Gry komputerowe

Star Wars Jedi: Fallen Order zobaczymy już w kwietniu.O Star Wars Jedi: Fallen Order wciąż nie wiemy zbyt wiele. W zasadzie do tej pory usłyszeliśmy tylko, że gra jest "fascynująca" i że powstanie na czas -to znaczy, że zostanie wydana zimą 2019 roku, około miesiąca przed premierą IX epizodu. Wygląda jednak na to, że już niedługo zasłona tajemnicy nieco opadnie.

Według oficjalnych zapowiedzi twórców, zwiastuna, a być może nawet pierwszych fragmentów rozgrywki możemy spodziewać się na nadchodzącym Celebration. Jest to logiczne posunięcie, biorąc pod uwagę, że Ellectronic Arts ponownie nie zamierza pojawić się na E3, a jak do tej pory nie potwierdzono kolejnej edycji EA Play. Gdyby jednak impreza miała się odbyć, to z dużym prawdopodobieństwem dopiero tam zobaczymy gameplay, a w Chicago może zostać pokazany tylko teaser.

Wartą uwagi informacją jest fakt, że przy grze pracował sam Chris Avellone, jeśli nawet jego nazwisko niewiele wam mówi, to już tytuły gier, w których maczał palce, na pewno znacie, a były to między innymi: Icewind Dale, drugie Neverwinter Nights, Fallout 2,Planescape: Torment i oczywiście Knights of the Old Republic II. Ostatnio współpracą z uznanym twórcą chwalił się Techland przy okazji prac nad Dying Light 2. Nic więc dziwnego, że jego obecność na pokładzie budzi z letargu nawet najbardziej zdeklarowanych antyfanów Electronic Arts.
A wszystko zaczęło się od pojedynczego Tweeta:Wygląda więc na to, że o scenariusz nowej gry możemy być w miarę spokojni.Tagi: EA Polska (35) Electronic Arts (119)

Komentarze (30)

Ten cały Maul to miał potencjał na DLC do TFU, a nie na całą grę. Chociaż z dzisiejszego punktu widzenia...

A że firmy na E. na coś nie stać? Wydadzą kolejne coś z numerkiem 2019 z opcją malowania paznokci u nóg i popłynie rzeka $$$. ~;)

@RodzyN jr.
Nie no, rozbawiłeś mnie tym - a co było przyczyną, nieważne.
Otóż jest ważne i zasadniczo się różni. Powiem Ci, że choćby to był i KotOR3, a nie SW1313, to Disney i tak by skasował ten projekt, bo mieli po prostu dość, i dla nowego licencjo-biorcy - ktokolwiek by nim został, chcieli przygotować czyste pole bez żadnych obciążeń, w formie niedokończonych projektów.
Tak, bo 1313, wcale nie było gotową grą, i choć prace nad nią trwały w pełni, to nie na tyle, by uważać, że to gotowa gra już była. Jeśli zaś chodzi o growego "Dartha Maula" - także bardzo ciekawie zapowiadający się projekt, to tam stopień prac nad grą był o wiele mniejszy, ale tytuł także został skasowany. Z tych samych przyczyn - Disney po zakupie marki czyścił wszystko, bo w planach miał przekazanie licencji na gry zewnętrznemu wydawcy.

Teraz jednak mamy sytuację zupełnie inną, zasadniczo odmienną, nie mówiąc już nawet o tym, że elektroników po prostu nie stać na skasowanie tego tytułu. Zwyczajnie nie mogą sobie na to pozwolić. Z wielu powodów.
Inaczej mówiąc, czas na skasowanie "J:FO" minął gdzieś w okolicach końcówki zeszłego roku, kiedy EA opracowywało nową "map road" dla przyszłych gier SW. Między innymi - także dla zawieszonego projektu, od nieistniejącego już Visceral Games, a także gry, nad którą pracowała do niedawna Jade Raymond ze swoim EA Motive.
Także tego, to są zasadnicze różnice, i jestem też spokojny o to, że Respawn zgodnie z planem wypuści "Fallen Order", choć trochę wcześniej niż pierwotnie zakładano - bo już w końcówce jesiennej. A wcześniej oczywiście ruszą z grą na Celebration.

AJ73 - Nie zmienia to faktu, że taka gra była. A co było przyczyną to jest nie ważne. Pytałeś o taki przypadek to dostałeś i to ze SW. A może za miesiąc zdarzy się coś nieoczekiwanego i też skasują grę.

