Przyszłe filmy

Benioff i Weiss nakręcą trzy filmy „Star Wars”

Nową serię filmów, którą stworzą David Benioff i D.B. Weiss Lucasfilm zapowiedział trochę ponad rok temu. Nadal nie znamy szczegółów kontraktu twórców „Gry o tron”, z wyjątkiem tego, że w ten projekt wierzy Bob Iger oraz że wraz z zakończeniem „Gry o tron” nadchodzi jego czas.Finałowy sezon „Gry o tron” pojawi się już w kwietniu, obecnie jest już skończony i trwa promocja. Przy tej okazji o swoich współpracownikach powiedział Casey Bloys, szef HBO. Bloys wierzy, że jak Benioff i Weiss skończą swoje „Gwiezdne Wojny” to wrócą do HBO. Zwłaszcza, że odpowiadają oni za produkcję serialu „Confederate”, a tu pojawiło się pewne opóźnienie. Casey mówi wprost, że wynika ono z tego, iż twórcy „Gry o tron” dostali ofertę zrobienia trzech filmów z serii „Gwiezdne Wojny”. Szef HBO rozumie, że to jest oferta, której się nie odrzuca, zwłaszcza jak się kocha tę serię i jest to realizacja pewnego marzenia. Poczeka.

To co jest istotne dla nas to fakt, że Bloys mówi o trzech filmach. Dotychczas Lucasfilm i Disney byli bardziej tajemniczy mówiąc o serii. Czyli mogłyby to być zarówno dwa filmy, pięć, jak i siedem. Z jednej strony nie należy się przywiązywać zbytnio do słów Bloysa, z drugiej nie można też ich bagatelizować. Może się pomylił, może myśli, że to trzy filmy, bo tak mu powiedzieli. Być może też Lucasfilm i Disney zostawiły sobie otwartą furtkę, czy wyjdzie z tego trylogia czy dłuższa seria, okaże się w trakcie, w zależności od tego jak nowe filmy zostaną przyjęte.

David Benioff i D.B. Weiss wyprodukują nowa serię, a także napiszą do niej scenariusz, bądź jego zarys. Nie znamy żadnych szczegółów jeśli chodzi o fabułę, czy nawet okres akcji. Wiemy za to, że te filmy nie będą one związane w żaden sposób z IX Epizodami, ani trylogią Riana Johnsona (której wielu wieści skasowanie, ale nie ma na to żadnych dowodów). W każdym razie o nowych filmach na pewno dowiemy się czegoś na Celebration.

Jako ciekawostkę można dodać, że „Gwiezdne Wojny” wpłynęły już na finał „Gry o tron”. Benioff i Weiss byli obecni na planie „Ostatniego Jedi” i dowiedzieli się jak Rian Johnson i Kathleen Kennedy walczą z przeciekami. Podobno część pomysłów wykorzystali u siebie.Tagi: Bob Iger (144) Celebration (408) D.B. Weiss (37) David Benioff (38) Disney (391) Epizod VIII: Ostatni Jedi (489) Gra o tron (50) HBO (34) Kathleen Kennedy (343) Lucasfilm (540) Rian Johnson (289)

Komentarze (72)

To więzienny tatuaż.

Ten pan po lewej, co go nigdy nie widziałem, to ma oczka kreską zrobione?

@Lubsok
No tyle się domyślam, tylko nie poznaje nicku, więc raczej inny miałeś. :P

Z tych dwóch panów na zdjęciu David Benioff jest też pisarzem. Czytałem dwie z jego książek o II wojnie światowej, niezła żenada to była, mało bitew za to dużo obleśnych tekstów o seksie i wypróżnianiu. Generalnie nie polecam. Problem z tym że oni mogą narobić takiego bigosu w Star Wars jak Rian Johnson. A to co robią z "Grą o Tron" to widzą ci, co czytali książki. Na przykład dodali nową postać blondwłosego alfonsa-geja którego nie ma w powieści Martina, chyba tylko po to żeby inny gej, Rycerz Kwiatów, miał się z kim bzykać po śmierci króla Renly`ego. Aż strach pomyśleć co zrobią z naszą ukochaną Odległą Galaktyką.

"Piszę, że Rian robi zrobił dobre SW i mają mnie za dziwaka."

Raczej za kogoś o słabym guście. Bo to co zrobił Rian nie jest ani dobre ani SW.

Gridlock, znam Cię z Transformery.pl xD

Johnson? Skasowany? Osz ty dzieciaczku i trollu!

A niech robią, mam tylko nadzieję że trylogia Johnsona zostanie skasowania, tylko mi do szczęścia brakuje :P.

