Twórczość fanów

Star Wars: Always

polygon.com

Gwiezdne Wojny na ekranie to już dziesięć filmów. A jak wyglądałby zwiastun jednego, jedynego, bezcennego niczym pierścień Golluma? Ano tak jak zaprezentowali to nam wczoraj Topher Grace i Jeff Yorkes.Jeden film zamiast dziesięciu. I jego zwiastun. Ciekawe doświadczenie. Ale kim są obydwaj Panowie?
Topher Grace to amerykański aktor, znany chyba najbardziej z roli Erica Formana w serialu 'Różowe lata siedemdziesiąte'. Występował również w takich filmach jak 'Traffic', 'Spider-Man 3', 'Predators', czy ostatnio oscarowym 'Czarne bractwo. BlacKkKlansman'. Prywatnie wielki fan Star Wars.
Jeff Yorkes to amerykański montażysta, mający swój udział w tzw. shortach oraz biograficznym dokumencie o Drew Struzanie, a z punktu widzenia Bastionu - montażysta 'The Return of Return of the Jedi: 30 Years and Counting' , hołdu dla 'Powrotu Jedi' w reżyserii Kyle'a Newmana, twórcy 'Fanboys'.

Ciekawsze jest jednak to, że 'Always' to nie pierwsze podejście Grace'a do montażu Gwiezdnych Wojen. Miejską-internetową legendą obrósł jego projekt, który mnie osobiście przypomina trochę jednego z bohaterów 'Ostatniego dona' Mario Puzo, dotyczący edycji Epizodów I-III w jeden, 85-minutowy film. Niektórzy go widzieli, cała reszta nie, z oczywistych powodów praw autorskich. Ale plik podobno nadal gdzieś tam jest, w odległej galaktyce szuflad aktora.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (563) Epizod II: Atak klonów (846) Epizod III: Zemsta Sithów (890) Epizod IV: Nowa nadzieja (633) Epizod V: Imperium kontratakuje (491) Epizod VI: Powrót Jedi (463) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (850) Epizod VIII: Ostatni Jedi (497) Han Solo (spin-off) (362) Łotr 1 (spin-off) (470)

Komentarze (14)

Muppet Show Star Wars Episode :)

@HAL Co to jest xDDDDD

@adam1210leg O ile z tym, że spin-offów mogłoby tam nie być mogę się zgodzić, o tyle nie wyobrażam sobie tego montażu bez prequeli. Sam montaż dość średni, sporo scen jest połączonych lekko od czapy. Rozwalił mnie moment kiedy Han opowiada o mocy w kontekście dobra i zła, a w tle jest scena, kiedy Anakin używa mocy do uniesienia gruszki :P.

Bez epizodu IX ten wideo kolaż wydaje się niepełny, w miarę dobry montaż i tylko tyle.

Tak jak koledzy piszą, Ewoki, HS i TCW to też filmy. Kiedyś format telewizyjny był standardem, więc proszę nie odmawiać Lucasowi tych dzieł! Filmów SW jest 14 i proszę się z tym pogodzić.

Zgadza się: OT, OT SE, PT, TFA, R1, TLJ, SOLO i TCW. (14)

Dla mnie filmów jest, na dzień dzisiejszy czternaście. Mogę nie lubić epizodu 8 czy Holiday Special, ale jakby nie liczyć filmów jest 14.

Episode IX: Always, kupuję to :)

Świetna robota.

Streszczenie, nie zwiastun. Za długi, niespójny muzycznie, bez suspensu.

ZA-JE-8i$+E !!! :)

Spin offy to właściwie jak książki więc moim zdaniem raczej ich być nie powinno. No ale są, podobnie jak prequele, na szczęście tylko jako kontekst. A zwiastuny widziałem lepsze.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.