Nie. SW1313 było robione przez LucasArts i miało ogromną szansę na ukazanie się, ale padło ofiarą przejęcia "Star Wars" jako marki, przez Disneya. A więc były to czasy jeszcze przed "panowaniem" EA. Disney nie chciał robić gier, i wielokrotnie o tym była mowa, nawet ostatnio i przy okazji konferencji dla inwestorów, Bob Iger o tym wspominał. Próbowali wielokrotnie, kupowali całe studia, ale nie wychodziło. Stąd też mamy niejako sojusz Disneya i EA, po prostu chcieli przekazać to komuś, kto wie jak to się robi - niestety, dla nas, jako graczy, wybrano najgorsze rozwiązanie.
Przy okazji podpowiem, że oprócz SW1313, prace trwały nad jeszcze jednym tytułem, gry z samym Darth Maul w roli głównej. Niestety, także skasowanej, choć krótki jej gameplay gdzieś jeszcze tam hula w archeo YouTube.

1313 to wybryk Lucasa

AJ73- Star Wars 1313

@Zablokowany
W jaki sposób gra ma być (teoretycznie) skasowana, skoro za miesiąc ma być na Celebration ?. I to w wersji "gameplayowej" ... albo inaczej, słyszałeś o takim przypadku ?.

Dopuściłem się uchybień w komentarzu, jak ktoś może niech poprawi lub nie zwraca uwagi :)

Wciąż się zastanawiam, o co z Battlefrontem 2 bo świetnie mi się w niego grało i czasami wracam. Co jest dziwniejsze, że jak z kimś rozmawiam a nie wymieniam się opinią gdzieś w komentarzach to nikt jeszcze nie narzekał na tę grę. A i pytanie do kolegów piszących o dzisiejszych realiach. Czy gra z stycznia tego roku zalicza się do wspomnianych przez was realiach? Bo jeżeli tak to przejdźcie samą tylko główną fabułę w KH3 w 3 lub 4 godziny. Pozdrawiam ;)

Ciekawe czy i tego nie skasują. W sumie dobrze byłoby gdyby jakaś dobra gra powstała i dodała coś ciekawego do
Di$n€¥owskiego EU bo niestety nie narzeka ono na nadmiar ciekawych pozycji.

Bo Battlefront II podchodzę ostrożnie do EA.

Po prostu zachwycasz się każdym napotkanym felucjańskim grzybkiem :D

A! Łapię! Wciskasz pause i jesteś jak Neti. Pełna immersja, czy jakoś tak. ~;)

Słuszna koncepcja :) ... ja będę bardzo zadowolony, jeśli czaso-growego dobra będzie mniej-więcej tyle, ile w TFU. Reszta niech będzie i w dodatkowych kontentach, a co tam.
Poza tym, gdzieś były robione statystyki z ostatnich hitowych gier, z których wynikało, że gracze nie kończą zbyt długaśnych tytułów, więc ? ... liczę na odpowiednie wyważenie - nie za długo, ale też na tyle dobrze, by wyszło w sam raz :)

Będę grał powoli to starczy na dłużej :)

Ech, RodzyN jr. mnie wyprzedził. A już chciałem zacząć przyjmować zakłady jak mało będzie godzin singla...

Znając dzisiejsze realia dostaniemy Singla na 3-4h.

Jedi : Fallen Order - 10/10.
Chris, Vince, Respawn - wierzę w Was ! :))) To MUSI się udać.

Ziomuś ma niezły dorobek, wszystko to hitowe gry.

Trzymam kciuki, bo zagrałbym w coś nowego :)

Przecież od dawna wiadomo, że nie mobile. Mają kłamać?

A tu bah, nagle ogłaszają, że to mobile. :D

DoN`T YoU HaVe pHOnEs?!

Większej jatki jaka była przy Diablo już nie będzie.

Super nowina!

Fallen Order jest ostatnią nadzieją gier SW, jak EA to spartoli to będzie większa jatka niż była przy Diablo na komórki. No ale ten news jest optymistyczny, miejmy nadzieję że gra okaże się sukcesem.

@RodzyN jr
😀😀😀 👍☺

Chris Avellone to Legenda. Jeden z najlepszych "story writer`ów" w całej historii gier komputerowych. Graczom wychowanym na "Icewind Dale", czy "Neverwinter Nights" nie trzeba przypominać. Tym zaś co ogrywali "KotOR-y" - fabuła drugiej części to w dużym stopniu jego robota 👍👏👏👏.
Połączenie tego nazwiska ze studiem Respawn, może dać mieszankę iście wybuchową. Ostatnie newsy ze strony EA, że gra "rozwali nam mózgi" 😜, mogą mieć w sobie sporo z prawdy. Tym bardziej, że elektronicy ograli już istniejącą część z gry, i podobno to najbardziej dająca wrażenie "bycia Jedi" gra w historii gier SW. Jak będzie, to okaże się już niebawem, na Celebration. Tam zostanie zaprezentowany gameplay z gry, a zapewne dowiemy się czegoś więcej i o samej grze. Inaczej mówiąc, Respawn startuje z marketingiem już na wiosnę. Nie mogę się doczekać 👍☺

AJ73 za 3,2,1... 😁

Avellone w tym kontekście to przede wszystkim KotOR 2, czyli fabuła, która moim zdaniem dała radę na polu, na którym poległ The Last Jedi.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.