Bastionie, jak ja Cie kocham i nienawidzę jednocześnie :D

@Ringwraith
xD
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22144#747130

bartoszcze - przestań już pajacować. Już się ośmieszyłeś, więcej twoich bredni nikt nie chce czytać, dzieciaku.

@bartoszcze
...myślałem, że to ja trolluje. :T Teraz jestem naprawdę confused. Ale zgadzam się, czekajmy na Episode IX, niech zmiecie nas z ziemi swoja zajefajnością. :D

Aż sam zajrzałem z ciekawości w moje stare komentarze, bo nie pamiętam co za głupoty kiedys pisałem... I wciąż nie wiem skąd Lubsok mnie zna. xD

Zgadzam się, nie zwracajmy uwagi. Liżmy się po pupkach, kochani asekuranci zawsze przybędą z odrobiną otuchy :)

@Gridlock
Istnieje grupka rozwrzeszczanych i tupiących że tylko oni wiedzą jak powinny wyglądać SW, oraz grupka totalnych trolli, nie zwracaj uwagi :)

Keep calm & wait for Episode IX.

@Gridlock
Jak chcesz mogę ci przypomnieć o czym pisałeś, a na co tak gorliwie unikałeś odpowiedzi, i nie było to wcale skromne "Rian zrobił dobre SW" jak usiłujesz insynuować.
Twoje posty są publiczne. Nie masz powodu by się ich wstydzić. Chyba że masz...

Piszę, że Rian robi zrobił dobre SW i mają mnie za dziwaka.

...@disclaimer robi sobie screeny tego co piszę, by robić z nimi cholera wie co w samotności i chyba nawet nie chcę myśleć gdzie to dalej idzie.

Screeny są dla mnie, misiu.

@disclaimer
Pochwal się potem ile like`ów na kwejku dostałeś za screeny. :D

Piękne. Duecik moherków rozmawiających sami ze sobą. Muszę zacząć robić screeny. A teraz lećcie do twittera Hamilla i spróbujcie go przekonać swoją retoryką ;p

Lubsok, no i masz prawie rację. Hajp hajpem, można go mieć niezależnie od sytuacji. Jakbym bronił zawzięcie epizodu IX to byłoby to niepoważne :D Bo równie dobrze może być ostry szajs. Ale zarówno bronienie jak i hejtowanie czegoś czego nie ma jest niepoważne :D

@Gridlock
Jakieś dzieciaki uważają sequelowego Luka za niezgodnego z OT? Cóż... :-)))

Naprawdę ciężko o jakąkolwiek dyskusję z osobami, które wykazują jakąś alergię na logiczne rozumowanie :D

@Lubsok
No offence, ale nie nadążam na co jest aktualnie hajp w MCU ;)

>"Luke jest w 100% zgodny z OT"

I mean, Luke jest zgodny z OT, po co mi więcej znaków na twitterze?

Bartoszcze, chciałeś chyba napisać do Endgame. xD Bo Kapitan Marvel to będzie zwykły zapychacz.

@Gridlock
Wszyscy czekamy na twój komentarz o tym co łączy Rianka ze Spielbergiem i gdzie to całe "nowe" oraz dlaczego jest takie wspaniałe. No, ale twitter pozwala tylko na 280 znaków, dlatego piszemy "Rian czuje moc" bądź, podążając śladem gwiezdnego pasterza, przekazujemy w eter znamienne wersety ewangelii "Luke jest w 100% zgodny z OT" i olewamy sprawę.

@AJ
+100 jeśli chodzi o Keri! :)

Odkąd poszło info, że Keri będzie w ep9, mój hajp nieustannie rośnie :)))

@Lubsok
Tej, my Ci się do hajpu na Kapitan Marvel nie dowalamy! ;)

Zgadzam się z @bartoszcze, AOTC i ROTS jako najbardziej zmarnowany potencjał z całej sagi. Niestety.

To działa też w drugą stronę. Jest za mało info o IX, żeby wasz hype można było odbierać poważnie.

Fani muszą wyciągnąć kij z tyłka i tyle :) Jeszcze przyjdzie czas na ciśnięcie po IX. Przykro mi, na razie jest za mało informacji o tym filmie, żeby Wasze żale można było odbierać poważnie.

>Jar Jar Abrams zrobił zrzynkę z a new hope, nie mogli coś nowego wymyślić?!
>Rian Spielberg wymyślił coś nowego, nie mógł nam dać starego Star Wars?!

Fani muszą w końcu zerwać z przeszłością, by kreatywne osoby typu Rian mogły rozwinąć skrzydła.

