Różne

P&O 317: Czemu tak mało wiemy o Yodzie?Dziś bardziej ogólne pytanie ukazujące wpływ George’a Lucasa na stan uniwersum. Oczywiście jeszcze w czasach przed Disneyem.

P: Dlaczego tak mało wiemy o rasie Yody? Czy to jest jakaś dyrektywa George’a Lucasa?

O: Tak, George Lucas często daje Lucas Licensing wskazówki, by zachować pewne tajemnice, a przeszłość Yody jest jedną z nich, mimo, że wielu autorów prosiło o możliwość jej rozwinięcia. The New Essential Guide to Alien Spieces obchodzi to obostrzenie w sposób dość zabawny, używając terminu „rasa Yody”. Zwłaszcza, że znamy także innych przedstawicieli tej rasy, jak Yaddle w „Mrocznym widmie” czy Vandar Tokare w Knights of the Old Republic. Jeśli kiedyś historia rasy Yody zostanie poszerzona, pomysł zainicjuje osobiście George Lucas.

K: W nowym kanonie także dotychczas nie określono jak nazywa się rasa Yody. Samo pytanie o nią, nie jest już pierwsze w tym cyklu. Wiemy, że Yoda nie jest Whillem i nie pochodzi z planety Grentarik (lub Gentarik). Jedyną rzeczą, który nowy kanon naprawił względem starego, to fakt, że Dooku został ponownie padawanem Yody. To ustalił George Lucas w „Ataku klonów”, jednak zostało to zmienione przez Lucas Licensing, o czym także pisaliśmy w tym cyklu.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (538) Epizod II: Atak klonów (830) George Lucas (960) Knights of the Old Republic (188) Przewodnik (160) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (9)

Panie i Panowie, juz niedlugo nowa ksiazka z tzw. nowego kanonu... pt. "Yoda" xD

A Yaddle na dwie!

Yoda zasługuje co najmniej na trylogię

Zajebistość Yody polega miedzy innymi na tym, że nic o nim nie wiemy.

I bardzo dobrze. Najgorsza opcja to planeta Yody przedstawiona tak jak Gunganie w TPM.

Myślę, że to będzie jedna z tych rzeczy, których nigdy się nie dowiemy.

Czyli jaki był sens ukrywania jakiej jest rasy?

Szkoda, że tak mało wiemy o Yodzie. Mogłaby powstać chociaż jakaś książka o nim.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.