TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Autorzy odmawiają pisania w świecie Star Wars

2019-03-01 19:12:55

O Galaxy's Edge - nowej atrakcji w parkach rozrywki Disneya - wiemy coraz więcej, pomalutku docierają do nas także informacje o powiązanych z nią książkach. Część z nich prezentowaliśmy niedawno, teraz doszło jeszcze uzasadnienie, dlaczego w ogóle te książki powstają.

Wątpliwości fanów rozwiał redaktor Del Reya na forum strony TheForceNet. W skrócie: większość z nas (w tym on chociażby) nie będzie nigdy miało możliwości wybrać się do parku rozrywki, a przecież Batuu to niesamowite miejsce i szkoda by było, byśmy stracili możliwość odwiedzenia tej planety. Poza tym, podobny zabieg zastosowano przy „Canto Bight”. Tam też wszystko kręciło się wokół unikalnej lokacji, tyle że filmowej.Z innych postów tego redaktora możemy dowiedzieć się także smutnych rzeczy. Autorzy często odmawiają pisania powieści Star Wars lub też nie chcą wracać, aby napisać kolejny tytuł. Wynika to ze „sposobu w jaki fani okazują swój entuzjazm”. Widać z fandomem Lucasfilm ma problem nie tylko przy filmach i serialach.Za to na pewno dalej pisać chce Claudia Gray. Pojawiła się ostatnio w jednym z fanowskich podcastów, gdzie po raz kolejny wyraziła chęć stworzenie sequela „Utraconych Gwiazd”. Tyle że nie może, bo Story Group zablokowało możliwość rozwijania okresu między bitwą o Jakku a założeniem Ruchu Oporu. Autorka ma nadzieję, że sytuacja zmieni się po premierze Epizodu IX.Z drobniejszych informacji: Cavan Scott otrzymał już wydrukowane kopie swojej trzeciej kanonicznej paragrafówki. Yoda jest w niebezpieczeństwie, a Obi-Wan i Anakin ruszają z pomocą. Premiera za kilkanaście dni. Zresztą, zarówno on jak i Claudia razem pojawią się na panelu książkowym na Celebration. Może ogłoszą wtedy coś nowego? Szanse są, acz w ich przypadku raczej nieduże. Ich tegoroczny grafik (jeżeli chodzi o Gwiezdne wojny) jest raczej zapełniony.

W wydawnictwie IDW (komiksowym) mają ostatnio spore opóźnienia, więc wciąż czekamy na zeszyt podsumowujący cały projekt wydawniczy „Flight of the Falcon” Znajdą się w nim tradycyjnie nawiązania do innych źródeł. Takim zdjęciem podzielił się jakiś czas temu scenarzysta Michael Morecci. Czyżby wracało coś z książkowych Legend? Być może uda się także rozwiązać zgrzyt fabularny z książkami „Lando's Luck” i „Pirate's Price”?TAGI: Cavan Scott (105) Claudia Gray (77) Del Rey (510) Flight of the Falcon (4) IDW Publishing (49) Star Wars: Galaxy’s Edge (Star Wars Land) (85)

KOMENTARZE (16)

 • Nestor2019-03-02 12:59:55

  SW są obecnie na takim hamulcu, że hej! Kiedyś to wszystko żyło, przyszedł Disney i patrzy już tylko przez pryzmat $$$. Jednak z Lucasem SW miały serce, teraz mają ładne opakowanie. I nie żeby mnie te nowe SW nie emocjonowały, co to to nie, bo filmy kocham i szanuję. Natomist podejście do fana to już typowe podejście do konsumenta.

 • HAL 90002019-03-02 12:10:11

  Niech zrobią kilkuletnią przerwę, to wówczas fani kupią wszystko... albo zapomną :D

 • Finster Vater2019-03-02 11:25:28

  @Adam, GE to calkiem osobny park, nie część istniejących parków (choć część machiny zwaney Disney World) - aktualnie 4 w Orlando, ten będzie piąty. I atrakcji serio będzie wporo więcej niż dwie. A ceny będą normalne* a nie super-drogie - jest jednak spora konkurencja, która nie śpi.

  *Przy czym normnym dla niektórych też jest wywalenie 300+ za możliwość godzinnego postrzelania sobie na strzelnicy z ciężkiej broni maszynowej na przykład.