@Lubsok
Zmarnowana szansa to AOTC i zwłaszcza ROTS, niestety.

Mesmerized, najbardziej zmarnowana szansa w historii kina to TFA.

@Rzodkiewka
Do Celebration coraz bliżej ;)

Bardzo cicho o tych nowych filmach. Dajcie więcej informacji, no :)

Od dawna wiadomo że brandzlowanie się Wielką Trójką w marketingu i przepisanymi skryptami OT służyło za skok na kasę. Nie bez powodu TFA to jedna wielka zrzyna.

Zostawcie bartoszcze w spokoju. Zapomniał znów wziąć tabletki, więc bredzi.

@Mossar
Bo marvelowe dzieciaki nie mają się czego czepiać, to teraz "TYLKO LANDO!!1!" xD

Przecież nikt normalnie myślący, a zwłaszcza fan SW, nie oczekuje żeby 80-letni Williams miał Dużą Rolę w sytuacji, kiedy zawsze był drugoplanowym :)

Marudzili, marudzą i będą marudzić bo taka ich nieszczęsna rola, my będziemy się dobrze bawić na kolejnym świetnym filmie SW.

>robią dużą rolę Hana Solo w TFA - HURR DURR ZA DUŻO STARYCH NIECH ROZWIJAJĄ NOWYCH BOHATEROW
>chcą dać więcej czasu na rozwój nowych bohaterów - HURR DURR PRZECIEŻ TEN FILM BĘDZIE NUDNY NIECH ROBIĄ TYLKO WIELKĄ TRÓJKĘ

Z tego co patrzę na co niektórych, to czego by nie ogłoszono i tak znajdzie się powód, dla którego taka a nie inna decyzja niszczy SW. Smutne.

@hackeradyn dlatego jeśli porównywać Riana Johnsona do innego reżysera, to do Uwe Bolla albo Neila Breena.

Co Wam przeszkadza że Lando ma mieć małą rolę? Przez następne 20 lat mamy oglądać przygody starych bohaterów? Przecież to byłby dopiero badziew. Mogą się Wam sequele nie podobać, ale totalnie mnie roz*upia jak widzę Wasze sposoby na to jak to powinno wyglądać. "Powinno się skupiać na Wielkiej Trójce!", "Trzeba było zekranizować Legendy", "Luke powinien być badassem". Jakim badassem? Przeczytajcie sobie legendarną Trylogie Thrawna i zobaczcie jakie tam miał problemy z głową. A Kenobi to był to był w OT takim ultra badassem w jego wieku, normalnie co dziennie sobie ćwiczył salta i rzucanie mieczem w Niszczyciele.

Nie wiem co tam wymyślą z Lando czy Luke`iem, wszystkie te plotki, teorie, leaki, skonfrontują się gdy film będzie już miał premierę. Nie chcę też polemizować, czy to dobrze - czy źle, że uwalili kultowe postacie sagi. Ja tylko zwrócę uwagę i przypomnę, że Disney od początku dawał do zrozumienia, że będzie stawiał na nowych bohaterów, że "stara gwardia" musi ustąpić młodym, którzy mają dotrzeć do nowego widza.
Także tego, nic na to nie poradzimy ...

#savechewie

"Rian Johnson staje się Stevenem Spielbergiem naszych czasów"

O matko! Z tego co widzę, co poniektórzy odpływają już na poziomie moherów od Rydzyka. Smutne.

Tylko dlaczego Panie obrażasz Spielberga? Co on Ci zrobił?

A bartoszcze nadal żyje w swoim matriksie...

Ostatnio pojawiło się kilka ciekawych analiz TLJ bezlitośnie punktujących film, nie tylko od strony fabularnej (a ta woła o pomstę o nieba)... To chyba najbardziej zmarnowana szansa w historii kinia.

@Lubsok - dokładnie, chciałbym żeby był klapą. Jak ostatnio dowiedziałem się że Lando ma mieć rolę porównywalną z Kanatą w TLJ to jeszcze bardziej życzę im klapy. Lando i Luke (żywy albo duch) powinni być najważniejsi, bo są kultowymi i legendarnymi postaciami. Skupianie się na tych młodych beznadziejach (Rey, Finn, Poe) to największy grzech Johnsona i Abramsa. Może jak fani będą rozczarowani to nie będzie Epizodów 10, 11 i 12, bez Hana, Luke`a i Lei nie byłoby sensu.

