Gry komputerowe

Powstaje LucasFilm GamesStarsi gracze, a także Ci ogrywający klasyki, kojarzą zapewne markę LucasFilm Games, później przemianowaną na LucasArts. Założone przez Lucasa studio, przez prawie trzy dekady tworzyło mniej lub bardziej udane tytuły spod szyldu Gwiezdnych Wojen i nie tylko. Wiele wskazuje na to, że znana marka powróci.

W ofertach pracy ogłaszanych przez Disney i Lucasfilm znajdują się w tej chwili stanowiska dla 83 osób, które miałyby pracować właśnie w Lucasfilm Games nad tworzeniem „interaktywnych produkcji” , otwarte są rekrutacje między innymi na stanowiska producentów, artystów, analityków czy kompozytorów. Studio ma pracować nad projektami w uniwersum Gwiezdnych wojen i innych światach należących do Lucasfilm.
Zwiastuje to nowy kierunek rozwoju gier z Odległej Galaktyki, przypomnijmy że Disney kilka lat temu zamknął własne studia zajmujące się elektroniczną rozrywką, skoro zdecydowano się na tak radykalny krok, to najwidoczniej współpraca z Electronic Arts nie układa się tak dobrze jak jeszcze niedawno twierdził Bob Iger.Tagi: LucasArts (109)

Komentarze (30)

Kiedy TLJ był tak zły, że Lucasfilm musi wskrzeszać TCW i Lucasarts żeby utrzymać markę sw przy życiu, choć w obecnej chwili to jest jak leczenie raka sokiem z mango.

Przedłużą, o to się nie martw. Btw. oni przypadkiem już tego nie zrobili? Poza tym filozofia MS chyba nie odbiega aż tak bardzo od tej EA?

Jeżeli LFL nie przedłuży umowy z EA to czemu nie? MS napewno by się ucieszyło, choć pewnie chcieliby dostać wyłączność.

@RodzyN jr.
Obsidian jest kupiony przez MS, więc zapomnijmy. A Petroglyph nie dostało zgody od EA. "EAW" nie mieści się w modelu biznesowym elektroników, o czym kiedyś już wspominałem.
Gościu z Kotaku, do którego link podał Darth Ponda, twierdzi, że to jednak fake. Cóż, nie lubię takiego "hit the ground", mimo wszystko poczekajmy na to Celebration, bo faktycznie nadzieje na to, że coś się jednak zmieni, sięgają powoli zenitu :D

No i Petroglyph w końcu będzie mogło wziąć się za kolejne EaW.

Przede wszystkim jeżeli powstanie LucasGames to jest szansa dla mniejszych producentów jak Obsidian.

ŻADNYCH POPRAWEK !, absolutnie żadnego naciągania do NK - niech się walą ! ... Niech se zrobią kategorię "dla jebniętych graczy, którzy nie kochają EA - i także nas", i niech remasterują pod tą nazwą całą klasykę od początku jak leci. Biorę wszystko.

Super informacja! LucasArts było jednak takie swojskie, tam ludzie kumali klimat. Wiadomo, mieli też złe pomysły, ale chyba żadna gra nie sprawiła zawodu.

Remake Kotorow byłby idealny!! Oczywiście przy odpowiednich poprawkach pasujących do NK 😉

Mobilki kontratakują :)

#niedlasw1313

No proszę, czegoś tak fantastycznego się nie spodziewałem. Świetna wiadomość, skoro LucasArts zostaje wskrzeszone otwiera się całe multum możliwości dla przyszłości gier SW, no i tak jak studio, tak i przynajmniej niektóre projekty powinny zostać wskrzeszone. Najważniejsza rzecz; SW 1313, następnie gra o Maulu w którą można by wkręcić wątki z Solo, a potem KotOR 3 i EaW 2. To tak na początek :P.

Flaszkę byś obalił, a nie takie fajne mity. ~:P

No i obaliłem. Z wielką przykrością. Oczywiście nie macie powodów, by wierzyć mi bardziej niż portalom informacyjnym, więc nalegam żebyście chociaż odtworzyli moje śledztwo.
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23476#750645
Na maxa smutno.

@Darth Ponda
LucasFilm Games będzie podlegał oczywiście pod Disneya, ale powstaną też oddziały zależne od LF, zapewne chodzi tu o podział zespołów pod platformy growe, czyli pecety, konsole itd. Jak na razie za mało jest informacji, by coś więcej przypuszczać. Samo info, że to się dzieje za naszych czasów :D, sprawia, że lodowce topnieją szybciej ;)

Dementuję i obalam - zaraz na forum!

Pierwsza dobra wiadomość nt. gier SW od niepamiętnych czasów. Super! :)

Niemożliwe. NIEMOŻLIWE. NIE - MOŻ - LI - WE.
Jaram się jak Anakin na Mustafar.
Cokolwiek będą robić, będzie dobrze. Byleby coś robili.
Btw. Jak to wygląda organizacyjnie? LucasFilm Games będzie oddziałem LucasArts czy jakąś inną spółką zależną?

Indiana Jones and the Fate of Atlantis <3
Jak to logo mi się dobrze kojarzy. Kocham LucasArts na za te wszystkie wspaniałe przygodówki.

Brzmi nieźle, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

To bardzo proszę, wyprorokuj nam jeszcze odświeżone KotOR-y, a później część trzecią tychże :))).

Ja to mam dar prorokowania 😁. Najpierw to że Benioff i Weiss mogliby zrobić SW w erze Starej Republiki, a teraz powrót LucasArts 😁

FAN-TA-STY-CZNA wiadomść !!!. Dodam tylko, że skala tego "wskrzeszenia" wygląda i robi wrażenie. Na stronie rekrutacyjnej Disneya jest masa ogłoszeń, szukają między innymi dyrektorów artystycznych, producentów, marketingowców - rekrutacja dotyczy wszystkich platform growych. Dodatkowo, wskrzeszenie będzie dotyczyło kilku oddziałów, które będą działały pod skrzydłami LucasFilm.

Czyżby więc cierpliwość Disneya do EA właśnie na naszych oczach się kończyła ? ... ;))), Noo, raczej chyba nie. Moim zdaniem, chodzi tu o ponowne przywrócenie do życia starszych i klasycznych tytułów, takich jak np. cała seria "Jedi Knight". Tytułów, do których - tak mi się wydaje, EA nie ma jednak praw. W tej całej umowie-licencji dla EA, Disney zostawił sobie na pewno jakieś zapisy - na wypadek.
Być może nadszedł właśnie czas, że chcą z nich skorzystać, i wykorzystać do odświeżenia starszych gier. Wypuścić ponownie, ale w dzisiejszej grafice, ewentualne zrobić sequele tych gier. Cokolwiek by nie napisać, news ten jest iście atomowy, zupełnie niespodziewany, a wręcz nokautujący :D. Jaram się ! :)

Fantastyczniej by było, gdyby zrobili reedycję klasyków na współczesnych silnikach dla PieCy. Biorę wszystko jak leci (kolejny raz ~:P).

Mam wielką nadzieję, że to wypali 🙂

Fantastycznie by było gdyby zrobili konwersje klasyków na wersje mobilne.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.