 • Adam Skywalker2019-03-02 09:40:45

  O Kevinie Hearne też cichooo ;) A niestety GALAXY`S Edge to tylko skrawek Disnejlandu i chyba nie ma sensu jechać tylko dla niego. Dwie atrakcje, trochę easter eggów i perdyliard super-drogich sklepików (chociaż fajnie, że in-universe)

 • ShaakTi11382019-03-02 09:27:23

  Toż u nas wypłata jest na podstawie klików :P. I jak to się dzieje, że z moich newsów najpopularniejsze to te oznaczone numerami (Plotki #465)?

  Też mi się wydaje, że jeśli chodzi o hejt, to tylko pan Wendigo jakiegokolwiek doświadczył. Poza tym widziałam mnóstwo pozytywnych reakcji na książki SW, zwłaszcza Claudii Gray.

  "(...) większość z nas (w tym on chociażby) nie będzie nigdy miało możliwości wybrać się do parku rozrywki (...)".

  Te słowa mnie przekonały - zaczynam odkładać kasę na GE. Chce tam pojechać.

 • Adam Skywalker2019-03-01 22:38:05

  Finister - pierwszy dzień na Bastionie? ;) Kliki przecież i tak mamy. :) :) :)

 • Finster Vater2019-03-01 22:07:23

  Tytuł jest z lekka klikbaitowy. Caludia chce pisać, (i chyba masa ludzi czeka na ciąg dalszy) ale jej nie pozwalają. A ziechęcony krytyką jest chyba jeden pan, i domyslcie się, który ;).

  A Princess coś kiedyś wrzuciła na Bastion, i było to całkiem fajne nawet.

 • Ringwraith2019-03-01 21:42:14

  Nikt nie twierdzi, że Gwiezdne Wojny to szczyt literatury. Tak, zgodzę się, broni ich to, że są o Gwiezdnych Wojnach, bo co najmniej w sposób dobry każda z nich wpasowuje się w świat Gwiezdnych Wojen, ale SW to wciąż banalna historia o walce dobra ze złem, nieważne jak bardzo kochamy ten świat, to prosta historia. Często historie są ponadprzeciętne, mimo to żadna z tych książek nie operuje jakimś wyszukanych językiem. Nie ma nawet o czym mówić. :)

 • mkn2019-03-01 21:35:55

  Twórczość księżniczki już raz wypłynęła na Bastionie i pewnym sensie było to objawienie XD

  Kiedy tylko stare EU przestało istnieć, to wszystko straciło sens! Autorzy tylko ściemniają i robią dobrą minę do złej gry!

 • Keran2019-03-01 21:27:42

  Ringwraith--> klasycznie, muszę być piekarzem, żeby powiedzieć, że chleb mi nie smakuje i jest spalony? (czy jak to było). Większość powieści SW (tak legend też) to średniaki, broni je tylko to, że są o gwiezdnych wojnach w odległej galaktyce...

 • Vergesso2019-03-01 21:16:13

  Przecież to zwykła ściema :D Jakoś za starego EU też była krytyka autorów i jakoś nie czuli się przesadnie dotknięci.

  Powód dla którego autorzy nie chcą pisać jest prosty: kiedy istniało stare EU, to pisanie miało sens. Natomiast teraz w dupowatym nowym kanonie jakakolwiek pisanina pozafilmowa sensu nie ma. I widać autorzy o tym wiedzą, tylko nie wolno im tego powiedzieć na głos.
  Ot i cała tajemnica :)

 • Ringwraith2019-03-01 21:12:02

  No, to raz, raz. Pisz coś i wrzucaj na Bastion. Fajnie jakbyś mogła potwierdzić swoje słowa, bo bez potwierdzenia to tylko gadanie.
  Może faktycznie jesteś objawieniem światowej literatury...

 • Princess Fantaghiro2019-03-01 20:47:37

  Pff. Pewka.

 • Ringwraith2019-03-01 20:31:27

  Jak mniemam, ty napisałabyś coś lepszego? ;)

 • Princess Fantaghiro2019-03-01 20:26:54

  No i dobrze. Najpierw niech się nauczą pisać, a potem się brać za SW👑.

 • Ringwraith2019-03-01 19:49:14

  Przyznam wam się do czegoś, otóż zawsze część mnie bagatelizowała tę złą część starwarsowego fandomu. Nie przypuszczałem, że problem jest tak poważny, że dorośli ludzie- autorzy książek- rezygnują z tworzenia nowych historii w uniwersum, a przecież w normalnych warunkach machnęliby jedynie ręką i robiliby swoje. Widocznie się nie da, bo mimo tak rozległego i bogatego świata Star Wars i tylu możliwości na opowiedzenie kolejnych historii autorzy wciąż rezygnują z takiej okazji.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..