Jakie ambitne plany 10 trylogii, 20 seriali. A tu bum! IX będzie klapa i wszystko do śmietnika. xD

XD znowu bartoszcze, znowu bajanie o dzieciaczkach. Tak to jest jak tweety Rianka wchodzą za mocno w jego apologetów

@Gridlock
Co poradzisz, obudziły się dzieciaki, które same najlepiej by napisały wszystkie Epizody xD

Natomiast Moc powinna być i Rian świetnie się w niej czuje. Mam nadzieję, że dalej będzie rozwijać koncept Mocy, nawet bez Jedi i Sithów :)

Też bym KotOR-y z ogromną chęcią obejrzał, bardziej jednak wolałbym tu serial - tak żeby nie pominięto żadnego wątku z obu części. Ale szybciej doczekamy się Mass Effecta - choć to z innej bajki. W ogóle super by było gdyby w tych zapowiadanych filmach sięgnęli po historie ze Starej Republiki. Dla mnie to by była miazga. Choć wiem, że to raczej za niewiadomoile lat, jednak wydaje mi się, że sięgną po te historie. Prędzej czy później.

Chciałoby się ekranizację KOTORów, gotowy przepis na sukces - kapitalna historia, ikoniczne postacie: Revan, Malak, Traya, Sion, Nihilus, Bastila. Oglądałbym z wypiekami, mimo że zakończenie znam. Niestety, pewnie znowu nawymyślają dziwactwa i potem szok, że albo ludzie nie chcą oglądać albo film wywołuje III wojnę światową. Muszą w końcu zrozumieć, że widzowie chcą sithów, jedi, mocy - wszystko inne mają w innych sci-fi.

Lucasfilm robi ostatnio same dobre filmy, dlatego czekam. Mam nadzieję że najpóźniejszy termin startu którejś z nowych trylogii to 2021.

Trylogia dobiegnie końca i tuzin innych twórców się weźmie ze resztę :-)

>Skoro on jedyny rozumie SW, to znaczy że poza nim żadne SW nie istniało i istnieć nie będzie.

Zgodziłbym się, gdyby nie to że istnieć będzie, jak już stworzy tę swoją Trylogię.

Mam nadzieje że kręcą trzy na raz - ile można czekać!

Spokojnie, RJ jeszcze wróci i dokończy dzieła zniszczenia.
Trylogia Riana <3

@Gridlock
To bardziej odpowiada temu, czym ty chciałbyś by było Star Wars, a z Riana czyni twojego osobistego Chrystusa. Skoro on jedyny rozumie SW, to znaczy że poza nim żadne SW nie istniało i istnieć nie będzie. W świetle tego jak bardzo Johnson zbliżył się do M Night Shyamalana na poziomie łechtania własnego dupska i podobnież do niego, opierania formuł swoich filmów na pretensjonalnych twistach, jego trylogii wróży porażka, bez względu tego co mu życzymy.

Niegdyś obwołali tak M. Night Shyamalan, a teraz Rian Johnson staje się Stevenem Spielbergiem naszych czasów.

Woooooooooooooooooon z tym Rianem Jonsonem won raz na zawsze wonnnnnnnnnnnnnnnnnn

Nie trolling, tylko wiara w dobre kino i ludzi, którzy chcą wynieść skostniały franchise na nowy poziom, dzielnie zrywając ze starymi tradycjami i wychodząc na przeciw hejterom tkwiącym w przeszłości.

Widzę że trolling nieśmiertelny @AJ73, @Gridlock.

@Gridlock: ale Moc się najlepiej sprzedaje i jest jednym z elementów, który wyróżnia SW ;)

Co do twórców GoT: nie mogę się doczekać ich dzieła, a HBO trochę na nich poczeka, bo te trzy filmy na pewno trochę im zajmą, a mam nadzieję, że będą na tyle udane, iż pójdą za ciosem z kolejnymi częściami ;)

Wlecze się to wszystko strasznie :(

Poza tym, fajnie by było jakby w ogóle odeszli od tematu mocy i skupili się na wojnie, jak Rogue One. Nie wszystko musi być o mocy.

Rian Johnson już był, Rian Johnson oszukał, Rian Johnson musi odejść !

@AJ73 A może zwyczajnie nad nią pracują?

Oby jak najwincyj mackowatych potworków
https://disneystarwarsisdumb.wordpress.com/2019/01/26/kathleen-kennedys-tentacled-kink/

Mam nadzieję, że zatrudnia Riana jako creative consultant. Szkoda by było, jakby przepadła jedyna osoba która ROZUMIE Star Wars.

Cicho-sza w temacie nowej trylogii Riana ... mam złe przeczucia co do tego :(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przyszłe filmy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.