Różne

Wszyscy obcy oryginalnej trylogii

Kolejny odcinek „Star Wars by the Numbers” skupia się na policzeniu wystąpień wszystkich ras obcych w oryginalnej trylogii Star Wars. Kojarzyliście wszystkie rasy, które pojawiły się na ekranie?Tagi: Star Wars by the Numbers (15)

Komentarze (24)

W trakcie zdjęć nie ucierpiał żaden Norweski tauntaun.

@Bartoszcze - nie na się, już poszło w świat jak HS.

Nie wiem czy gdziekolwiek w EU jest wyjaśnione, czy Tuskeni to osobna rasa, czy przebrani ludzie. W końcu Jedi A`Sharad Hett kiedyś żył w społeczności Tuskenów.

@HAL
"Biedne to TESB"

Skasować tę mizerię, Dżordż zniszczył Starłorsy zbrodzień jeden!!!!

Kiedyś myślałem, że ta ruda tancerka u Jabby to zakamuflowana Mara Jade :D

@SW-Yogurt

"Oprócz gizek. I porgów."


Oprócz gizek, porgów, scurrierów, womp ratów, mynocków, dianogi, gundarków, sarlacca i mnichów B`omarr...

Oprócz gizek. I porgów.

@HAL 9000

Lecz z tą różnicą że TESB było pierwsze. :D
@Darth Ponda

Oczywiście ale nie umniejsza to krzywdy jaką jemu wyrządzono. Moc jest w każdym żywym stworzeniu. I każdemu żywemu stworzeniu należy się szacunek.

@Radio77
Zillo kwalifikuje się jako gatunek półinteligentny, co nawet potwierdza Wookiepedia. To żaden argument, ale wskazówka już tak.

@Radio77 - takie tłumaczenia słyszałem przy okazji TFA: Bieda jest efektem tego jak rozpisano scenariusz. Fabuła zaczyna gnać szaleńczo od Jakku aż po Takkodanę itd. :D

@Darth Ponda

Jeszcze ktoś, otóż zapomniałeś o Zillo Beast.

#starefuckingrasy

Na Malastare mieszkają Granowie i Dugowie, dlatego raczej nie mówi się Malastrianie.

@Hagan

Prawda, reprezentant Malastare w Senacie Republiki był Granem. Jego pobratymcy doprowadzali mnie do szewskiej pasji, gdy grałem W SW:JK:JO2:JA :>

Co do rasy podpisanej jako GRAN, to w komiksach spotykałem się też z nazwą "Malastrianin".

Fauna: Tauntauny, Wampa, Mynocki, Kosmiczny Ślimak, Gundark (wspomniany), Dragonsnake (połknął R2 na Dagobah), Bogwing, Sleen (zagrał go waran) oraz szeroka gama węży których w ANH nie widzieliśmy.

Rasy inteligentne:
Ugnaughty, Trandoshan, Gand.

Ciekawostki: dwa "oswobodzone" droidy zabójcy/łowcy nagród, IG-88 i 4Lom. Pierwsza czarnoskóra postać pierwszoplanowa, sposób w jaki zrealizowano bitwę na Hoth,animacja poklatkowa. Pewnie o wielu rzeczach teraz nie pamiętam...

Ilość obcych ras w TESB jest efektem tego jak rozpisano scenariusz. Fabuła zaczyna gnać szaleńczo od bitwy na Hoth aż po finał na Bespinie. Wymienię kilka nowinek które jestem w stanie przypomnieć sobie z głowy, będąc jeszcze w pracy.

Lipa myślałem że będą statystyki na koniec.
Fajnie, jakby zrobili jeszcze z prequeli i sequeli.[2]

Jak chodzi o nowości to:

ANH - 38
TESB - 4
ROTJ - 31

Biedne to TESB :D

Rune Haako, Nute Gunray*

@Miko Fett. Zwłaszcza że przed laty LFL potrafił wykreować takich bohaterów jak Greedo, Bossk, Bib Fortuna czy Runee Haako i Nute Guray. Teraz możliwości są niemal nieograniczone. Na TFA byłem w kinie kilkanaście razy, tak mi się podobało. I tak jak w Twoim przypadku, byłem rozczarowany że na ekranie nie pojwia się, choćby w scenach na Jakku czy w kantynie u Maz, jakiś Aqualish, Trandoshanin, Devaronianin czy Rodianin. Zrobiło się kolorowo, ale do tego stopni że trudno było dostrzec w tym Gwiezdne Wojny. Pod tym względem. Gdzieś wyparowały rasy współnależące niegdyś do Republiki czy Sojuszu Niezależnych Systemów.

Ciągle nie mogę sobie poradzić ze zbrodnią, jakiej dopuścili się twórcy trylogii sequeli, likwidując z odległej galaktyki jej odwiecznych mieszkańców - Rodian, Ithorian, Twi`leków, Granów... No po prostu mną rzuca za każdym razem jak o tym pomyślę.

Takie wyliczenie każdej obcej rasy to coś dobrego bo można przyswoić sobie naprawdę niezłą wiedzę na ten temat :D

Kiedyś zaczęłam robić coś podobnego, ale skończyła mi się motywacja. Fajnie, jakby zrobili jeszcze z prequeli i sequeli.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.