Gry komputerowe

Star Wars: Racer odtworzony przez fanaStar Wars Episode I: Racer to bodajże najlepiej kojarzony tytuł związany z Mrocznym Widmem, gra która pozwoliła nam wziąć udział w widowiskowych i pełnych adrenaliny wyścigach ścigaczy przez lata się jednak zestarzała i bynajmniej nie okryła się szlachetną warstwą patyny, dziś wygląda już zwyczajnie źle.
Pewien fan postanowił coś z tym zrobić i o ile nie należy liczyć na efekt finalny ponieważ prawnicy i dział ochrony własności intelektualnej Lucasfilm są już pewnie w drodze, to można sobie pozwolić na krótką nostalgiczną wycieczkę i popodziwiać Racer-a odtworzonego za pomocą Unreal Engine 4.
Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

a także fragment rozgrywki z dema, które przygotował autor:Tagi: Racer (20)

Komentarze (9)

Raczej Electronics Arts Intelectual Property Police.

Dokładnie, oryginał wygląda znośnie. I tak nie ma czasu rozglądać się po okolicy. ~:P
A co do dema, to działa, widoczki super, ale latanie na dziwacznie ustawionych guziczkach jest, hmmm, upierdliwe. ~;) Pad tylko od Xklocka.

Super!
Oryginał wcale źle nie wygląda - niedawno grałem i jest OK.

@Peter_D to chyba nie do końca tak działa. Bo to taki człowiek orkiestra, a firmy potrzebują specjalistów. Ten remaster jest całościowo dobry, ale żaden element nie jest wybitny. Ani interfejs, ani modele 3D, logika programistyczna jest tutaj pewnie dosyć prosta. Nie zgłoszą się do niego wielkie firmy o stanowisko Lead Developera w którejś z tych dziedzin, w najlepszym razie zgłoszą się jakieś tam średnie firmy robiące gry na jakieś zwykłe stanowisko. A w tej branży z taką średniawą wiedzą na temat tworzenia gier można bez problemu dostać pracę i nie trzeba do tego remasterować Racera. Spokojnie mógłby zrobić jakiekolwiek demko czegokolwiek i wysłać CV, pewnie by go przyjęli bez problemu. Więc ja jestem jednak za tym, że po prostu chciał zrobić ten remaster, może nie do końca liczył, że to przejdzie, ale po prostu chciał coś takiego zrobić i się tym pochwalić.

I znów odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta. SW jest bardzo chodliwą marką. Gdybym robił remaster gry o muminkach (jeśli taka powstała) to pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował. Branża SW nie miała dawno dobrej gry, nawet takiej jaką był Racer. To również jest trochę żerowanie na nostalgii. Każdy chciałby zagrać w coś równie wciągającego jak kiedyś wypuszczali przez co wiele portali, nie tylko o tematyce SW, zainteresowało się tą produkcją przez co jest rozgłos i reklama :)

@Peter_D
No, to fakt. Pierwsze co przychodzi do głowy, to taka właśnie możliwość. Szkoda tylko, że wybierają akurat SW, robiąc niepotrzebne nadzieję graczom, a i niedźwiedzią przysługę Disneyowi/EA, który musi po prostu coś takiego uwalić - chociaż mógłby i nie 😜.
Spokojnie mogliby realizować swoją pasję i talenty np. w przypadku "Scrollsów". Tam akurat Bethesda nie robi większych problemów, a i ukończyć/wypuścić nawet pozwala ☺

@AJ73 to bardzo proste, pokazujesz światu jaki jesteś dobry w tym co robisz. Autor pewnie nigdy nie miał zamiaru robić czegoś co byłoby skasowane, a tak ma już rozgłos i pewnie wiele firm już zgłosiło się do niego z ofertą pracy. Racer nie miał być dla ludzi, miał być tylko dźwignią dla autora dla ciekawszych projektów, które przyniosą mu kasę.

Zaraz skasują, nie miejmy większych złudzeń. Moim zdaniem gość powinien w spokoju ukończyć - jeśli taki miał zamiar, całość, i po prostu wrzucić to do sieci. Tak, jak zrobił to z demem.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę z trudności i czasochłonności w przeniesieniu jakiejkolwiek gry na nowy silnik, ale z drugiej strony, po co wrzucać demko do pobrania, jak za chwilę Disney uwali całościowo projekt ? ...

Wygląda konkretnie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.