przez Microsoft? Ale jeżeli chodzi o tą sprawę, to powinna nas najmniej obchodzić, bo jeżeli tu u nas prawa do wszystkich gier z firmy Lucasa posiada LEM, a do Microsoftowych APN Promise, to można się spodziewać tylko jednego - gra może ujrzeć światło dzienne zapewne za późno. Ja siedzę spokojnie, ponieważ posiadam już tę grę, ale co mają powiedzieć ci co czekają na oficjalną polską premierę , która miała się odbyć najpóźniej w grudniu br.? I ciśnie się na usta pytanie - jak mamy zwalczać piractwo, kiedy robi się takie "szopki", a klientów jak Ewoki. Ja na miejscu "piratów" zalał bym specjalnie cały rynek w/w produktem. do tej pory byłem innego zdania, ale jeżeli robi się z ludzi wariatów, to co innego pozostaje, jak zakup "kopii zapasowej" :). Na dodatek cena gry miała wahać się w granicach 160 / 180 zł. - o zgrozo !!! Jeżeli firmy w Polsce nie zmienią polityki i podejścia do klienta, to niech nie liczą na szacunek i dobre słowo, oraz jak już łaskawie raczą wydać grę, na kokosowe zyski - to będzie już "staroć" i każdy będzie czekał na szykowany dodatek do gry podstawowej, a nie "latał" po sklepach i szukał. Okres w jakim się miała ukazać, był chyba najlepszy w całym roku, ale był, bo jeżeli nawet stanie się cud (ostatnio ponownie bardzo często używane słowo ?) i zobaczymy ją tuż przed świętami, to będzie to i tak już za późno. Jedynym wtedy ratunkiem była by wielka jak Galaktyka PROMOCJA !! A tak na marginesie ciekaw jestem która z firm wyda SW:GB, LEM czy APN Promise, a może razem?Tagi: Galactic Battlegrounds (43) LEM (70)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.