Łotr 1

Chris Weitz ponownie o poprzednich wersjach „Łotra 1”

Chris Weitz raz na jakiś czas wraca do „Łotra 1” przy okazji różnych wywiadów i zdradza nam nowe szczegóły. Tym razem mówił o alternatywnej wersji końcówki filmu, która miała nie być taka smutna. Zgadza się to z tym, co kiedyś mówił Gary Whitta (że Cassian i Jyn przeżyli). Weitz zdradza dodatkowe szczegóły.

Przed moją wersją nie wszyscy zginęli. Właściwie to skończyło się nawet weselem. Myślę, że założono, iż Disney nie pozwoli zginąć bohaterom w takiej jatce. Pomyślałem jednak, że to potrzebne, gdyż nikt ich ani później nie wspominał, ani nie widział. Ale także dlatego, że przerabiając scenariusz motywem przewodnim mojej wersji stało się poświęcenie, więc było lepiej, by wszystkie główne postacie zginęły.
Druga rzecz jest jeszcze ciekawsza.
Od samego początku filmu nie było jasne, że Gwiazda Śmierci stanie się Gwiazdą Śmierci. Było tylko przeczucie w Reblii, że coś złego się dzieje i muszą się dowiedzieć co to. To rozwijało poczucie zagrożenia przez cały film. My obecnie czekamy na prequel „Łotra 1”, czyli serial o Cassianie Andorze, który powstanie na Disney+.Tagi: Chris Weitz (37) Disney+ (154) Gary Whitta (80) Łotr 1 (spin-off) (478) Serial o Cassianie Andorze (41)

Komentarze (10)

No chyba że ślub czystości

Potwierdzam. Ślub to zbędne zawracanie głowy.

Ślub? A na co to komu? :D

Ślub? A to dobre. W czasach kiedy Google ocenzurowało słowo "rodzina".

To, że nikt ich później nie widział to chyba nie jest, aż taki problem. W końcu w OT nie jest też wspomniana, np. Hera, a wiadomo, że brała udział w bitwie o Endor.

W komiksach z serii Star Wars je po części ten wątek kontynuowany. Tam Luke dowiaduje się o heroizmie Jyn Erso, która ten oddział poprowadziła do boju. Jednak te wydarzenia spadły na dalszy plan w obliczu samego zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Poza tym niewielu z tej akcji przeżyło - z oddziału lądowego nikt, a z floty też zostały ochłapy, piloci myśliwców znowu też ponieśli ciężkie straty w obu bitwach.

Tak, oni żyją w naszych sercach i nigdy o nich nie zapomnimy :)

Zanim firma na D. wyda 4K, to będzie to technologia przestarzała i będzie 8K, a może 16K. ~;)

A Cassian i Jyn przeżyli. Uratował ich K-2SO. Terminator potrafił przełączyć się na zapasowe obwody, to K2 nie? ~:P

Ja czekam na wersję 4K - jest szansa że w tej dekadzie Disney to ogarnie, ale lepiej żeby sprzedał prawa do wydań na nośnikach fizycznych i ktoś bardziej ogarnięty to przejął. W końcu jak twierdzi Iger: jesteśmy wspaniali jako licencjodawca
Tak! I tego się trzymajcie!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Łotr 1"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.